Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesen...

Veszélyeztetett terhesen dolgozhatok vagy ha meglátja a papírom a házi orvos azonnal kiír?

Figyelt kérdés
2021. okt. 8. 12:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Ha veszélyeztetett terhes vagy miért dolgoznál? Nem véletlenül kapsz ilyen véleményt.
2021. okt. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Otthonrol tudok dolgozni és Hirtelen jött a terhesség nincs még pótlásom és kevésen vagyunk
2021. okt. 8. 12:29
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

1-es, talán mert a veszélyeztetettség nem jelent automatikusan munkaképtelenséget?

33. hétig dolgoztam veszélyeztetettként. Veszélyeztetett 1000 okból lehet valaki.

2021. okt. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nyilván ha az orvos azt mondja ne akkor nem fogok. De kérdésem az lenne hogy azt fogja mondani vagy nekem kell eldönteni?
2021. okt. 8. 12:31
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Ha olyan a dolog, akkor kb úgyis mindenről letilt a doki. A legextrémebb esetben fektetni fog végig, ami azt jelenti, hogy pisilni meg 5 perces zuhanyra kelhetsz csak fel. Tehát vannak árnyalatok. Nekem egyelőre mélyen fekvő méhlepényem van, amivel nem nagyon ugrálhatok, de szigorúan nem fektetnek. Én rákérdeztem, azt mondták, hogy mindenképp kíméletes életmód javasolt, tehát nem emelhetek, ne most menjek túrázni, ne én csináljam a házimunkát. Azt is mondta a doki, hogy az órákig tartó ücsörgés sem jó. Én erre kertem magam 9-es kóddal táppénzre végül, mert fekve nem tudok dolgozni.
2021. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem jelent automatikusan táppénzt. Akaratod ellenére meg nem fog kiírni. Ha te úgy érzed, tudsz dolgozni, és a veszélyeztetettség indoka is megengedi, természetesen dolgozhatsz tovább.

A nőgyógyásszal lenne érdemes konzultálnod, hogy szerinte mi a helyes döntés.

2021. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem végzel nehéz fizikai munkát akkor, nyugodtan dolgozz tovább.
2021. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Barna folyás miatt magas kockazatbesorolasu terhességet irt a papírra a nodoki. És még annyit hogy fenyegető veteles. Amit ráírt ugyan de ő maga megnyugtatott hogy szerinte minden rendben lesz. Kis fertőzést is látott arra is irt fel kúpot. De már 1 hete fekszek.
2021. okt. 8. 12:42
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
Én a 7.héten véreztem egy keveset. Az okát nem tudni. Onnan veszélyeztetett terhesnek írtak. A 38.hétig dolgoztam, 2 hetes a lányom.
2021. okt. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%
Én 14-15 hetesen lettem veszélyeztetett. Kérdeztem a háziorvosomat, hogy akkor már nem is dolgozhatok? Azt mondta, hogy nem.
2021. okt. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!