Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetesen lehet strandolni,...

6 hetesen lehet strandolni, uszodázni, wellness szállodába menni?

Figyelt kérdés
Nemrég tudtam meg hogy terhes vagyok viszont be van fizetve a nyaralás.
2010. aug. 15. 00:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
azokat a dolgokat, amelyekkel fertőzést szedhetek össze, kerülném.
2010. aug. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem lehet, csak hasznalj tampont ha vizbe mesz es csereld, amint kijossz. Es ne szaunazz!
2010. aug. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Nugyodtan csinalj barmit, amirol ugy gondolod nem artalmas.A tamponos megoldas nekem kicsit furan hangzik, en biztos nem csinalnam. Amire viszont figyelj, az a homerseklet, tenyleg ne szaunazz es vigyazz hogy nehogy megfazz.
2010. aug. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

Szia, én 8 hetesen tudtam meg, hogy várandós vagyok. Tehát a karácsonykor, szilveszterkor, céges partin már terhes voltam és végig buliztam az egészet, pezsgő hegyek, szaunáztam is majdnem minden nap, vizipipáztam... szóval eléggé meg voltam ijedve, mikor kiderült mi van. Nem kell semmit túlparázni, simán menj el nyaralni és kapcsolódj ki meg készülj fel lelkiekben, hogy a jövő nyár kimarad neked.

7 hónaposan kérdeztem a dokim, hogy mehetek-e hosszú hétvégére tópartra, mondta, hogy persze, annyi, hogy túl erős fény ne érje a pocakom, bár ez nálad még nem is érdekes ilyen korai szakaszban, és hogy a higiéniára nagyon figyelni kell, tehát nehogy valami hüvelyi fertőzést összeszedjek. Én a tampont nem javasolnám egyáltalán, hiszen a zsinóron keresztül felszívódik a víz és ott áll a hüvelyben, amíg ki nem veszed. Ha nem vagy rá hajlamos, semmi bajod nem lesz, esetleg használhatsz intim lemosót előtte meg utána. És természetesen ne erőltesd meg magad. Ennyi. És érezd nagyon jól magad.

2010. aug. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nyaralni elmennék, de sem a strandra,sem az uszodába nem tenném be a lábam.Nem terhesen is fogékony voltam az összes fertőzésre, főleg a gombára.Gondolj bele, hogy mindenki ezekben áztatja magát, ott intézik el az ügyes -bajos dolgaikat.Abba a vízbe tényleg beleázik minden, az idős néni sebváladékától elkezdve az izzadtságig, minden.Én 34 hetes vagyok, egész nyáron nem voltunk sehol, szenvedek rendesen.Imádok pancsolni, de idén nem kockáztatok.Egy nyarat ki lehet bírni fürdőzés nélkül.Nem akarok hazahozni a gyerekemnek se gombát, se bacit, se felfázást.A tampont felejtsd el, nekem az orvosom mondta, hogy ne használjak intim irrigátort.Terhesen semmit nem szabad magadnak feldugni, mert baromi nagy a fertőzésveszély.A szauna tilos, mert minden olyan dolog káros, ami megemeli a testhőmérsékletedet.Főleg, még csak 6 hetes vagy, ilyenkor kell a legjobban vigyázni magadra.Menj el, érezd jól magad, és döntsd el, hogy neked megérik -e ezek a dolgok.
2010. aug. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Medencébe, szaunába nem mennék be. Számolj vele, hogy ezek vetélést okozhatnak, a te döntésed...
2010. aug. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
első voltam: a terhesség egy megváltozott hormonállapotot is jelent. sztem elég könnyen össze lehet szedni vmit, amit aztán hetekig, hónapokig kezelheted. ezért írtam, hogy a helyedben ezekre a helyekre nem mennék be, de amúgy nyaralni, természetesen elmennék.
2010. aug. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Nekem a nogyogyasz mondta, hogy tamponnal mindent lehet..:) (na jo, a balatont azert nem engedte) Bar en sosem voltam gombara hajlamos, a terhessegeim alatt se.
2010. aug. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Az enyém csak a Balatont és a tengert, tehát a term. vizeket engedte, a medencéket nem.


Egyébként egyik ismerősöm pont egy ilyen wellness szálloda medencéjében szedett össze valamit és alig több mint 1 kilósan jóval idő előtt született meg a babája. Majdnem a méhe is ráment.

2010. aug. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Meleg vizes fürdőt is azt mondják, kerülni kell, nehogy vérbőséget, így vetélést okozzon.

Egyébként érdekes, hogy itthon mindenki mennyire ellenzi a szaunát, (jelzem: jobb félni, mint megijedni alapon most én sem mennék), de Finnországban minden gond nélkül szaunáznak heti többször is a terhes nők.

2010. aug. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!