Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az elmaradt mestruácium...

Az elmaradt mestruácium alapján 7 hetes terhes vagyok. Viszont én tudom hogy ez a baba szept. 1 vagy 2.-án fogant. Akkor most hogy számoljam ha tudom a megtermékenyítés idejét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az elmaradt mestruácium alapján 7 hetes terhes vagyok.

Tudom hogy az orvosok ezzel számolnak.

Viszont én tudom hogy ez a baba szept. 1 vagy 2.-án fogant. Szóval ez alapján meg 5 hetes és 1v2 napos terhes vagyok.

CSak azért lennék kiváncsi hogy melyik a jó ,mível múlt héten voltam uh.n és ott az doki csak petezsákot látott még. De akkor csak 4 hetes és 2v3 napos terhes voltam az én számításom szerint..akkor még csak petezsákot látni nem?


2008. okt. 6. 05:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Ugyanígy vagyok! Holnap leszek 7 hetes az ut. menstruáció alapján számolva, viszont tudom, hogy aug. 31-én fogant a baba. Ettől függetlenül az orvosok az ut. mensi alapján számolnak, mindent ehhez viszonyítanak. Amikor én voltam orvosnál, nálam is csak petezsák volt látható, benne az embrióval, ekkor az orvosi számítás szerint 5,5 hetes voltam. Most hétvégén kell visszamennem, de akkor már szívhangnak is lennie kell! Emiatt eléggé izgulok!

Ne aggódj, boldog babavárást!

ugyancsak 7 hetes mami :)

2008. okt. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hivatalosan az utolsó menszi alapján számolnak, a kiskönyvbe is ez alapján írják be a szülés várható időpontját. De az UH-n nézik a méret alapján számított kort. Nekem amint látszott, hogy kb. 1 hét eltérés van, azután már az alapján küldtek a vizsgálatokra, de a kiskönyvben nem módosítottak.

Én mindig a mért kor szerint számítok rá, azt is mondom, ha kérdezik hol tartok, mennyi van még vissza. (+ tudom, hogy nem félidős a baba)

Ha meg tudod, hogy mikor fogant, neked még egyszerűbb számolnod. A méret alapján is lehetnek még ettől is eltérések, mert azok átlagos adatok alapján számolnak, a babák pedig nem fejlődnek egyenletesen.

2008. okt. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól számoltatok mindkette, csak a dokik már az elején 2 heten hozzáadnak. Tehát mire az elmaradt mensi van, akkor 2 hetes vagy elvileg, de 4 hetes terhesnek számítasz.

Az utolsó menses első napjától számolják a terhességet.

2008. okt. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok. Igaza van az utolsó hozzászólónak. Nem is figyeltem a dátumokat, csak automatikusan, gondolkodás nélkül írtam. Szóval a fogantatás + 2 hét a terhesség kora.

Én már automatikusan abban gondolkodom, hogy nem minden baba félidőben fogant, mert nálunk nem így volt.

2008. okt. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!