Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » ?5 hetes kismama vagyok és a...

?5 hetes kismama vagyok és a dohányzokhoz lenne kérdésem.

Figyelt kérdés

8 éve dohányzom napi kb 15 szál cigit szívtam eddig. De miota babát várok sokkal jobban sovárgok utána. Töltöt cigit szivtam idáig.


Olyan kérdésem lenne hogy Iqos vagy az elfbar jobb? Fokozatosan szeretném csökenteni a nikotin bevitelt nem hirtelen. Vagy ha ez a kettö rosszabb a rendes ciginél akkor mivel tudnám "potolni" a nikotint? Ami helyetesitheti.



2022. nov. 8. 23:44
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
25%
Iqos jobb, igen, és mindenképp jobb, mint a rendes cigi. Pláne a sodort, jézusom. Válts át az iqosra még ma.
2022. nov. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
83%
Nincs undorítóbb mint egy dohányzó kismama.
2022. nov. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Ahogy már előttem írták, olvasd el Allen Carr: Rövid úton leszokni a dohányzásról. Azt hiszem neten fent van pdf-ben. Én 1,5 éve olvastam el, előtte napi 1-1,5 doboz cigit szívtam, de onnantól kezdve 1 szálat sem.
2022. nov. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
11%
A helyesírás a dohányzás mellékhatása 😅😅😅😂 istenem, micsoda emberek vannak
2022. nov. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
30%

Van, aki egyik pillanatról a másikra le tud szokni, van akinek meg nem megy. Nem azért, mert idióta, vagy felelőtlen, hanem mert ilyen típus. Addig, amíg érti, hogy nincs jó hatással se rá, se a gyerekre, és szeretne változtatni, jó úton jár. A kevesebb is jobb a soknal.


Kerdezo, a legjobb az, ha az orvosodtol kérsz tanácsot.

2022. nov. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
74%

Ezért tanácsolják, hogy terhesség ELŐTT szokjon le, aki gyereket tervez!

Nem utólag kell siránkozni, és mindenki mást hibáztatni!


Egyébként ezt kétlem, hogy bármelyik orvos mondta volna.

Múltkor volt a facen az orvos csoportban egy felhívás, várták azon orvosok jelentkezését, akik névvel, arccal vállalják, hogy szerintük a dohányzás azonnali abbahagyása többet árt, mint használ.

Nem jelentkezett egy sem...

2022. nov. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
83%

Én nem értem, miért nem lehet leszokni már babatervezéskor, ha tudod, hogy nem fog egyből menni?


Na, hadd találjam ki, becsúszott....

2022. nov. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja azonnal abbahagyni es ha nem kap tanácsot, szívni fogja tovább azt a sodort szart. Szóval nem érdemes magyarázni neki.m hogy le kéne tenni, az ilyeneknek fontosabb a cigike, mint a gyerek. Addig mennek, amíg nem talalnak olyan orvost, aki szerint nem is kell leszokni, vagy csak lassan.

Kérdező, nikotintapasz. Má ha tenyleg komolyan gondolod azt a leszokást.

2022. nov. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
37%

De most miért vagytok ilyen gonoszak? Segítséget kért a kérdező, mert szeretné a helyes utat követni. Nehogy támogassuk ebben, áá, nem, ő az írástudatlan vadparaszt. Hagyjuk már.


Kérdező, érdemben nem tudok válaszolni, mert sosem dohányoztam, viszont a családoddal is beszélnék a helyedben, hogy a házon/lakáson belül kerüljék a cigit, akármilyet is szívnak, mert miután megszületik a baba, a passzív dohányzás ugyanúgy érinteni fogja őt is, és pl statisztikailag igazolt, hogy a bölcsőhalál egyik nagy rizikófaktora a gyerek mellett dohányzó rokonság. Ha meg neked amúgy is nehéz ellenállni ilyen közegben, akkor csak extrán jó.

2022. nov. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
44%

Számomra az hihetetlen ,hogy segítség helyett a legtöbb ember bunkózik!

Képzeljétek el ha az a sok pszhiológus akiktől az ember segítséget kér ,olyanokat mondana, ja mèrt nem előre gondolkodtál? Becsúszott mi? Szerintem az lenne az utolsó munka napja. Ezt csak tükörnek tartottam előttetek.


Kedves kérdező !

Mivel segítségért jöttél ,ezért igyekszem neked segíteni ,nem sarazni.

A töltött cigi egyik legrosszabb választás.

A sima is természetesen.

Az elfbar veszélyes olyan tekintetben ,hogy 1 nem tudni pontosan mi van benne ,másik ,hogy nem lehet mértékessèget tartani. 3 maga az aroma a legkarosabb benne ,amiért "szivjuk sokat" a jó íze az amitől nem tudjuk abbahagyni.


Az iqos egy jobb alternatívàja lehet ,hogy letedd a hagyományos cigit. Én fél éve az szivom. Viszont nem mondhatom ,hogy kevesebb fogy belőle.

És terhesen ez sem jó!

Vannak gyógynövényes,ízesített heets-ek. De ezek nem nikotinosak.

És én felesleges beruházásnak tartom ,ha amúgyis az a legjobb amit tehetsz hogy elhagyod teljesen az összes dohányterméket.


Nem vagy rossz ember. Hiszen fel vállalod , itt vagy ,segítséget kérsz. Tudod ,hogy ezt nem szabad. A függőség szemét dolog!

Próbáld meg ,ma csak 4 szál , holnap csak 3, holnap után 2 és így tovább. És amikor elérkezett az utolsó nap reggele. Fogj egy nagy bögre kávét ,az utolsó cigidet ,menj ki reggel a teraszra és szívd el. És légy szigorú magaddal! Ez volt az utolsó ,mert most ketten vagyunk , ha magamèrt nem megy ,de ő érte bármit ! És egy undorító ,büdös , egészségtelen szar nem fog ki rajtunk 💪

Ez a fokozatosság! Higgy abban ,hogy te erre tökéletesen készen állsz. Imádni fogod magad miatta ! Hogy sikerült ! 5 hetes vagy. Ezen a héten más búcsút is inthetsz ennek az egész "rèmálomnak"


( Én így tettem le, fokozatosan, mert nem sikerült azonnal! )

Én ilyen vagyok. Ezen nincs mit szépíteni ,de nem is szeretnék.


Kitartást ! Az első kb 4 nap.. Utána minden szuper lesz! Mindenki büszke lesz rád ! Te is magadra. Ez jobb érzés mint tovább füstölni. Bűntudatban élni és marcangolni magad.


( A hibákért elnézést , kisfiam készítem az oviba ) de ide éreztem ,muszáj írnom neked. ☺️

2022. nov. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!