Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülők Ti megcsináltattátoka...

Szülők Ti megcsináltattátoka NIFTY tesztet?

Figyelt kérdés

1:500a dawn szindróma esélye.


Akik megcsináltatták a nyftit, mi lett az eredmény?

Ha nem, mi lett a picivel, egészséges lett?


Ha elírtam valamit bocs, de rohadt ideges vagyok!



#Nifty #Dawn szindróma #1:500
2021. nov. 30. 19:54
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a downt kimutatta, 10 héttől lehet vetetni így 11-12 hétre van eredmény, ha gyors az ember, 12 hét előtt megszakíthatja a terhességet. Én ebből kicsúsztam kellett a hasba szúrás, de így is 14.hétben meg volt a megszakítás.

Ha netán megszületik, akkor a te befizetett sok pénzedből szerinted mennyit kellene egy beteg downos babára költeni, kb az élete végéig, ha mondjuk szervi bajokkal is születik?

2021. dec. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 A kérdező kommentje:

Bizony, egy Down szindróma nem csak annyi, hogy esztétikai szempontból nem annyira szép. (ezt nem én mondom, egy közeli rokon szerint, akkor is meg kell tartani ha downos/nem szép😒😒😒, meg mi az hogy beteg gyerek nem kell?) Én dolgoztam olyan oviba ahol voltak downos gyerekek. Volt aranyos kedves, kevéssé "beteg", meg volt iszonyú agresszív, és több szervi rendellenességgel küzdő gyerek is.


41


Sajnálom 🖤

2021. dec. 13. 07:10
 43/65 anonim ***** válasza:
100%

41

Én inkább azokat nem értem akik minden áron megszülik.

Mért akarja, hogy szenvedjen a saját gyereke?

Ebben az országban lasz..ják a fogyatékkal élőket, nincs semmi, nincs fejlesztés napközbeni ellátás, vagy is van de az ingyenes leterhelt, a fizetős meg viszi azt a kevés pénzt amit keresel, és lehet tök feleslegesen veszed el az egészséges gyerekeidtől, mert az is lehet, hogy alig fejleszthető.

2021. dec. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 A kérdező kommentje:

Bizony, ha van egy fogyatékos gyereked akivel otthon kell maradni tuti az éhenhalás.


Nevetséges aprópénzt adnak, amiből oldjon meg mindent a szülő.


Nekem a héten lesz eredmény.

2021. dec. 13. 07:43
 45/65 anonim ***** válasza:
100%
Minden rendben lesz, ne izgulj🙏😍
2021. dec. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
17%
40: nem olvasom el azt a hosszú irományt, csak kiszúrta a szememet 1-2 dolog, pl hogy a kombinált teszthez hasonlítod. Azt ugye tudod, hogy az sincs ingyen? Akkor miről beszélünk? Az hogy te csóró vagy az nem a publikus rendszer hibája amiért melleseg megjegyzem, hogy nevetségesen keveset kell fizetni, örülj neki, hogy itt nem biztosítós rendszer folyik mert akkor örülhetnél ha ultrahangra eljutsz… Minek vagdalkozol itt, nem lehet minden kismamát mindenre full ingyen tesztelgetni, fizikai képtelenség, de tudom, te ezt várnád el, hagyjuk is hogy mire fel, de saját zsebből nyugodtan részt vehetsz olyan vizsgálaton amin caak akarsz, ja, arra nem futja? Az igazi frusztrált paraszt erre megkérdezné hogy akkor minek vállalsz gyereket ha erre sincs keret?
2021. dec. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
Nem csak ebben az országban nem fejlesztik a fogyatésokosokat, csúnya kimondani, de minden rendszernek púpok a hátán, fene akar költeni olyanra aki nem hoz vissza semmit, sajnálatos és borzasztóan hangzik, de így van. Külföldön is rengeteg pénz a fejlesztés vagy sokszor inkább otthonba küldik őket. Mellesleg a Downt nem csak ezzekkel a NIPT tesztekkel lehet kiszűrni, szerencsére egy sima UH-n is vannak jelei nagy többségben és már csak a legapróbb gyanú esetében is lehet kérni a magzatvíz mintavételt. Én bármikor is derülne ki, biztosan nem tartanám meg szegényt, ilyen életet sem neki sem magunknak nem kívánok :(( Hozzáteszem meg azért jó pár olyan betegség előfordulhat amit ezek a tesztek sem néznek, szóval ez sem egy mindenre kiterjedő dolog, sok rendellenességre külön kellene szűrni de mivel annyi van mint égen a csillag ez kb egy lehetetlen dolog tömegesen, főleg, hogy sok ilyen tesztnek hónapok alatt lesz csak eredménye.
2021. dec. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
60%

46# Én eddig nem írtam ehhez a kérdéshez és részben egyet is értek veled, de azért egy kicsit sok a stílusod. Egy amnionál 2-4% a vetélés esélye, amit azért ne emlegessünk úgy, hogy "belefér". Amíg más gyerekéről van szó, addig legyint az ember, de amint érintett lesz, már másként áll a szája nyilván. Vagyis pl. a pár ezer forintos kombinált teszt énsem értem, hogy miért nem fér bele az államilag támogatott vizsgálatokba. Letojom, kifizetem, mert ki kell és nem ezen múlik a megélhetésem, de valahol mégis zavaró. Az államnak (illetve az adófizetőknek) sokkal többe fog kerülni egy esetlegesen down-os baba, mint ez a szűrővizsgálat. És ha már itt mondjuk magas kockázat jön ki, akkor legyen államilag támogatott a gyakorlatilag kockázatmentes vizsgálat is, amit még szükség esetén mindig tovább lehet fűzni egy amnioval, de ne rögtön erre toljuk már be a kismamákat, hátha elvetél és még ki is derül, hogy teljesen egészséges magzata volt...

Alacsony kockázattal, vagy szimpla megnyugtatásként persze ne állja az állam (mi), ezzel egyetértek, de azzal is, hogy akinél szükséges, annak ne a pénztárcájához mérten legyen erre lehetősége. A két véglet között azért van különbség.

Ha pl. a kombinált magas kockázatú eredményt hoz, de egy niftynek negatív az eredménye, akkor én nem mennék amniora, de ezt dönthesse el mindenki maga az orvosával konzultálva anélkül, hogy ki kéne fordítania emiatt a zsebeit.

2021. dec. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
58%

48.

Nem az vagyok, akinek írtál, de úgy érzem, kicsit árnyalnám, amit írtál. Az amnionál 0,5 és 1% között van a vetélés esélye.

Nem, nem 2 és 4% között, véletlenül sem.

Pont az általad felvázolt szituban voltam: kombinált magas kockázattal, Nifty negatív eredménnyel. És igen, megcsináltuk az amniot, mert csak az diagnosztikai értékű egyelőre... És igen, az a 0,5-1% kockázat belefér. Egyáltalán nem ördögtől való dolog, főként ha jó szakember végzi, és utána a kismama is betartja az utasításokat.

2021. dec. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
43%

Azért nem fér bele a kombinát teszt mert az egy arányszám, egy random, megbízhatatlan, statisztikákon alapuló algoritmus által hasraütésszerűen kiszámolt találgatás, mi meg sem csináltattuk mert nem ér semmit, nem ad konkrét diagnosztikát és rengetegszer pontatlan az eredménye. Ezután szerinted miért nem államilag finanszírozott? Mert szarra sem jó, pénzpazarlás, kamu megnyugtatás az erre vevőknek.

A vérteszteknek sincs diagnosztikai értékük, sokan alapból csak a nem meghatározás miatt csináltatják mert amúgy semmi nem indokolja, ez luxus, ezt mindenki oldja meg magának. Majd ha diagnosztikai értéke lesz, akkor biztosan felváltja az amniot a magas rizikósoknál mert minden szempontból egyszerűbb, de az így sem fog eltűnni mivel sok esetben a magzati dns nincs, vagy alig van jelen az anyai vérben, ilyen esetben muszáj lesz a vetélési kockázatot vállalni az amnioval vagy a biopsziával mivel jelenleg SEMMI más olyan eszköz nincs, ami 100% biztos eredményt képes adni minden esetben.

2021. dec. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!