Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Stria kérdés. Szerintetek...

Stria kérdés. Szerintetek hajlamos vagyok rá? Lent.

Figyelt kérdés

21 hetes terhes vagyok, még nincsenek csíkjaim, a 18. héttől kenegetem. Először masszázskrémmel napi 3-2szer, most DM Babylove pocakkrémmel 3-4szer.

A hajlamot azért írtam ki, mert anyukámnak teljesen csíkos volt utánam a hasam, viszont 58 kilóval kezdte és a sok fagyinak köszönhetően 101 kilósra hízott.

Én 64-65 kilóval kezdtem, most vagyok 69, nem kívánom az édeset egyáltalán,zöldségeket és gyümölcsöket kívánok csak, így remélem nem is fogok olyan sokat hízni. Megúszhatom striák nélkül?


2010. okt. 2. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

én a saját esetemet tudom csak leírni neked. Anyukám striás lett (nagyon) velünk, igaz, nem kenegette semmivel magát. Én, hogy megelőzzem, a 16. héttől kezdődően kentem magam, napi kétszer. Olyan striás lettem, hogy még.(barátnőm nem kente magát semmivel, nem lett striás egyáltalán!)


Senki nem tudja elfogadni, hogy EZ MIND GENETIKA kérdése, nem pedig kenegetés.

Ne érts félre, jó ha kened magad, nekem is jól esett!


Remélem megúszod striák nélkül!!

Jó babavárást, babázást, könnyű szülést!


2 éves kisfiú anyukája

2010. okt. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ezt találtam még neked:


Terhességi csíkok

A terhességi csík azaz a stria a bőr hírtelen nyúlásakor alakul ki, s valóban csík formájú elváltozás. Ilyenkor a bőr strukturális támasztékául szolgáló kötőszövet középső része elszakad. S, hogy mikor alakulhatnak ki striák? Megtörténhet hirtelen súlygyarapodást, vagy súlyvesztést követően, avagy testgyakorlatok végzése során előforduló bőrfeszüléstől. Terhességkor általában a 3. trimeszter idején jelentkeznek a terhességi csíkok: kezdetben lilás-vörös színűek, később elhalványodnak, gyöngyházfényűekké válnak. Az esetek nagy részében a hason, a csípőn, a combon illetve a mellek területén találhatók.


TUDTA? A striák kialakulásában genetikai hajlam is közrejátszhat. Sajnos ez a fajta „szépséghiba” nem megelőzhető, nem elkerülhető, legfeljebb mértéke csökkenthető. Megelőző csodakrém sem létezik, mégis érdemes kencéket használni, hogy a bőr rugalmas maradjon, s ne szakadjon tovább. A krémeken kívül vannak speciális „striaűző” szépészeti beavatkozások is, ilyenek a:

-vákuum kezelés

- testcsiszolás - csökkenti a csík mélységét

-villanófény

-lézeres kezelés

- mezoterápia

Az utóbbi kettő lényege, hogy hyaluronsavat és rugalmasító kollagén stimuláló anyagokat juttatnak a bőrbe, így pótolják a szövethiányt.

2010. okt. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat :) akkor csak reménykedek továbbra is... köszönöm a jó kívánságokat, gratulálok a kisfiadhoz :)
2010. okt. 2. 08:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak genetika. Az én anyukámnak csak a hasa alja lett csíkos az ő nővérének az egész hasa nekem csak az oldalam. Én az elején kenegettem niveával de utána nem és a hasamon nincs egy csík sem.
2010. okt. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen egyén függő, hogy lesznek-e valakinek csíkjai vagy sem. Én már a terhességem eleje óta kenem a pocim. Nagyon elégedett volta magammal...egészen a 30.hétig...ugyanis akkor kezdtek előjönni a csíkok. Mostanra telis-tele van a pocakom striával. Kenhettem bármivel, nekem ez jutott...De a kislányom a legfontosabb!

36h km

2010. okt. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!