Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen milyen ételet vagy...

Terhesen milyen ételet vagy gyógyszert ajánlanátok székrekedés ellen?

Figyelt kérdés

A szilvalekvár nem segít. 37hetes terhes vagyok. A Laveolac szirupot nem merem bevenni - elolvastam a tájékoztatót, lehet nem kellett volna. Kinek mi vált be?

Nem gondoltam volna h a terhesség végén is lehet gondom a székrekedéssel :S


Köszi a válaszokat.


2010. szept. 12. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Ehetsz pl. étkezési korpát vagy lenmagot joghurttal. Ez tuti, hogy használ! Nagy rosttartalma miatt kedvező hatást gyakorol az emésztőrendszer működésére. A széklet puhává válik. Egy zacskó búzakorpa(250g 150 ft).


Így néz ki;


[link]


A búzakorpa élelmi rostokban gazdag étrend-kiegészítő készítmény, amelynek nagy része azonban nem emészthető ("ballaszt") poliszacharidokból áll. Ez azonban fontos a szervezet számára, mert jó hatással van az anyagcsere-folyamatokra, elősegíti a bélműködést. A búzakorpa fogyasztása feltétlenül javasolt székrekedésben és aranyeres bántalmakban szenvedők részére.

2010. szept. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ. KI is fogom probálni.



Azért még várok válaszokat.

2010. szept. 12. 18:42
 3/10 anonim ***** válasza:

Miért nem mered a Laevolac-ot bevenni?

"...a laktulóz, egy D-galaktóz és egy fruktóz cukoregységből álló szénhidrát-származék."

Beszélj az orvosoddal, ha bizonytalan vagy, de szerintem nem árthat!

2010. szept. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok, a korpát vagy a lenmagot be tudod szerezni a rossmannban, dmben, gyógyszertárban, bio boltokban.

Én egy doboz joghurthoz szoktam keverni 3 kiskanállal, este megeszem, másnapra megvan a hatása :)

2010. szept. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szintén 37 hetes vagyok és székrekedéses. Nekem az jön be, ha lefekvés előtt eszem egy kis tál natúr yoghurtot zabkorpával + egy kanál lenmagot is lenyelek vízzel. Reggel gyakorlatilag kisesik belőle a cucc :)


A szirupok, teák, lekváros, tej stb nekem sem jött be, csak ez! Xar az íze, de ki lehet bírni!

2010. szept. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én előző babánál is lavelocot ittam és most is. Nem okoz görcsöt, csak egy jó adag székletet. Szerintem nyugodtan használhatod. Nekem a nőgyógyász javasolta ezt, és a glicerines kúpot is.
2010. szept. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hülyén hangzik, de egy bögre gyenge tejes fűszeres tea (azaz az indiai chai) reggel egy fél órán belül beindítja a dolgokat. :)
2010. szept. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

kedves utolso. milyen füszereket kell a tejbe tenni? és mennyit?

köszi a megirod :)

2010. szept. 13. 13:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem egyedül a Weetabix vált be. Tescoba lehet kapni magas rosttartalmú teljes kiörlésű keksz szerű szeletek vitaminnal, vassal. Joghurtba, tejbe, almalébe szoktam beletenni, naponta egyszer eszem. Nekem semmi más nem vált be. A terhességem előtt is hajlamos voltam székrekedésre. A lekvártól(mindenféle tejkészítménnybe keverve), aszalt dolgokon át, Laevolac, glicerines kúp.....semmi nem segített. Csak ez! A hatás kb.3 nap (folyamatos alkalmazás mellett) múlva várható(tehát nem hashajtó, hanem székletlazító), és még finom is!
2010. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Fűszeres tejes tea: fűszerkeverékhez: 4 rész fahéj, 1 rész szegfűszeg, 1 rész kardamom, 1 rész gyömbér, 1 rész bors, ezeket összedarálom. Fél liter vízhez egy csapott evőkanálnyi fűszer teszek, forrától kb 5 percig főzöm, leveszem a tűzről, kb. 1 ek. feketeteát teszek bele, 5 percig áztatom. Mézzel (vagy nádcukorral) édesítem, és tejjel higítom "kellemesre", hogy ne legyn túl erős. Remélem ízleni fog, én imádom, és nekem segít is. :)
2010. szept. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!