Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hetesen az orvos kézzel...

37 hetesen az orvos kézzel megnyithatja a méhszájat, ha az eddig zárt volt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


37 hetes kismama vagyok, ma voltam terhesgondozáson, az orvosom 1000 méhszájat állapított meg. Viszont amikor kézi vizsgálatot csinált, nagyon kellemetlen volt,szószerint fájt. Mondtam is neki, de semmit nem válaszolt.Felmerült bennem, hogy ő titokban tágította volna a méhszájat.


Ő nagyon azt szeretné, hogy nála történjen a szülés, mivel mindez természetesen nem ingyen történik.Van egy olyan érzésem, hogy direkt úgy alakítja a dolgokat, hogy számára legyen a legkedvezőbb. Már felajánlotta a "programozott császárt" is.


November 11.-re vagyok kiírva, de már holnapra vagy jövőhétre adott volna időpontot császárra, hogy biztos nála történjen a szülés és szerinte már úgy is mindene ki van fejlődve a babának, nem lenne gond.


Nagyon meglepett a mai viselkedése, eddig kenyérre lehetett kenni, figyelmes volt, de ma... szóhoz se jutottam. Úgy érzem sem én,sem a testem, sem a kisbabám még nincs erre felkészülve. Persze kisebb jóslóim vannak,izomlázszerű fájdalom a szeméremcsontban, apró kis nyilalások a hüvely tájékon. Szeretném már a karomban fogni és látni a kisbabám, DE nem így, még nem érzem, hogy itt lenne az idő. Nagyon furának érzem, hogy csak úgy fogná és "kivenné" a babát, minden előjel nélkül. Rossz érzést kelt bennem, nem szeretném, ha emiatt bármi baj történne, vagy ha lelkileg megviselné a babát is.


Ti mit gondoltok erről, volt-e már hasonló tapasztalatotok?


Szerintetek, ha nyitott is a méhszájon, akkor lenne kb. a méhszáj CX 1100 meddig bírnám, a kiírt időpontig sikerülne?


Még nagyon friss az élmény, ne haragudjatok, ha butaságnak tűnik a kérdés. Mostanában lelkileg elég érzékeny vagyok, gondolom a hormonok miatt.


Köszönöm, ha válaszoltok és megosztjátok a tapasztalaitokat.



2021. okt. 20. 13:18
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Bízom benne, hogy nem nyílt ki nagyon és kibírjuk még egy darabig. Próbálok, majd pihenni is amennyit csak tudok. Mást nem nagyon tudok csinálni.
2021. okt. 20. 14:29
 12/15 anonim ***** válasza:
83%

8-as, figyi már...nálunk a szülészeten 1 ismétlem 1 orvos ügyel!

Mit csináljak a betegével,ha bejön 2 percesekkel vagy elfolyt magzatvizzel? Küldjem haza??? Nevetséges vagy, ügyeletben szülhet nála, ne terjeszd az ostobaságaidat

2021. okt. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
26%

12# tyűha, benned aztán rengeteg a frusztráció...

Tekintve, hogy azt mondták, hogy ugyanazon okkal nem kezelhet az orvos magán- illetve állami szférában (már pedig a terhesgondozás és a szülés egy okból van), ezért mondták, hogy ügyeletben sem vállalhat az az orvos, akihez a terhesség alatt magánba jártál. Olyannyira, hogy akihez én járok magánba (első terhesgondozás és szülés még vele volt a "régi" menettel, most pedig maradtam nála ismét terhesgondozásra) maga mondta, hogy ha megyek a kórházba vérvételre, akkor még a laborleleteket se írathatom az ő nevére, mint kezelőorvos. Ebben a kórházban speciel 2 orvos ügyel mindig, így megoldható, az, hogy nálatok ez hogy megy, illetve mennyire zajlanak az új törvénynek megfelelően a dolgok (függően persze attól, hogy erre van-e lehetősége/kapacitása a kórháznak), az nem az én és nem a kérdező dolga, az új törvény ez, még mindenki bizonytalan. Nem ostobaság terjesztése az, hogy az általam mondottak nálatok nem kivitelezhetők...

2021. okt. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
75%
Hozzáteszem, a leírtak alapján a kérdező orvosa fittyet hány a szabályokra, úgyhogy neki mindegy lesz, hogy nála szül-e vagy sem, még ha nem is lehetne, csak tarthassa a markát a pénzéért...
2021. okt. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kérdező! Én elmennék holnap egy másik dokihoz, hogy ellenőrizze a méhszáj állapotát!

Ha azt mondod, görcsölsz, megnézik.

A törvénynek meg nézz utána!

2021. okt. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!