Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülők Ti megcsináltattátoka...

Szülők Ti megcsináltattátoka NIFTY tesztet?

Figyelt kérdés

1:500a dawn szindróma esélye.


Akik megcsináltatták a nyftit, mi lett az eredmény?

Ha nem, mi lett a picivel, egészséges lett?


Ha elírtam valamit bocs, de rohadt ideges vagyok!



#Nifty #Dawn szindróma #1:500
2021. nov. 30. 19:54
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 A kérdező kommentje:
Gondolom mert kíváncsi vagyok hogy vagytok?
2021. dec. 8. 13:00
 32/65 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, jól.
2021. dec. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok.

Megkaptuk az eredményeket, mindenre negatív a baba ☺️ Megtudtuk azt is, hogy kisfiú, nagyon örülünk.

2021. dec. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Sok boldogságot! 🥰
2021. dec. 8. 16:00
 35/65 anonim ***** válasza:
100%
11es vagyok. csak januárban lesz esedékes a nifty:)
2021. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
34%
Ez komoly, hogy ezek a tesztek csak magánban, rohadtul sok pénzért érhetőek el? :/
2021. dec. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 A kérdező kommentje:
Igen sajnos! Iszonyúan drága!
2021. dec. 12. 09:48
 38/65 anonim ***** válasza:
50%

Hát ez elég szomorú:/


(Amúgy nagyon kíváncsi vagyok, miért lett lehúzva a "válaszom".... nem mindenkinek egyértelmű ez, főleg ha valaki nem terhes, vagy nem volt még terhes....de remélem aki lepontozott annak annyi az össz öröme a hétre...)

2021. dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
48%

Megcsinálják államiban is ingyenesen, amniocentézisnek hívják, de mivel egy fokkal drasztikusabb procedúra a vérvételnél ezért indokolt esetben lehet igénybe venni ha felmerül beteg magzat gyanúja. Egyéb esetben állami alapon a standard protokollt követik a kismamák a terhesgondozáson és fakultatív jelleggel mindenki mehet külön vizsgálatra, ultrahangra, babamozira, vérvételre vagy amire akar, de ezt az úri murit nyilván nem fogja finanszírozni a tb havi 8000 forintért, szép is lenne, főleg mivel hála az égnek ezeknek a teszteknek az eredménye legnagyobb százalékban egészséges magzatot detektál, vagyis mondhatni “felesleges” hiszen nem szűrt ki semmit, csak a szülő nyugodott meg, de ezt a megnyugtató vállveregetést hadd ne az adófizetők finanszírozzák már, arról nem beszélve, hogy hivatalosan nem diagnosztikai értékűek ezek a vértesztek, tehát probléma esetén szintén szükséges amniocentézis megerősítésképpen. Mellesleg külföldön még ennyire sem alapos az alap terhesgondozás a legtöbb helyen, fele ennyi ultrahang és vizsgálat van és még ami van az is sokszor annyiba kerül mint itthon ezek a kromoszómát csekkoló vérvételek, amit egyébként sehol nem biztosítanak “ingyen”, ez egy üzlet mint sok minden más ami a gyerekvállalásra épül.

Nem ennyi az örömöm a hétre köszi, de te leszállhatnál a földre, gondolom te vagy az a fajta ember aki ha havi 5 forintot fizetne tb-re akkor is elvárná hogy mindent is a segge alá tegyenek mert ő fizet.

2021. dec. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
54%

Óh, ahogy gondoltam... micsoda frusztráció 😏 Gondolom fogalmad sincs egy molbiol módszer valós költségéről, ezért gondolod ezt "úri murinak". De elárulom, hogy adott esetben egy bakteriológia nagyobb anyag+rezsiköltséggel jár, mint a kromoszómarendellenesség szűrés (ami vagy egy qpcr vagy in szitu hibridizáció, amiből az utóbbi kicsit drágább, de még így sem a legdrágább vizsgálat). Ezek rutin eljárások, amikhez a berendezés sok állami laborban is rendelkezésre áll.

Ezt csak azért írom neked, hogy ne gondold, hogy ne férhetne bele egy pl kombi teszt (mert az igaz h a nifty sokkal szélesebb körű) az ellátásba -egyébként egy csomó olyan teszt van, amit nem végeznek, van is belőle gond, pl az epesavszint mérése vagy toxoplazmózis, de attól még nem biztos, hogy ezeknek a teszteknek ne lenne értelme, ugyanis ez a diagnosztikai eljárások lényege, hogy kiszűrjék, ha probléma van. Nyilván te lesz*oda, hogy más gyereke halva születik-e vagy downos lesz vagy lesz-e más rendellenesség, de engedd már meg, hogy más alapnak vegye, hogy rutinszerű eljárásokat alkalmazva meg lehessen előzni a problémát.. Azt mindenki tudja, hogy a járulékok nem fedezik az ellátást, de akkor szülni is mindenki menjen magánba, műttesse a szemét/csípőjét magánban, mert nehogymár azt az úri murit is te fizesd? Örüljön a paraszt, hogy él, nehogymár itt rázzuk a rongyot, hogy az eüben gyógyítás és prevenció is folyik.

Légyszíves, ne nevettesd már ki magad, ok? 🙂

2021. dec. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!