Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » ?5 hetes kismama vagyok és a...

?5 hetes kismama vagyok és a dohányzokhoz lenne kérdésem.

Figyelt kérdés

8 éve dohányzom napi kb 15 szál cigit szívtam eddig. De miota babát várok sokkal jobban sovárgok utána. Töltöt cigit szivtam idáig.


Olyan kérdésem lenne hogy Iqos vagy az elfbar jobb? Fokozatosan szeretném csökenteni a nikotin bevitelt nem hirtelen. Vagy ha ez a kettö rosszabb a rendes ciginél akkor mivel tudnám "potolni" a nikotint? Ami helyetesitheti.



2022. nov. 8. 23:44
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
65%
A cigi választás kérdése, a pszichológus nem. Ha beteg gyereke lesz, akkor is mentegetitek majd? Meg simogatjátok a buksiját?
2022. nov. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
83%

Aki komolyan gondolja a segítségkérést, az nem a Gyakori kérdéseken kérdezősködik.


Valószínűleg az orvos megmondta, hogy a leszokás az egyetlen járható út.

Az nem járható út, hogy gyakori kérdéseken kérdezősködünk, hogy jó-e az iqos, mivel egyértelműen nem, és ezt az orvos is megmondta.

2022. nov. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
92%

Olvasd el a könyvet, nem kell megvenni le tudod tölteni!

Iszonyat nagy károkat tudsz okozni a saját gyerekednek!

Én napi 2 doboz cigit szívtam az első terhességem előtt, ahogy + lett a teszt ez 0!!! darab lett. 1 éves korában gyújtottam rá újra, majd a 2. terhességemkor újra letettem. 3 éve nem gyújtottam rá.

Nincs annál gusztustalanabb mikor egy terhes nő vagy egy babakocsit toló "anyuka" szívja a cigit..

2022. nov. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
89%

Jaj, hagyjuk már ezt a szentlélek hozzáállást. Én is voltam nikotinfüggő, úgyhogy ismerem jól, hogy hat az a vacak. Senki nem halt még bele a nikotinmegvonásba, "csak" fejben kéne eldönteni, meg helyretenni, hogy nagyon nem a barátunk a cigi. Azért tettem idézőjelbe a csak szót, mert azt is tudom, hogy milyen nehéz ez, ha nem a megfelelő módszerekkel próbálkozol. Lefutottam én is a "holnaptól nem gyújtok rá", a nikotintapasz, e-cigi köröket. Anyám is bagózott egyébkent a terhességei alatt, hála istennek itt vagyunk, nem azt mondom, de például mindketten kis súllyal születtünk a tesómmal. És nyilván mindketten könnyen rákaptunk a cigi ízére. Nem reklám, de az Allen Carr módszer, azon belül is a szeminárium vált be mindkettőnknek. A könyv csak átmeneti megoldásnak bizonyult, mert nehéz esetek voltunk 😂 Ugye már anyaméhben is kaptuk az adagot.


[link]


Itt most már nincs idő próbálgatni a módszereket. Szerintem még az Allen Carr könyvvel is jobban járnál kérdező. Ha más nem, legalább a terhesség idejére könnyebben menne a teljes megvonás. Én azt mondanám, hogy ha nagyon kivagy, vedd meg azt a szaros alternatív cigit, amelyiket ajánlgatják, és közben mindenképp állj neki olvasni a könyvet! Nem kell kapkodni vele, csak szép komótos, értő (!!!) olvasást javaslok. Sok sikert! Magadat fogod hibáztatni, ha valami baj lesz a magzattal. Legalábbis normális ember ilyen körülmények között azt tenné, az az érzés meg szerintem rosszabb, mint a "jaj, megölök valakit, ha nem gyújthatok rá" érzés.

2022. nov. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy ordas nagy baromság! Apám 14 éves kora óta dohányzott 50 évesen egyik napról a másikra hagyta abba! Úgy hogy napi másfél dobozt elszívott. Semmi baja nem lett annyi hogy elkezdett kohogni jó sokat és tisztult a tüdeje. Majd ez is elmúlt. A babád egészségét mérgezni ezzel iszonyú nagy felelőtlenség és rendesen fel is dühített a hozzáállásod!!
2022. nov. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Mien hozza állásom!? Nem tudom el tudod e olvasni amit irtam. Le akarom tenni! Itt nem csak a f*szopo cigi féleségekre kérdeztem rá! Hanem hogy mivel tudnám potolni?! Nem feltétlen kel ciginek lennie. Meg helyes írás stb.. ki nem sz@rja le a helyes írást igy is el lehet olvasni.


Akik értelmesen tudtak hozzá szolni azoknak köszönöm❤️🙏🏽

2022. nov. 9. 09:41
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
16 évig cigiztem, kisebb megszakításokkal mielőtt várandós lettem és azonnal abbahagytam. Nem lett semmi bajom tőle, hogy egyik napról a másikra letettem. Nehéz volt. Még mindig vannak olyan álmaim, amiben cigizek és eszembejut, hogy jesszus nekem ezt nem szabad mert terhes vagyok.. Tudom, hogy nem szoktam le. Ott az iqos a szekrényemben egy dobozban.. Biztos vagyok benne, hogy újra elő fog kerülni, de nem addig, amíg a babám egészsége múlik rajta. Ha 3 évig szoptatom még 3 évig marad ott. Aztán lehet tévedek és vagyok annyira erős, hogy megálljam örökké. Az lenne a legjobb.. Ha nem megy, ne azt hangoztasd magadban, hogy nekem most le kell szoknom. Mond azt, hogy nekem most, amíg kihordom ezt a gyereket nem szabad rágyújtanom… és szólj a környezetednek.. nekem az volt az első, hogy mindenkinek aki a közelembe dohányzott szóltam, hogy legyenek szívesek ki/odébb menni. Az ember nem akarja persze elmondani amíg nem biztos, de ilyen esetben jobb jelezni.. Pont most az elején a legsebezhetőbb, ingóbb az állapota.. vigyázz rá.. utána cigizhetsz még eleget ha akarsz..
2022. nov. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy értetted, hogy szívod a füstöt, mert melletted dohányzik mindenki? A lakásban? Ha igen, az a babának se lesz jó, ha megszületik. Ha kint, akkor ne menj ki velük, kevesebb lesz az inger. Illetve a passzív dohányzás sem annyira egészséges a babának. Kicsit lehetné el tekintettel a helyzetre!

A hirtelen lerakásról annyit, hogy sokaknak csak így sikerült. A szüleim is 20 év dohánzás után egyik nap letették, másnaptól egy darabot se szívtak. Nem egyszerre. 2 év különbséggel. Az egyik letette, és és még 2 évig nézte, ahogy a másik szívta. Ez már vagy 15 éve, azóta egy szálat se szívtak. Nem volt elvonási tünetük. És még sok ismerősöm van, aki hirtelen tette le. És rengeteg kismama így csinálja.

Az meg hogy x ember miket csinált terhesség alatt, és egészséges baba született, a szerencsén múlt. Nem azt mondom, hogy a dohányzástól tuti baja lesz, de sokkal nagyobb eséllyel lesz koraszülött vagy valami rendellenesség. Én nem kockáztattam arra apellálva, hogy a Maris gyerekének se lett baja. Én a pozitív teszt napjától nem dohányzok. Nem könnyű, de nem tenném ki kockázatnak a gyerekem.

Ha neked a fokozatosság kell, akkor lőj be magadnak egy napi darabszámot, amiél ne szívj többet. Majd 2-3 naponta csökkentsd eggyel. Akár csinálhatsz egy táblázatot a napokkal. Ha sikerült estig megtartani a limitet, akkor pipa! Pl: h-k 15 db, szerda-cs-p: 14, szo-vas-h: 13 De perszer függ attól is, hogy sikerül. Ezt magadnak állítsd be. Ha nehéz a 13-at tartani, akkor arra több napot szánj. Ha már könnyebb, akkor csökkented. De ha van egy terved, sokkal könnyebb lesz. Fogd fel egy kihívásnak, amit teljesíteni kell a babád érdekében. Menni fog, mert már rájöttél, hogy változtatni kell! Csak légy kitartó! Sok sikert! 😘

2022. nov. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egy gyerek pillanatnyilag "egészségesnek" tűnik, nem biztos, hogy később nem alakul ki allergia, asztma, tanulási nehézségek, más egyéb. Igen, másnál is kialakulhat, akinek nem dohányzott az anyja, viszont legalább az a szülő tükörbe tud nézni, hogy rajta biztos nem múlott.

Gondolj bele, jó lesz majd orvostól orvosig hordani, ha esetleg kialakul valami szövődmény?


Nekem a védőnő mondta, hogy a dohányos nők méhlepénye sötétebb..


Nem a gyerek akart megfoganni, onnantól kezdve te tartozol érte felelősséggel, nem más.

2022. nov. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Terhesseg elott kemeny dohanyos voltam, pozitiv tesztnel azonnal leraktam. Szornyu volt amugy, de bevallom, utana 10 hetesen elszivtam egy szal iqost, nagyon kivantam, de addig es azota semmi, most vagyok 21 hetes. En egyebkent most ertettem meg, hogy mennyire szemet dolog ez a fuggoseg, komolyan mondom brutalisan nehez, de bizom benne, hogy terhesseg utan se szokom majd vissza, en is tervezek szoptatni, illetve a terv legalabb ket gyerek, de ugye ez majd elvalik, nem merem kijelenteni amig nem szultem es nem neveltem gyereket, hogy tuti lesz :D

Egyebkent ez tenyleg minden egyes nap egy dontes. Ugy kelek fel, hogy reggel eldontom, nem gyujtok ra. De egyelore meg a nap minden perceben gondolok a cigire, bar szerintem azert is, mert mar nem dolgozom es sokat vagyok otthon, nehezebben terelem el a figyelmem.


Nekem amugy egy orvos se mondta, hogy fokozatosan tegyem le, mindenki az azonnali leszokast mondta.

Sokkal nagyobb kart okoz a babanak a nikotin es a beszivott sok szar, mint egy kis szenvedes meg elvonasi tunetek.

2022. nov. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!