Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek hogy lehetne az...

Szerintetek hogy lehetne az apával megértetni, hogy segítségre van szükségem?

Figyelt kérdés
Együtt vagyunk, ő is szeretné a a babát, de nem hajlandó belátni, hogy nem viselem túl jól a terhességet. Nem lehet vele beszélni és olvasni se hajlandó a témával kapcsolatban. Félek, hogy erre rámegy a kapcsolatunk.
2010. aug. 17. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első terhességemnél épp így álltunk a férjemmel. Veszélyeztetett munkakör miatt már 10 hetesen betegállományba kellett menjek, így úgy gondolta, hogy ha úgyis otthon vagyok, neki semmi dolga haza jön tv-t néz netezik stb! Csakhogy én olyan rosszul voltam, hogy hetekig felkelni is alig bírtam. Így mikor láttam, hogy segítségre nem számíthatok, hát hagytam a fenébe csapot papot minent, nem mosogattam, nem főztem, hanem rendeltem magamnak, nem vasaltam ki a ruháit, stb! a ez így ment kb egy hétig mire megunta a drága férjem és rendett rakott a lekásban és belátta, hogy valóban segítségre van szükségem.

Most várjuk a másodikat, ez is megviselt, de most már van segítségem! :)) Szuper apuka és férj lett belőle az évek során. Erre nem szabad, hogy rámenjen a kapcsolatotok!

2010. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk is így van. Vannak nagyon rossz időszakaim, amikor minden bajom van. A párom nekem sem annyira érti meg, szerinte ez nem betegség bírni kell. Ez igaz is, de dolgozok, jogsit csinálok és nyelvet tanulok mellette, és hát így nem könnyű. Többször is vitázunk mint előtte, sajnos. Amikor rosszul léteim, ájulásaim voltak (védőnő szeint a hormonok miatt) akkor volt egy nagyobb kiakadásom. Elmondtam hogy a védő szerint sem kamu rosszullétről van szó, úgyhogy nem szeretném ha megkérdőjelezné, mert igenis megterhelő nekem a terhesség és végül is az ő gyerekét várom, így megillet egy kis tisztlet és odafigyelés. Azóta kicsit jobb. Sajna nem tudok mit tanácsolni neked... Hátha belátja egyszer..
2010. aug. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

El sem hiszem, hogy van ilyen :-( Nem irigyellek! Dehát nem látja rajtad, hogy nem vagy jól, és segítenie kellene? Vagy ha esetleg ő lenne rosszul, akkor mit szólna, ha te sem foglalkoznál vele? Próbáld meg felnyitni a szemét!

Az én páromat szinte úgy kell leállítani, hogy ne ugráljon körülöttem. Itt meg én vagyok a hülye, mert nem vagyok hajlandó segítséget elfogadni, csak ha már nagyon haldoklom :-)

2010. aug. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen nehéz, de tudomásul kell vennünk, hogy a férfiak mások, másként gondolkodnak, másként látnak dolgokat mint mi nők. Így van ez a terhességgel is, hiába szeretnék, hiába várják ők is, néha nem tudnak úgy reagálni, ahogy nekünk jól esne. Tudom, néha engem is bánt, és hangot is adok ennek, amire a férjem észbekap. De néhány nap/hét múlva kezdődik újra... És nem azért mert nem szeret vagy valami baja lenne.


Egyáltalán nem kell szó nélkül tűrni ezeket a dolgaikat, de azért azt be kell látnunk, hogy az ő helyzetük sem könnyű ebben az esetben: a mi testünkben fejlődik a baba, mi érezzük a változásokat, ők csak a mi elmondásainkból tudják elképzelni. (És a képzelet azért sokszor nagyon különbözik a tapasztalattól...) Ezen felül meg kell barátkozniuk azzal a gondolattal is, hogy a baba érkézésével a figyelmünkön is osztozniuk kell. Ez sem lehet könnyű számukra, és ez is egy olyan dolog, amit mi nem értünk meg pusztán azért mert mi nők vagyünk, ők pedig férfiak...


Szóval csak türelmesen, de szükség esetén határozottan a pasikka! Nekem ez a hozzáállás eddig bevált.

2010. aug. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok, hogy bíztattok. De a barátom sajnos meghallgatni se hajlandó:(
2010. aug. 17. 15:37
 6/6 anonim ***** válasza:
nálunk is hasonló volt a helyzet.pedig ő is akarta a picit,csak úgy állt az egészhez mint a te pasid.miután megszületett a kislányunk rá 3 hétre szét is mentünk.eldobott magától egy több éves kapcsolatot,jeggyűrűt,gyereket,mindent.
2010. aug. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!