Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek kötelező a védőnő?

Szerintetek kötelező a védőnő?

Figyelt kérdés
12 hetes terhes vagyok, még nem kerestem fel és nem is szeretném (ha nem muszáj). Az orvosom ellát minden infoval és elvégzi a szükséges vizsgálatokat.
2010. aug. 6. 09:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%

A világon szinte egyedülálló a M.O-i INGYENES védőnői rendszer, ahol külön szakember áll a kismamák, később Anyukák rendelkezésére. Nem sok dolog van eben az országban, amit irigyelhetnek tőlünk, de azt hiszem ezt igen!

Butaságnak tartanám, ha valaki nem akar ezzel a lehetőséggel élni!

2010. aug. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
72%

A születendő kisbabád érdekében keresd fel a védőnőt ne a saját érdekeid miatt!!!

Szülés után a dokid fog kimenni hozzátok súlyt mérni és szoptatásban tanácsot adni?Kétlem.

2010. aug. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj el védőnőhöz, utána ne csodálkozz ha kiskönyv nélkül nem kapsz meg juttatásokat és ne csodálkozz ha az orvos minden egyes alkalommal kérni fogja, sőt szülés előtt is. A védőnő pl kapcsolatban áll az ÁNTSZ-szel, mert pl. ha valamiért nem viszed el a kötelező oltásra a babád azonnal jelenti is.

Persze hogy kell a védőnő!

2010. aug. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!!!
2010. aug. 6. 15:09
 15/15 anonim ***** válasza:

Az én kiskönyvem címlapjára ez van írva:


"A 33/1992.(xII.23)NM rendelet alapján a területileg illetékes védőnő adhatja ki( ! ) "


szerintem egyértelmű,kitől kapsz kis könyvet.

ha nincs kiskönyved,nem lesznek pecsétjeid sem,így nem leszel jogosult az anyasági támogatásra.

A kiskönyvet vinni kell a szülésre is.

Szóval nem csak az infók és vizsgálatok miatt kell a kiskönyv.

de Te tudod.....


33 hetes km.

2010. aug. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!