Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mikor vagy hány évesen...

Ki mikor vagy hány évesen szeretne gyermeket?Szerintetek melyik az ideális kor,amikor el lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
2021. okt. 12. 00:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
57%
28 éves koromig egyáltalán nem akartam és soha. Aztán mégis egyet. Aztán mégis kettőt. Most 40 vagyok és olyan jó lenne egy harmadik... De persze egyáltalán nem ideális. Szóval nem volt egy tudatos életem :D pár persze nem véletlenül készültek, közben sokat változtam én is és a preferenciáim is.
2021. okt. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
57%
Én nem mondanám, hogy ez konkrét életkor kérdése, inkább körülmények. Megfelelő párkapcsolat, lakhatás, munkahely. Ez lehet 25 vagy akárhány évesen is.
2021. okt. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
57%

Én 25-26 éves koromban szerettem volna, aztán nem úgy alakult az életem. 24 éves koromban véget ért az egyetemi nagy szerelem, padlóra kerültem, évekig eszembe sem jutott az ellenkező nem. Valahogy a gyerek utáni vágy is apadt, sőt... átfordult abba, hogy nem is kell nekem gyerek. Ahogy közelítettem a 30-hoz ez megint változott, ahogy sorban születtek a babák a baráti társaságban bennem is megérett az érzés, hogy bár a kapcsolatom még nem tart ott, lassan vágyam lenne rá. 30 évesen házasodtunk össze és kezdtünk el próbálkozni, 1 évet vártunk arra, hogy összejöjjön.

A saját terveimhez képest én ezt már picit későinek érzem lelki szempontból, ugyanakkor anyagi értelemben pedig abszolút most tartunk ott, hogy adott a háttér. Tervezünk mégegy tesót is majd remélhetőleg nem túl nagy korkülönbséggel.

2021. okt. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

25 éves vagyok, első babámat várom. Kicsit későbbre volt tervezve, még egy fél-1 évet vártam volna, ha azt szeretném mondani tök őszintén, hogy minden körülmény tökéletes lett volna, de mindennél jobban, kamaszkorom óta vágytam az anyaságra, a megfelelő partner, lakhatás és bevétel is megvan, de lakásba fog születni, nekem pedig az volt a mániám, hogy gyerek csak családi házba.

A hetek múlásával aztán teljesen elengedtem ezt a dolgot, nagyon várjuk a kisfiunkat, imádom a gondolatot, hogy fiatalnak számító szülők lehetünk és, hogy megadatott nekünk ez a baba.

Összességében azt gondolom, az ideális gyermekvállalás ideje nem igazán kortól, inkább körülményektől, lelki-mentális felkészültségtől függ.

2021. okt. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én 19 évesen estem teherbe először, megtartottuk volna, de spontán vetélés lett a vége.

22evesen szültem az első fiamat, es most 24 evesen tervezzük a következő babót.

2021. okt. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

23-24 evesen ugy gondoltam, h majd 30 evesen szeretnek gyereket. Aztan ahogy kozeledett a 30, egyre inkabb toltam ki az idot. 1 honap mulva 30 leszek, de meg mindig ugy erzem h varnek vele 3-4 evet :D

Egyszeruen annyi helyre elutaznek meg es annyi mindent akarok csinalni, h nem tudom h valaha lesz e olyan nap, mikor arra fogok felkelni h lenyugodtam es eljott az ido. De eleve max egy gyereket szeretnek csak, azzal meg ugy vagyok h raer 34-35 eves koromig.

2021. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!