Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az AFP-vizsgálatnál is vesznek...

Az AFP-vizsgálatnál is vesznek vért? Milyen uh-ot csinálnak? Hüvelyit, v hasit?

Figyelt kérdés

Szerdán lesz egy hete,hogy voltam vérvételen (labor,vércsoport,vizelet),de olyan rosszullettem.Le kellett fektetni,izzadtam,remegtem,hányingerem lett.A héten megyek a 12.heti vizsgálatra,ha jól számoltam,akkor megint venni fognak vért? Annyira nem bírom! :S

Köszi


2010. aug. 23. 11:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A 12. heti vizsgálatnál nem vesznek vért. Az afp a betöltött 16. hét után van, akkor vesznek, majd a cukorterhelésnél 24. hét után, de akkor kétszer is:(

És egyszer a vége felé vesznek még vért. Még van egy hónapod felkészülni a következőre. Kitartás, koncentrálj a babára!

2010. aug. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

16.hetes afp vérvétel :(

azután a 24.hét körül cukros vérvétel, azután 36.heti vérvétel... ez vár rád :( a te és a babád érdeke, sajnos muszáj


Én is ájulós vagyok, de előre szoktam szólni a nővérnek vagy a dokinak.

2010. aug. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Akkor rosszul tudtam! :) Úgy tudtam,h a 12.hetinél van AFP! De akkor van még egy kis időm a kövi vérvételig.... :)

És uh-ot fognak csinálni?

2010. aug. 23. 11:38
 4/13 anonim ***** válasza:
2.vagyok, ha megvan az afp eredménye (kb 10 nap), utána mehetsz majd uh-ra, ami hasi lesz!
2010. aug. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor most minek kell mennem dokihoz?
2010. aug. 23. 11:44
 6/13 anonim ***** válasza:

12. héten egy genetikai ultrahang vizsgálat van, ami hasi!

Utána 16. héten vesznek vért, Afp vizsgálat miatt, majd ezzel az eredményel megint lesz egy genetikai ultrahang vizsgálat a 18.-20. hét közt.

2010. aug. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2010. aug. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a 12. heti uh-n megnézik a tarkóredő vastagságot, és az orrcsont meglétét, vagyis kiszűrik egy esetleges genetikai rendellenesség meglétét. Ugyanezen rendellenességek kizárása a cél az afp, és a 18. heti uh-n is.
2010. aug. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
AFP 16. hétnél van, én most megyek az eredményért. 12 hetesen csaj hasi UH volt.
2010. aug. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én a 12. heti UH után voltam vérvételen, ott szűrték a Down-kórt és az Edwards- szindrómát. Persze ez a legtöbb helyen fizetős, és nem is automatikus. Nekem a doki már kb. a 8. héten adott róla tájékoztatót.
2010. aug. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!