Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » ?5 hetes kismama vagyok és a...

?5 hetes kismama vagyok és a dohányzokhoz lenne kérdésem.

Figyelt kérdés

8 éve dohányzom napi kb 15 szál cigit szívtam eddig. De miota babát várok sokkal jobban sovárgok utána. Töltöt cigit szivtam idáig.


Olyan kérdésem lenne hogy Iqos vagy az elfbar jobb? Fokozatosan szeretném csökenteni a nikotin bevitelt nem hirtelen. Vagy ha ez a kettö rosszabb a rendes ciginél akkor mivel tudnám "potolni" a nikotint? Ami helyetesitheti.



2022. nov. 8. 23:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
35%

Én az iqost próbáltam, de egy idő után elkezdett vérezni tőle a fogínyem. Amint abbahagytam elmúlt.

Én úgy csökkentettem hogy fél szál cigit töltöttem, és csak ha már nem bírtam gyújtotta rá. És így fokozatosan.

Próbáltam azt is hogy semmit se szívok, de olyan elvonási tüneteim voltak, hogy jobbnak láttam fokozatosan

2022. nov. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Én is probáltam ugy hogy semit se szivok de körülöttem mindenki dohányzik és szinte kényszernek érzem elvenni a cigit ha nyultják nekem.
2022. nov. 8. 23:58
 3/35 anonim ***** válasza:
90%

Az iqos legálisabb😉

Egyébként mindkettő káros, de az elfbar összetevőiről kevesebbet tudnak, ezért lehet, hogy károsabb. Az elfbarnak van még egy hátránya, hogy többet szívnak belőle, mint a "normál" cigiből, mert nem mérhető annyira. Így szerintem, ha csökkenteni akarod, arra nem igazán jó. Könnyen elhiteted magaddal, hogy kevesebbet szívtál, közben még lehet, többet is.

Nikotin pótlók eddig is voltak, gyógyszertárban kapható tapasz, rágó stb.

Én mondjuk a drasztikusabb módszert választanám, teljes leszokás azonnal. Most én is babát szeretnék és az a terv, pedig 20+ éve dohányzom. Csökkentést már próbáltam baba nélkül, ott nekem 5 szál a határ, az alá nem tudok menni. Terhesen meg az is sok. A hirtelen nulla meg először nagyon rossz, de csak az első pár napot, hetet kell kibírni, onnan már könnyebb. Ha a gyerek nem elég motiváció, akkor semmi. Gondolj arra, hogy megszületett. Dugnál egy cigit a szájába? Na, ugye. Hiába nincs füst, ugyanúgy méreganyagokat küldesz neki terhesen. Én erre fogok gondolni és remélem, nem gyújtok rá.

2022. nov. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
73%
Gratulálok... Allen Carr, erre keress rá inkább a google-ben. Ha a nikotin és az egyéb szarságok magzatra gyakorolt esetleges káros hatása nem elég visszatartó erő számodra, hogy ne gyújts rá (még ha elektromos is), akkor nem tudom mi. Szégyellheti magát, "kismama". Nem szokásom itt irogatni, de rajtatok kiakadtam. (Én is dohányoztam valaha.)
2022. nov. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Nem egy és nem két orvos monta ne egyröl a kettöre mert roszul lehetek. Ezért terveztem fogozatosan letenni.
2022. nov. 9. 00:23
 6/35 anonim ***** válasza:
92%
Persze, hiszen nem az orvos gyereke, neki igazából mindegy.
2022. nov. 9. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
90%
Hagyjuk már ezt a fokozatos dolgot. Tedd le és kész, ne magadra gondolj, hanem a gyerekekre. Ha ez nem elég motiváció akkor gyenge vagy, és inkább megkockáztatod hogy tönkreteszel egy aprócska életet, akit védened kellene az életed árán is. 19 évig cigiztem, legalább 10 éve napi 1-1,5 dobozzal. Amint pozitív lett a teszt, letettem, és mivel 2,5 éve szoptatok azóta sem gyújtottam rá újra. Hiányzik? Van hogy igen, mostanában egyre sűrűbben. Ilyenkor találok valami elfoglaltságot ami eltereli a gondolataimat. Nekem megéri az hogy van egy egészseges gyerekem. A kolléganőm a fokozatosan majd egyszer leteszem, nekem jobb lesz az úgy híve volt. Persze nem sikerült, két asztmás, folyton befulladó gyereket nevelget. Az ilyen ember köpjön fel és álljon alá.
2022. nov. 9. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Mindenki más! Nem kel le nézni senkit. Az ismerösöm 4 honapos koráig minden nap ivott gyogyszerezet(nem tudta hogy várandos) mégis makk egészséges. Édesanyám is dohányzott velem mégis egészséges vagyok sosem volt semilyen problémám. Azért fordultam ide hogy tanácsot kérjek mert a család melettem dohányzik és ugyan ugy be szivom a füstöt de ennek elenére szeretném fokozatosan csökkenteni és le tenni! 1 hétröl lenne szó mert utána már birni fogom.
2022. nov. 9. 05:29
 9/35 anonim ***** válasza:
92%
Persze mentegesd csak magad. Aztán ha a te gyereked lesz beteg, meg ez van. Ennél csak nagyobb lemondásokkal jár a gyerekvállalás. Ezek az orvosok 50 évvel ezelőtti elveket vallanak, ma már tudjuk, hogy de minden elszívott szál káros a magzatra. Amúgy persze nincs semmilyen problémád, csak napi 15 szál töltött cigit szívsz, amiről nem tudsz lemondani a gyereked érdekében. Oké.
2022. nov. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
76%

"sosem volt semilyen problémám."

Nézd már meg a helyesírásod, könyörgöm...

Ok, tudom, felétek a tanulási nehézség nem probléma, hanem családi hagyomány...

2022. nov. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!