Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kezdek aggódni és kibukni!...

Kezdek aggódni és kibukni! Normális, hogy ekkora a hasam, és a babám?

Figyelt kérdés

34 hetes vagyok, és kezdek kicsit kibukni! Alig alszok a sok pisilés és a fájdalmak miatt. Két napja úgy fáj a bordám, hogy megőrülök. A derék-hát-gyomorfájás már fel sem tűnik. Menni alig bírok, fáj a szeméremcsontom. A baba minden mozgása olyan intenzív, hogy fájdalmat okoz. Ráadásul napközben szinte soha nem pihen.

31 hetesen 2,5kg-ot saccoltak rá, a hasam pedig 120cm. Ez is ijesztő, mert hatalmasnak tűnik, és félek, ez már nem normális..

Köszi ha válaszoltok!!


2010. szept. 15. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó hetek a legnehezebbek, kitartás!

A baba méreteinek megsaccolása sokszor csal. És lehet az is, hogy nem húzod ki 40 hétig. Én mindkettőt a 38-on szültem.

Még két hét és már nem lesz koraszülött sem, szóval ne aggódj, valószínűleg minden a legnagyobb rendben.

Különbözőek vagyunk, alkati kérdés is, hogy kinek mekkora a pocakja.

Azt kell mondjam, hogy a fájdalom, és minden amit érzel, normális.

A második babámmal az utolsó három hétben én is irtóra megkínlódtam. Ennek ellenére szeretnék még majd egy harmadikat is. (És nem azért, mert visszamenőleg megszépült, hanem mert ez a baba "ára".)


Szép szülést Neked! És ne feledd, ott a kincsed abban a fájdalmas pociban!

2010. szept. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy!

Eddig annyira jól éreztem magam, büszke is voltam rá, hogy semmi nyavajám nincsen. De egy pár hete nagyon bedurvult :-( Viszont jó hallani, hogy valamennyire normálisak ezek a fájdalmak.

2010. szept. 15. 21:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mindkét terhességem végén nagyon nyűgös voltam. Semmi nem volt kényelmes (feküdni, állni, ülni). Probáld lefoglalni magad (olvass, tévézz stb). Ha meglesz a baba, már ezekre kevés időd lesz.

Gondolj arra, hogy nemsokára vége ennek a szép időszaknak, utolag majd nem fog olyan szörnyűnek tűnni, el is felejted.

Nekem is nagy babát josoltak mindkétszer. 15 éve azt mondták, hogy legalább 5 kilos lesz a fiam, 4 kilos lett, a most 6 honapos lányom 3700 gr-mal született. (De 31 hetesen nekem is kb 2500 gr-nak saccolták)

Jo egészséget mindkettőtöknek!

2010. szept. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szia! Szintén a 34. hétben vagyok a második babámmal. Az első terhességem nagyon könnyű volt,de most én is pont úgy érzek, ahogy te. A babám 32 hetesen volt 2036 gramm (a dokim szerint nagy, az ismerőseimnek meg szinte pont ennyi volt ennyi idősen). Szóval minden relatív. Nekem a rugdalás nem fáj, bár nagyon aktív a babám, de aludni én sem tudok, se sokat állni, sétálni, stb. a pisili ingerről inkább ne is beszéljünk! Kitartás már a finisben vagy, hamarosan az egész csak egy szép emlék lesz!
2010. szept. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, még annyit, hogy az első babám csak éppen hogy volt kisebb, mint a mostani és 3280 grammal született. Szóval ne idegeskedj!
2010. szept. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En is 34 hetes vagyok. A babamat a multheten 2.61kg-ra saccoltak az uh szerint es 35 hetesre...

Zsibbadnak az ujjaim, dagadnak a bokaim es pokolian faj a derekam, medencecsontom es farokcsontom....emellett meg mindig dolgozom, mert allat vagyok!...es nem irodaban! De ha nem teszem, akkor nincs semmifele bevetelem.

Nem konnyu a vege ugy latszik...epp tegnap mondtam a b.nomnek, hogy miert nem mondja senki, hogy mennyire fajdalmas ez az egesz a vege fele, hogy az ember csak azt varja, hogy mikor indul mar be, hogy tul legyunk rajta! Tolem mar tobben kerdeztek ugy a 28. het kornyeketol kezdve, hogy ikreket varok-e?...csak 1 db kissracot varok. De ot mar nagyon!

2010. szept. 16. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :-))

Megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül a problémával. Már tényleg kezdtem azt hinni, hogy velem van a baj.. A párom is csodálkozik, mert nincs hozzászokva hogy mindig panaszkodok.

Eddig féltem a szüléstől, most meg már rendesen vágyom rá :-D

2010. szept. 16. 07:52
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor még tényleg belefér a szórásba az én 2,5kg-os babám! Reménykedek, hogy a következő ultrahangon nem 3,5 kg-t mondanak, mert akkor azonnal megindíttatom a szülést :-D

Utolsónak: irigyellek a kitartásod miatt. Meg is őrülnék, ha dolgoznom kellene..

2010. szept. 16. 07:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!