Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülész vagy szülésznő fogadása?

Szülész vagy szülésznő fogadása?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok alapján szerintetek hogyan érdemes és mikor érdemes felfogadni vkit!?


Az SzTK-ra nem járok,sajnos hihetetlen milyen állapotok vannak ott!

Az orvos,akihez jártam nem vezethet le szülést,azt tanácsolta,hogy majd a védőnő segít nekem ebben! A védőnővel még az a gond,hogy költözés miatt még nem mentem el sehova!

szívesen fogadom a tanácsokat!


Kíváncsi vagyok hogy megy ez a gyakorlatban és milyen gyakran kell járni vizsgálatokra! Körübelül már tisztába vagyok vele!


Első babás 8+3 hetes kismama!


2010. szept. 7. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha az SZTK-ba nem akarsz járni, akkor kénytelen leszel magánrendelésre menni. Célszerű olyan orvost keresni, aki a neked szimpatikus kórházban dolgozik, vagy legalábbis ott vezet le szüléseket. Persze a magánrendelésért fizetni kell. Én is magánrendelésre jártam, ott volt vizsgálati díj, viszont nem volt a szülés levezetésének előre bemondott, fix tarifája. Nem is beszéltünk erről, mégis a dokimnak teljesen magától értetődő volt, hogy nála fogok szülni, nagyjából félidős voltam, mikor beírta a szülésem várható időpontját a zsebnaptárába. Ha pedig épp szabira ment, vagy konferenciára, mindig megmondta, hogy ki a helyettese, aki keressek, ha bármi gondom van.


A védőnőt lassan keresd fel, mert ő adja a terhesgondozási kiskönyvet. Nálunk ezzel a kiskönyvvel kellett jelentkezni minden vizsgálatra a terhesgondozóban.

Az első hivatalos vizsgálat a 12. heti ultrahang. Utána lesz még UH a 18., a 28-30. és a 36-38. héten. Ezek a hivatalosak. Persze ezeken kívül lehet, hogy a dokid is csinál majd a vizsgálatokon, meg Te is elmehetsz fizetős 4d-re. Orvosi vizsgálat az elején 4 hetente, 24-36. hét között 3 hetente, 36. hét után hetente van, 36. héttől CTG vizsgálatok is vannak.

Nekem egyébként az orvosom adott az elején egy gondozási tervet, ebben szépen le volt írva, hogy mikor milyen vizsgálat lesz, hova kell menni, stb. (Ez Budapest, III. ker. Szent Margit Kórház)


Szülésznőt a vége felé szokás fogadni, szerintem 30. hét után bőven elég.

2010. szept. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszodat,sokat megtudtam belőle!

Eddig magánrendelésre jártam,de az orvos nem vezethet le szülést!


Nem tudtam pontosan hogyan működik,hogy ugyanaz az orvos vezeti le a szülést,akihez járok vagy csak elég a vége felé fogadni vkit!?

2010. szept. 7. 21:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akihez magánrendelésre jársz a terhességed alatt rendszeresen, az szokta levezeztni a szülést. Ez elég egyértelmű szokott lenni a felek között, de azért a vége felé érdemes nyíltan ki is mondani, hogy szeretnéd ha a doktor úr vezetné le a szülést, és megkérdezni ha jön az idő hogy tudod elérni, mi a módja. (minden dokinál máshogy van). Szülésznőt én fogadtam, kb 35 hetes lehettem. Azért mert a doki akihez jártam pont szabin volt mikorra ki voltam írva. A végén nem is volt ott, az ügyeletes vezette le a szülést, egyébként lelkiismeretesen. De azért jo volt, hogy ott volt a szülésznő, akit ugrathattam minden nyűgöm miatt.
2010. szept. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, ettől félek én is a legjobban! Felkérek vkit és aztán ott sincs és az ügyeletes intéz mindent(ami általában rendben van), de ezt előre nem tudhatom,hogy lesz! Mert a gyakorlat bizony a te esetedet mutatja, és ezért nem tudom hogyan döntsek....


Egyenlőre keresek egy megbízható szülészt/nőt,aki vezethet is szülést,mert szívesebben szülök olyannál aki ismer,mert igen házsártos tudok néha lenni....


Köszönök minden választ!!!:-)

2010. szept. 8. 19:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!