Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más sem érzi mindig terhesnek...

TKI Ibolya kérdése:

Más sem érzi mindig terhesnek magát 16 hetesen? Ő a harmadik babám, de ilyen érzésre nem emlékezem a többinél. Néha talán már éreztem hogy mocorog, de nem mindig.

Figyelt kérdés
2010. okt. 2. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is furcsa volt, mikor azt mondták, hogy a második gyerkőcöt jobban fogom és hamarabb érezni!!! De én először csak szinte 18 hetesen éreztem, az elsőt meg már 12 hetesen. De most vagyok 22 hetes és már érzem....de rendesen....Ne aggódj...én is így voltam....

Most viszont már sokkal jobban érzem mint a kisfiamat éreztem! :-)

Üdv: 22 hetes kismami

2010. okt. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Épp utánad írtam ki egy kérdést, hogy nincs se hasam se semmi. A hányingerem is lassan múlóban. Remélem minden oké odabent. Nekem első baba és még semmit nem érzek.
2010. okt. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így-így, ahogy "mondod"!

A komfort érzet pont ebben az időszakba a legcsalókább. A mocorgás kérdés is. Én a második gyermekemet várom. A 15. hét közepén mocorgott elég határozottan 2-3 napig. Azóta semmi. Vagyishát nagyon szolídan. 17 hetes vagyok. Tegnap voltunk uh-on. Igencsak lustika a drága, így minek is várnék nagy mozgásokat. Hanem.

A pocak vizsgálataim, amit szinte lépten-nyomon megteszek, azt bizonyítják, hogy van egy kis poci, semmi több, nnna egy kicsit nagyobb. De már annyit néztem, hogy megszokta a szemem. Szóval megnyugodva uh után, hogy baba igenis mozog csak én nem érzem, bízom az időre.

Éppen közölték, hogy a köldök alatt 1-2 ujjnyira már a méhem van, így szép nagyocska már a terhesség, így ki is "bújt" a medencémbe. Nagy a helye, így nem tölti ki a teret, hogy annyira érezhessem. Ma reggelre úgy felkúszott a köldököm alatti boltozatba, hogy hanyatt fekve kinőtt egy hegy. Ha vársz még egy-másfél-két hetet, akkor lesznek jelek, mégha nem is olyan határozottak. Ha megnyugtat, és anyagilag is meg tudjátok oldani, nézzetek rá 4D-s uh-on. Sztk úgysem csinál 18. hét előtt, ha nincs gond!

Másrészt, amikor lehajolok valamiért szó szerint időnként elfelejtem, hogy terhes volnék, mert semmi olyan komfortérzetem nem támad, ami különösebben arra utalna, gondolok itt fizikálisan nyomás, kis akadályozó tényező (nagyobb pocak) stb.

Semmi baj nincs!!!


Szeretném kérdezni, hogy mennyi idős vagy? Genetikai vizsgálatokon részt veszel? (ha korban vagy, vállalnál magzatvíz vételt?)

2010. okt. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Megnyugodtam kicsit. Lehet hogy én is túl parázom a dolgot, de volt két elhalt terhességem és ez előtt és félek kicsit. Eddig minden rendben volt a dokinál ,láttam mocorogni és hallottam dobogni a szívét is.Jövő héten szerdán megyek az orvoshoz, már nagyon várom!
2010. okt. 2. 11:40
 5/5 A kérdező kommentje:

34 éves vagyok.Csak a kötelező vizsgálatokon kell részt vennem.Nem tudom,hogy részt vennék-e a magzatvíz vizsgálaton.Szerintem megbeszélném az orvosommal,

és ha ő azt mondaná szükséges azt hiszem hallgatnék rá!

2010. okt. 2. 13:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!