Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhesen ihatok...

5 hetes terhesen ihatok c-vitamin és magnézium pezsgőtablettát?

Figyelt kérdés
Az orvosom csak jövöhét csütörtökön tud fogadni. Ma vettem a boltba c-vitamin és magnézium pezsgőtablettát. Elkezdhetem inni? Nem lesz tőle semmi bajom ugye? (tudom hogy a terhes vitamin jobb, de mivel külföldön élek azt itt csak receptre adják).
2010. szept. 28. 08:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jó, a babának ezek biztosan nem ártanak. De ha kismama vagy, inkább folsavat kellene szedned...
2010. szept. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
C vitamin az tuti nem árt. És folsavat sem lehet venni recept nélkül. Az is fontos lenne. ÉS nem lehet kapni ezeket nem pezsgőtabletta formában? Talán az jobb volna.
2010. szept. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Tudom hogy azt kellene szednem, de itt nem adnak csak receptre, és csak a nőgyógyász írhatja fel. Aki csak jövöhét csütörtökön tud fogadni. :(
2010. szept. 28. 08:35
 4/14 A kérdező kommentje:
Folsavat nem tudom, azt majd holnap megnézem a gyógyszertárba, csak megláttam a boltba a c-vitamin pezsgőtabit és gondoltam hogy az nem árthat.
2010. szept. 28. 08:36
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a c vitamin szuper, azt terhes vitamin mellé is ajánlják, de inkább a magnézium helyett terhesvitamint vegyél.
2010. szept. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A femibiunnak van direkt terhesség eleji vitaminja, abban sok a folsav.
2010. szept. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Folsavat és C-vitamint (1000mg) szedjed ezerrel. a mg még ráér szerintem. de a legjobb tényleg egy komplex terhesvitamin lenne.
2010. szept. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Folsav és vas a legfontosabb, de a folsavval és a c-vitaminnal is óvatosan kell bánni, mert túl lehet adagolni, ami veszélyes a babára.

A háziorvosod fel tud írni receptre egy Neo-Ferro-Folgammát, ami vas és folsav egyben, 3 havi adag 1500 forint.


De magadtól napi egynél több pezsgőtablettát ne igyál, nehogy gond legyen!!!

2010. szept. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A C-vitamint nem lehet túladagolni, ui. vízben oldód vitamin. A fölösleg a vizelettel távozik...
2010. szept. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom , hogy terhesség alatt a C vitaminnal óvatosan kell bánni, de Én is a Femibiont javasolnap, az első 3 hónapban én csak azt szedtem, és minden benne van ami kell!!!!
2010. szept. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!