Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamak jartok kismama...

Kismamak jartok kismama tornara (jogara)? Milyen tapasztalaitok vannak, segit a szulesben?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem tartom semmire az ilyesfajta plussz dolgokat. Pénzkidobás, és ugye jól meghírdetik, aztán felesem igaz. Nekem van egy barátnőm aki terhessége alatt járt jógára, és tornára is. Borzalmas szülése volt...én nem jártam. Tornára 1x mentem el, de nem tetszett, és a közösség is olyan sznob volt...ráadásul borsos árral. Ja és nekem volt a legkisebb hasam, és én voltam a legnagyobb terhes..kb 33hetesen mentem. Mindenki cikizett, olyan kis megjegyzésfélékkel. na nem csak emiatt, de úgy az egész sz..rt sem ért.

Mindkét gyermekem szépen természetesen megszületett, és a pénzt amit kiadtam volna ezere a baromságokra rájuk költöttem.

A légzőgyakorlatok azok amiket egyébként jó elsajátítani, a többi testalkat függő...szerintem.

2010. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jó a mozgás, hiszen fittebb leszel, könnyebben bírod a gyűrödést! A szülés persze sok mindentől függ, nem csak ettől, alkati kérdésektől is, de segíthet! Én sokszor tornázom, DVD-kre, járok tornára is, mert nagyon jól esik, nem értem, miért felesleges bármilyen sport?
2010. aug. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én nem járok jógázni, de az előző szülésem is szép volt és könnyű, remélem ez most is így lesz. Ez szerintem is inkább alkati kérdés, illetve a lelki felkészülés, ráhangolódás talán fontosabb.

Egy barátnőm járt kismamajógára, tornára és úszni is (szerintem már ez is túl sok, biztosan nagyon szorongott és félt a szüléstől), de iszonyat szülése volt, végig ordította az egészet, kaparta a falat... Biztos van, akinek hasznosak ezek a foglalkozások, nekem csak ez az egy tapasztalatom van velük kapcsolatban.

2010. aug. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel kismamatornára, a másodikkal jógára járok. Nem azért jártam mert könnyebb szülés reméltem tőle, hanem mert 1. társaság, 2. kikapcsolódás, feltöltődés, 3. alapból - nem terhesen - is járok jógára, ugyanazt a jógaórát folytattam 12 hetesen.

Szóval ettől nem lesz könnyebb a szülés nem emiatt járok. Az első amúgy 21 óra vajúdás után, 40 perces kitolás mellett szültem. Hosszúnak tűnik, de a kitolást leszámítva maga a vajúdás nnem volt vészes. Mindig vártam ,h mikor lesz rosszabb. A mensis görcsim tiniként brutálabbak voltak.

2010. aug. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!