Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hetesen az orvos kézzel...

37 hetesen az orvos kézzel megnyithatja a méhszájat, ha az eddig zárt volt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


37 hetes kismama vagyok, ma voltam terhesgondozáson, az orvosom 1000 méhszájat állapított meg. Viszont amikor kézi vizsgálatot csinált, nagyon kellemetlen volt,szószerint fájt. Mondtam is neki, de semmit nem válaszolt.Felmerült bennem, hogy ő titokban tágította volna a méhszájat.


Ő nagyon azt szeretné, hogy nála történjen a szülés, mivel mindez természetesen nem ingyen történik.Van egy olyan érzésem, hogy direkt úgy alakítja a dolgokat, hogy számára legyen a legkedvezőbb. Már felajánlotta a "programozott császárt" is.


November 11.-re vagyok kiírva, de már holnapra vagy jövőhétre adott volna időpontot császárra, hogy biztos nála történjen a szülés és szerinte már úgy is mindene ki van fejlődve a babának, nem lenne gond.


Nagyon meglepett a mai viselkedése, eddig kenyérre lehetett kenni, figyelmes volt, de ma... szóhoz se jutottam. Úgy érzem sem én,sem a testem, sem a kisbabám még nincs erre felkészülve. Persze kisebb jóslóim vannak,izomlázszerű fájdalom a szeméremcsontban, apró kis nyilalások a hüvely tájékon. Szeretném már a karomban fogni és látni a kisbabám, DE nem így, még nem érzem, hogy itt lenne az idő. Nagyon furának érzem, hogy csak úgy fogná és "kivenné" a babát, minden előjel nélkül. Rossz érzést kelt bennem, nem szeretném, ha emiatt bármi baj történne, vagy ha lelkileg megviselné a babát is.


Ti mit gondoltok erről, volt-e már hasonló tapasztalatotok?


Szerintetek, ha nyitott is a méhszájon, akkor lenne kb. a méhszáj CX 1100 meddig bírnám, a kiírt időpontig sikerülne?


Még nagyon friss az élmény, ne haragudjatok, ha butaságnak tűnik a kérdés. Mostanában lelkileg elég érzékeny vagyok, gondolom a hormonok miatt.


Köszönöm, ha válaszoltok és megosztjátok a tapasztalaitokat.



2021. okt. 20. 13:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat de hányok a dokidtol... Ha fájt a vizsgálat tagitott... Undorítónak tartom, sajnos én is átéltem, csak 39 hetesen. Két ujjnyira nyitva volt már a mehszaj első baba tapasztalatlanul.. Azt hittem összesz@rom magam úgy megvizsgált... Aznap barnáztam is... Nem indult be, következő nst után ugyanez.... Aznap beindult a szülés szerintem még valami kencét is felnyomott mert többször túrkált... Hát sajnos minderre utólag jöttem rá miután többet olvastam a dolgokról, korábban nem is gondoltam h létezik kézzel tagitas azt gondoltam normális ha fájdalmas a vizsgálat ha nyitva a mehszaj....


Nem kell említenem h a második gyermeket nem nála szültem, és a következő dokimnak mondtam, hogy ezt nem szeretném... Ahogy könyöklést sem (mert az is volt...)


Sajnos nincs javaslatom, a végén vagy, de én biztosan nem szülnék nyugodt szívvel nála.... Ez a doki simán az a fajta aki ok nélkül is köti az oxit...

2021. okt. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tisztában vagy vele, hogy január óta bűncselekményt követ el az orvos, aki hagyja magát “felfogadni” és ilyen módon magát hálapénz reményében korrumpálni a páciens által?
2021. okt. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Első babás vagyok én is. Nagyon sok minden még új számomra, vagyis igazából minden. Még csak most tapasztalom meg milyen is a terhesgondozás,maga a folyamat.


Nem SZTK alapú az orvos, mert sajnos, aki itt rendel a városban, nagyon idős és türelmetlen. Nincs neki jó hírneve, sokszor figyelmetlen. Több kárt okoz. Így át kell járnom egy közeli városba magánrendelésre, ami természetesen fizetős. De nem volt sok választásom, vidéken élek. Vagy ez, vagy az.


Ezt nem tudtam, hogy januártól ilyen törvény él. Az orvos konkrétan sose mondott összeget,nekem is csak az odajáró kismamák említették, hogy ne érjen meglepetésként.


Nem vagyok a császár híve,szeretném ha természetesen történne a szülés, főleg úgy, hogy eddig nincs is ok rá. A baba is fejvégű. Reménykedem, hogy novemberig kihúzzuk és ez a kézi vizsgálat nem okozott kárt. Barnázást egyenlőre nem vettem észre

2021. okt. 20. 13:52
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező! Börtönbe akarsz kerülni? Pénzt adni a dokinak a szülésért bűncselekmény, ugyanannyira, mint neki elfogadni.
2021. okt. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Dehogy szeretnék. Isten ments! Most már hogy ezt tudom, nem áll szándékom!
2021. okt. 20. 13:55
 6/15 A kérdező kommentje:
Ahogy előbb is írtam, szeretném ha természetes szülés lenne, ezért is szeretném novemberig kihúzni. Nem szeretnék császárt.
2021. okt. 20. 13:57
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Én a helyedben a körzers kórházban jelentkeznék, ügyeleten, ha beindul a szülés. A dokidat meg messzire elkerülném!

Ha kicsit nyílik is a méhszáj, simán húzhatod vele a végéig, de szerintem mindkettőtök biztonsága érdekében szakítsd meg az orvossal a kapcsolatot.

2021. okt. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

7 vagyok

A törvényhez az is hozzátartozik, hogy ha magánban jársz hozzá, akkor ügyeletben SEM láthat el állami ellátás keretein belül.

2021. okt. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Á, értem! Magyarul nem is szülhetek nála,(ha megindul, időközben a szülés) , még ha ő az ügyeletes a kórházban, hiszen hozzájárok magánrendelésre.
2021. okt. 20. 14:12
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvosod durva minden vagy finoman csinálja legközelebb, vagy váltsál orvost.sajnálak nagyon.
2021. okt. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!