Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hét 1napos km vagyok, és...

28 hét 1napos km vagyok, és eddig 9kg-ot híztam a terhességem elejétől! Az sok? Mennyi lenne a normális?

Figyelt kérdés
2010. okt. 4. 10:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

elvileg sok mivel még most jön majd a java. azt mondjak 14 kg a normális a terhesség végére.én 29 hetes vagyok és kb 13kg-nál tartok.teljesen mindegy mit csinálok akkor is hízok.szóval én már le szarom (bocsi) :)

kell szednem vasat mert eléggé vérszegény lettem szóval az miatt is hízok.ez van majd leadom szülés után én 55kg-val kezdtem és most vagyok 68kg

2010. okt. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy milyen magas vagy és hány kilóval kezdted a szülést. Plusz alkat és anyagcsere kérdése.

Az egyik barátnőm 175 cm magas. Az első babánál alig volt 55 kg az elején és 68 kg-val ment el szülni. A másodiknál 60 kg-ról indult és 70-nel szült. Az első előtt valóságos csontkollekció volt. És szülés után lett nagyon jó alakja. A második után, most 7 hónapos a kislánya és 60 kg.

Én 178 cm vagyok és 21 hetesen 69 kg. 68 kg-ról indultam. Megeszek mindent amit megkívánok, reggeli, ebéd, vacsorára. És persze szoktam néha-néha bűnözni is csoki, vagy valami sós nasi formájában. De általában ha jön az "úgy ennék valamit" érzés valami gyümölcsöt eszek, esetleg sajtot. És ha már nagyon kell az édes, akkor pedig egy nagy bögre kakót iszok :)

Ami tény: az utolsó hónapban a baba és a mama is megduplázza az addig felszedett kilókat. Ha úgy érzed, hogy a 9 kiló sok már, akkor figyelj oda, hogy az étkezések közt mit eszel, mert a nassolástól jönnek a kilók. És ha tudsz járj kismama tornára, vagy esetleg úszni.

2010. okt. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Lemaradt: Én úgy tudom, hogy 10 kg az ideális, ennyi megy le közevetlenül a szüléskor = baba+magzatvíz+méhlepény.
2010. okt. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
170 cm magas, és 62,5 kg voltam a legelején! Én nem érzem soknak, amit híztam, mert mindenki azt mondja, szinte csak a hasamra híztam, de a mérleg mégis mást mutat, meg a védőnő szerint sok, a doki viszont nem mondott rá semmit, hogy sok lenne! Ezért sem tudom, hogy most akkor mi van, mert mindenki mást mond!
2010. okt. 4. 13:49
 5/14 anonim ***** válasza:

[link]


Teljesen normális a súlyod!

2010. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ezt én nem értem.beírtam az adataimat de nem értem mit kell nézni.
2010. okt. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ez hülyeség mert akár hány kg írok be a mostani súlyomhoz akkor is azt írja ki hogy normál.
2010. okt. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én véleményem az, hogy, ha 62,5-ről indultál, akkor arra figyelj, hogy ne menj 75 fölé.

A 170 cm-hez a 62,5kg teljesen normális. Én a helyedben inkább a dokira hallgatnék, mint a védőnőre. Ha szerinte nem sok amit felszedtél, akkor a védőnő ne okoskodjon.

2010. okt. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves 77% válaszoló-vagy kérdező.

Nem tudom, miért ne sikerül használnod a kalkulátort, nem ír ki mindig normál súlyt. Nem tudom a grafikon olvasással hogy állsz, de az is mutatja....

2010. okt. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem sok.És ne a saját érdekedben gondolkodj,hanem a baba érdekében.Te ha jol élsz,akkor ö is. És az neki a nagyon fontos most. És neked is. Egyébként én 26 kilot hiztam,54 -rol 70-re,de nagyon jol éreztem magam,és isteni aranyos babát szültem.Aztán lemet a fölösleg is. És nem is nehezen.
2010. okt. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!