Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondtátok el a legjobb...

Mikor mondtátok el a legjobb barátnőtöknek, hogy babátok lesz? Hány hetes terhesen?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, állítólag a legjobb barátnőm, már 26 éve ismerjük egymást. Nem találkozunk túl gyakran, de mégis ő a legjobb barátnőm. Hétvégén voltak nálunk, és akkor mondta, hogy 18 hetes terhes. Örültem neki nagyon, várták már a babát, gratuláltam neki, meg minden. De nagyon rosszul esett, hogy az állítólagos legjobb barátnőjének 18 hetesen mondja el. Az már majdnem 5 hónap...

Azt hiszem, ha én babát várnék, akkor ő tudna először róla...


2010. szept. 21. 10:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nálam ő volt az első:)

Mivel ő hozta a tesztet,meg is várta az eredményt......

2010. szept. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Legnagyobb ellenkezésére mindenki akkor is csak kivárja a min. 9 hetet, 12 hetet, amíg biztos a terhesség. Akár babonának nevezzük, akár nem. Csak a csalódások elkerülése végett. De végülis mindenki saját belátása szerint tegyen. Nem feltétlenül "bizalmatlansági" kérdés, hanem inkább a be nem vallott "félelem".

Erről pedig az ember nem mindig beszél és nem mutatja.

2010. szept. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Azért esett ennyire rosszul, mert már a munkahelyén is szólt a főnökeinek, meg mindenkinek.

Úgy érzem, hogy elveszettem...

Amikor rájöttem, hogy "nekem mondta el utoljára" sírva fakadtam, és mondtam neki, hogy nagyon megbántott.

És azóta ha eszembe jut elsírom magam. Nekem nincs sok barátnőm, 2-3, de nekem ő volt a legjobb barátnőm, és ez annyira fáj.

Ja, 31 éves vagyok, tehát ez nem olyan gyerekes féltékenység.

2010. szept. 21. 10:51
 4/13 anonim ***** válasza:
elsők közt tudta, persze az is fontos volt, hogy személyesen mondhassam neki. telefonba nem akartam. és kicsit nehezebb összehozni a találkozókat, mert neki pici, pár hónapos babája van. ha csak később találkozunk, akkor később tudja. nem lehet, hogy nálatok is ilyen oka volt? hogy előtte nem is volt alkalma rá, hogy elmonja
2010. szept. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne ítéld el azonnal! Én is így jártam, a körülmények miatt majdnem utoljára tudta meg egy barátnőm. DE azért volt így, mert ő a legelején éppen külföldön volt, utána szülőknek elmondtuk, neki a férjemmel együtt akartuk elmondani, vártuk a megfelelő alkalmat, közben a munkahelyemen egy spontán pillanatban, amikor előkaptak egy csomó alkoholos italt, hogy ünnepeljünk, szintén el kellett mondanom, hogy nem ihatok és egy tanfolyamon, hol ez megintcsak fontos volt, szintán elmondtam. Neki ez azóta is rosszul esik, tudom, de egyrészt én is kicsit össze voltam zavarodva, próbáltam kezelni az életemet, a munkámat, elfogadni az új helyzetet, megadni a módját, hogy kinek, hogy mondom el, és ez lett belőle. Szóval nem könnyű megfelelni mindenki elvárásának.
2010. szept. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
kimaradt: úgy emlékszem 6 hetes voltam akkor. de kértem, hogy szorítson nagyon, mert olyankor még semmi sem biztos.
2010. szept. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát ha nem is ő lenne az első, de a férjem és a család után mindenképpen ő (ill. ők, mert 4 legjobb van) lenne az következő. Ahogy akkor éjjel is hívtam őket, amikor megkérte a férjem a kezem. Sőt, most hogy mi is megbeszéltük, hogy jövő nyáron ráállunk a baba témára, rögtön elmondtam nekik! Bár én a csajokkal minden héten találkozom, és kb. 100 emilt váltunk. Szóval elég szoros a viszony. Viszont az gáz, hogy a főnöke hamarabb tudta, mégha ti nem is találkoztok olyan sűrűn!
2010. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utoljára akkor találkoztunk, kb amikor már terhes lehetett, de még nem tudta. Ő is azt mondta, hogy nem akarta telefonon elmondani, de több találkozó is meg volt beszélve közben, de mindet lemondta.

Lehet, hogy úgy gondolja, hogy mégsem én vagyok a legjobb barátnője? Pedig azt szokta mondani, és nem én kérdezem tőlle, hanem magától mondja.

Lehet, hogy attól vagyok kétségbe esve, mert félek, hogy elveszítem? Nekem nincs babám, és egyenlőrre nem is tervezzük, de ha az övé megszületik, akkor neki már más dolgok lesznek fontosak, és már nem lesz közös témánk, attól félek.

Nagyon félek, hogy elveszítem!!!

2010. szept. 21. 11:03
 9/13 anonim ***** válasza:
ha neked nem is lesz babád még egy darabig. fölajánlhatod, hogy segítesz neki, stb. neki relatív bőven lesz ideje, hiszen otthon lesz a babával. de valószínűleg a kettes programoknak már vége. igen, biztos már jellegű lesz most a viszonyotok, de nem feltétlenül kell, hogy elveszítsd. mindkettőtöknek alkalmazkodnia kell egy kicsit és úgy sikerülni fog
2010. szept. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem arról van szó, hogy nem bízna benned vagy, hogy ne te vagy a legjobb barátnője. Hisz elmondta és nem a szüléskor...

Nálam is úgy van, hogy még nem mondtam el a legjobb barátnőmnek, pedig már 21 hetes vagyok, csak messze lakik (120 km) tőlem és még nem voltam nála azóta, telefonban elmondtam volna sokszor, de személyesen akarom. Remélem, nem fog ilyenen megsértődni.

Úgyhogy, lehet megvan a te barátnődnek is az oka, miért pont most, de nem azért, mert nem szeretne vagy ilyesmi. Szerintem. De nem ismerem a bnődet, te tudod jobban, milyen a viszonyotok.

2010. szept. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!