Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyerekvállalás 30 éves kor...

Gyerekvállalás 30 éves kor alatt, nem korai?

Figyelt kérdés
neten sok helyen olvasom, hogy 40 éveskortól felfele kevesen vállalnak már gyermeket, 30 év alattiak meg sokan.

2022. márc. 3. 10:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem korai, sőt.... A legideálisabb kor orvosi szempontból a 20-as évek közepén, végén van. Ennek ellenére persze sokan vállalnak 30, sőt még 40 felett is.
2022. márc. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

35 évesen várom az első gyermekem, és a koromból adódóan nem is tervezünk többet.

Sokkal jobban szerettem volna 25 és 30 között szülni, de hát ott volt az egyetem, és hiába volt párkapcsolatom, mire befejeztem, egyedül voltam egy minimális megtakarítással, amit az ösztöndíjakból félre tudtam rakni. Aztán jött egy év munkakeresés, ez idő alatt sikerült megtalálnom azt az embert is, akivel már komolyan tudtam tervezni az életem. Aztán pályakezdőként minden energiám arra ment el, hogy bizonyítsak a munkahelyen, közben takarékoskodás hogy legyen egy otthonunk, kocsink, szóval keményen dolgoztunk az érzelmi és anyagi stabilitáson is. Mire jött volna a babaprojekt, adódtak más nehézségek, mire abból kikecmeregtünk, jött a covid, ami kezdetben ugye kicsit még másnak tűnt...

Szóval mai ésszel azt mondom, korban a 25-30 között lett volna ideális, minden más tekintetében nekem 30-35 között. Az élet meg úgy hozta, hogy most :)

2022. márc. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Biológiailag nem, sőt. A legideálisabb 25 körül. Anyagilag más kérdés, ott manapság sajnos legtöbbször tényleg minimum 30 éves az ember lánya (fia), mire megteremti az ideális körülményeket és itt nem kacsalábon forgó kastélyra meg milliárdos megtakarításra kell gondolni sajnos.

Egyébként 40 felett azért már erősen nőnek a kockázatok, arról nem is beszélve, hogy 43-45 körül már sok nőnek a menzesze is kezd kimaradozni. Ezért nem vágnak bele sokan.

2022. márc. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Én 28 éves voltam. Hitelmentes saját ingatlan, hitelmentes saját autó (2), mindkettőnknek biztos állás bárhol bármikor, olyan végzettségünk van, emellett elegendő megtakarítás. Mégis mire kellett volna még várnunk?
2022. márc. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Részemről 30 felett késői. Nyilván ehhez szerencse is kell, hogy megtalálja a társát az ember, de számomra 30-ig az utolsó gyereknek is meg kellett születnie.
2022. márc. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Van, akinek korai, van, akinek nem. Mindenkinek magának kell ismernie a körülményeit.
2022. márc. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Attól függ, mire szülsz. Én akkor estem teherbe, amikor már megvolt sacc per kb a házunk ára, már nézelődtünk, hogy hova menjünk. Az első gyermekemet már a saját házunkba szültem, volt két hitelmentes nem 1000 éves autónk is, valamint teljesen fellett újítva a ház, rendesen be is lett bútorozva. Férjem ugyan munkaváltásban volt, meg esti sulit is elkezdett, de hát jóban rosszban... :) 30 évesen szültem az elsőt és volt még utána. :)

Barátnőméknél meglett a ház lagzi után, annak az árából, meg szülői segítséggel (addig saját szüleiknél laktak), majd el is kezdték a próbálkozást a babával. Ők mindketten 25 éven aluliak voltak és semmi gond nem lett belőle, mert ugye a feltételek adottak voltak. :)

2022. márc. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Nem tartom korainak.

28 évesen szültem, nekünk ideális volt.

2022. márc. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

Én ugyan úgy gondolom,mint az 5ös.

Nekem is 30 volt a lélektani határ. Ha addig nem dikerült volna, nem próbáltam volna tovább.


Fiam 26, lányom 29 eves koromban született. Késöbb semmiképp nem vállaltam volna

2022. márc. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Ez inkább függ a nő személyiségétől,mint a korától. Léteznek 17éves anyatigrisek is,meg 32éves felelőtlen nők is.
2022. márc. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!