Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan számolják/számoljam...

Hogyan számolják/számoljam ki, hogy hány hetes a baba?

Figyelt kérdés
Ha a mensi első napjától (május 3.) számolják, hogy hány hetes terhes vagyok akkor 14. hete vagyok az, de a valószínű fogantatás ugyebár + 2 hét akkor a baba csak 12 hetes. Vagy butaságokat gondolok?? Egészen pontosan a baba korára vagyok kíváncsi, az 12 hét. Ugye?
2010. aug. 9. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
2010. aug. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Ha tudod, hogy mikor voltatok együtt, akkor onnan számolhatod a baba korát. A terhességet viszont az utolsó mensi első napjától számolják.
2010. aug. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bettnya ***** válasza:

Szia!

Én múlt csütörtökön voltam a 12.heti UH-n, és május 8 az utsó mensi. És most a 13. hetet töltöttem prüntyővel (orvosilag).

Te most 14 hetes vagy, de a babus csak 12 (elvileg).

Az utsó mensid óta telt el 14 hét, 12 hete voltak viszont a legtermékenyebb napjaid! Aztán, hogy mikor is egyesült a 2 sejt? Sztem csak a baba tudja! ;)

Boldog babavárást! :)

2010. aug. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért zavarodtam össze mert a múlt heti UH-n az mondta a doki hogy 12 hetes a baba a méretei alapján (meg szerintem is), ma viszont a vérvétel után a 16. heti UH-ra meg a vérvételre (Integrált tesz) két hét múlva hívtak vissza. Sehogy se jött össze a számolás a 2 hét differencia miatt. De most már értem. Köszönöm még egyszer.
2010. aug. 9. 13:47
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


írd be az adatokat és a fogantatás időpontja lesz értelemszerűen a baba tényleges kora.

2010. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tehát én ugyan 14 hetes terhesnek számítok, de a baba csak 12 hetes. Ha kérdezik (család, melóhely) akkor a 14 hetet kell mondanom ugye?
2010. aug. 9. 14:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, a terhességi időd mond mindenhol, az orvosnál, munkahelyen stb....
2010. aug. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:-))))
2010. aug. 9. 15:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!