Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor lehet legkorábban 12...

Mikor lehet legkorábban 12 hetes ultrahangra menni?

Figyelt kérdés
Genetikai vizsgálatra ( Nifty vagy mehlepeny biopsziara) is szükség lesz és szeretnék minél előbb túl lenni rajta. Azt írják, h 11. Héttől, máshol meg hogy 12. Héttől. Utóbbi 11+0 jelent? Arra gondoltam, hogy az Istenhegyire megyek uh-ra és ott eldöntenik hogy minden rendben és elég a Nifty vagy ha bármi nem tökéletes akkor vállalom a szúrást is. Van valakinek tapasztalata? 38 vagyok és volt sajnos kromoszóma hiba korábban.

#Nifty #Méhl biopszia
2022. márc. 12. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 11+6 voltam akkor. Ilyenkor már hasi UHval szokták általában nézni, de még kicsi volt és hüvelyire váltott, ezzel azt akarom mondani, hogy szerintem érdemes megvárni, hogy 12+ pár napos legyél.
2022. márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel őket és ők a crl és utolsó menses alapján meg fogják mondani mikor menj.
2022. márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Telefonálj be az Istenhegyibe, mondj egy CRL értéket az első terhességmegállapító ultrahangról és mond meg, hogy a lehető legkorábbi időpontot szeretnéd a genetikai szűrésre ami csak lehetséges, aztán a továbbiakat majd ők megmondják.
2022. márc. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jövő héten hívom őket csak érdeklődöm, hogy volt e más is aki ilyen okokból 11 hét x naposan csináltatta. Akkor jól értelmezem hogy 12. Héttől már lehet.
2022. márc. 12. 13:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy a prenat a 20. Hétig lehet megcsináltatni (gondolom a többi NIPT-et is) és az amniot is addig végzik el, úgyhogy nem lennél elkésve semmiképpen.

Úgyis CRL alapján adnak időpontot, annak nem lenne értelme, ha nem látnának semmit!

Nyugodt babavárást!

2022. márc. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Próbálok optimista lenni, de ha baj van akkor derüljön ki a 13-ik hétig. Azért is vállalnám a korábbi méhlepény biopsziàt a magzat íz vizsgálat helyett.
2022. márc. 12. 15:30
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
11+4 hetesen voltam, meg tudtak vizsgálni.
2022. márc. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A niftyt meg lehet csinálni a 8-9. Héttől, nem kel hozzá megvárni az ultrahang vizsgálatot. Az uh-t meg 11+0-tól lehet, de szerintem hülyeség olyan korán, mert nyilván minél kisebb a magzat, annál nehezebben lehet észre venni az eltéréseket. Egy 11 hetes magzat kb 44 mm-es, egy 13+6 hetes meg 80, majdnem kétszer akkora….

12. Hét előtt nem mennék.

2022. márc. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!