Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanács akiknek 2,5év van a...

Tanács akiknek 2,5év van a gyerekek között?

Figyelt kérdés
Így szerettük volna, igazából nem tartok tole, annyi félelmem van, hogy nagyon féltékeny lesz a nagy a kicsire, ezt elakarom kerülni, nem akarom hogy ilyen meg forduljon a kis fejeben. Tudom nagyon nehéz lesz, de én már annyira varom, hogy velünk legyen a kicsi, 2 hónap van a szülésig. Ti hogy oldottátok meg ezt az egész helyzetet illetve milyen volt ekkora korkülönbséggel? Mik voltak a nehézségek illetve mire érdemes figyelni nagyon? Varom a tapasztalatokat
2022. márc. 10. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként" írok felnőtt fejjel. A húgommal 2.5 év van köztünk, én is nő vagyok.

Mure figyelj?

Ha a kicsi huncut, és bántja a nagyot, és esetleg az egész napos csesztetés után a nagy véletlenül visszaüt, ne a nagyot büntesd!

Az egész gyerekkoromat tönkretette. Sírtam, ordítottam, ha haza kellett mennem a nagyszüleimtől, mert a kicsi szent volt, és mindenért én voltam a hibás.

2022. márc. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Mi pont 2.5 év korkülönbséggel vagyunk testvérek. Én öltem az öcsémet, az öcsém ölte a húgomat. Ezek miatt az én gyerekemnek nem lesz testvére.


Azt tanácsolom, hogy foglalkozz sokat külön a naggyal, úgy, hogy ne legyen ott a kicsi. Persze tudom nem könnyű megoldani, de talán apuka be tud segíteni? Az a másik, hogy ne terheld rá majd idővel a kicsi kötelességeit a nagy testvérre. Pl ne a nagy pakolja el a kicsi szétszórt játékait, ha nem ő játszott vele. Nem tűnik nagy dolognak, de tisztán emlékszem, hogy gyerekként ezek indikálták a sok sok gyűlöletet a testvéreim felé.

2022. márc. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nálunk is ez volt. Az öcsém volt és mai napig ő a szent, ő koteledik, nem hagy békén, sőt volt olyan hogy semmi ok nélkül oda jött és belém rúgott, nyakon mertem vágni és hat ne tudjatok meg mit kaptam 🥲 nagyon sokat rám erőltettek anyaek pl vigyázzak rá mikor szinte én 15 éves voltam, gyerek és azt se tudtam mi hogy merre.

Annyi hogy ezek még eléggé odébb vannak, míg a kicsi kisbaba, addig gondolom más dolgokra kellesz figyelnem. De persze ezek később jól jönnek.

Mindenképp szeretném hogy ne szenvedjen a nagy figyelem hiányában, és igen szerencsére a ferjem be fog tudni segiteni, de persze amíg ő dolgozik én leszek otthon velük.

2022. márc. 10. 23:30
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk pár nap híján 2 és fél év van köztük. Lányom 28.án lesz fél éves, fiam 4.én 3 éves.

Féltékenység nem nagyon volt, csak az elsö 3 hétben minimális. 3 hét az kellett az elején, hogy összeszokjunk.


Az első 3-4hónap nagyon jó volt. A kicsi nappal is sokat aludt, éjjel pedig 1x kelt. Volt időm mindenre.

Azóta pedig zombimódban funkcionálok. A kicsi nappal elvan, éjjel viszont nem alszunk. Beindult a mozgásfejlődés, éjjel gyakorol mindent.óránként kelünk. A nagy is kel 2-3x, mert beindult az utolsó 2 rágófoga.

Nappal a naggyal küzdök. Ezerrel tombol a dackorszak. Elhagyta a déli alvást, így estére zizi, mindenen ordít.


Iszonyú fárasztó, sok nekem. Reggeltöl estig én vagyok velük segítség nélkül. Hát sokat bőgök, na...

2022. márc. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk tökéletes ez a különbség, egyáltalán nem volt féltékeny. Teljesen természetesnek vettük, hogy jött mégegy személy, nem "sztároltuk" a babát
2022. márc. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!