Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első baba után 3 éven belül...

Első baba után 3 éven belül újra szülő kismamik! Utána érdeklődött már valaki?

Figyelt kérdés

Tavasszal fog érkezni a kistesó, nagyfiam akkor lesz 2,5 éves. Rá kaptam tgyást és gyedet is. Szülés előtt kb 10 év munkaviszonyom van folyamatosan.

Na már most! Munkaügyesünk azt mondta, hogy a kicsire csak gyest fogok kapni, mert a két gyerek között legalább 180 nap munkaviszony kéne, hogy újból jogosult legyek tgyásra és gyedre. Ez az új jogszabály! EZ IGAZ!


2010. okt. 4. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem igaz, a TB ügyintézőtöket meg ki kellene rúgni...


Mivel a tgyás, gyed, gyes is ellátásra jogositó jogviszony, igy ha előtte jogosult voltál, akkor most is az leszel.

Röviden ennyi.


Összege már érdekesebb, mert várhatóan kevesebbet kapsz majd, mint most, de ezt csak pontos adatok birtokában lehet megmondani.

2010. okt. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nemmmáá. Nekem a két lurkó közt 20 hónap lesz, esélyem sincs visszamenni dolgozni. A tvalkotók szerint ezt hogy oldjam meg???
2010. okt. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És akkor hol kaphatnák olyan információt, ami igaz is? TB-hez ha bemegyek akkor segítenek nekem? Kisvárosban lakunk.
2010. okt. 4. 14:31
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

Csak akkor jár a kistesóra a tgyás és a gyed, ha a nagytesó 2. szülinapjáig megszületik (tehát amíg gyeden vagy). Ha később születik (gyes alatt), akkor már csak gyes jár.

Legalábbis régen így volt, de szerintem most is.

2010. okt. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a Google simán segit neked, ott megtalálsz minden törvényt.

Keress rá: "törvény tgyás gyed 180 nap munkaviszony" kulcsszavak segitségével.

2010. okt. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerencsére nagy h@@e a munkaügyesetek!

a www.oep.hu - olvasgathatsz, vagy hívd fel az oepet.

2010. okt. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szerintem régen sem így volt. Tesóm kislányai között 3,5 év a korkülönbség, és a kissebbikre is kapott tgyást és gyedet is, pedig a gyes és a szülés között még táppénzen is volt hónapokig.
2010. okt. 4. 14:52
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem, most sincs így, és a barátnőmnek van egy 6 hós fia, és ugyanannyi a tgyása, mint az előző gyerekével. A nagy majdnem 3 éves volt, mikor született.
2010. okt. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim között több mint 3 év lesz, de így is fogok kapni a kicsire tgyást, és gyedet is. És a gyes és szülés között táppénzen vagyok 4 hónapot.

Érdeklődj utána az OEP-nél!

2010. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

14,41 vagyok, bocs mindenkitől, ha rossz az infó, de nekem meg ezt mondták.


Tényleg az a legjobb, ha egy OEP-essel beszél az ember lánya.

2010. okt. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!