Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek kötelező a védőnő?

Szerintetek kötelező a védőnő?

Figyelt kérdés
12 hetes terhes vagyok, még nem kerestem fel és nem is szeretném (ha nem muszáj). Az orvosom ellát minden infoval és elvégzi a szükséges vizsgálatokat.
2010. aug. 6. 09:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
kötelező. neki pl. ellenőriznie kell, hogy milyen környezetbe érkezik a baba. nem miattad kell felkeresni, hanem ő képviseli a baba érdekeit
2010. aug. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Én még nem hallottam, hogy valaki védőnő nélkül lett volna, de talán mások igen.

A védőnő méri a súlyodat, nézi a vizeletet, vérnyomást, minden apró problémával fordulhatsz hozzá, ha olyan, mint az enyém. A baba születése után is heti, kétheti, majd havi kapcsolatban voltunk úgy 15 hónapos koráig.

2010. aug. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

És terhes gondozási kiskönyvet honnan akarsz szerezni? Mert szerintem a dokid lassan kérni fogja. Abban fognak vezetni minden vizsgálatodat, minden vérvételed eredményét.

Ha ne adj isten véletlen ismeretlen helyen kerülsz kórházban, honnan fogják tudni, hogy milyen eredményeid vannak?

2010. aug. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Nem fog megenni, nem értem miért nem akarod felkeresni?

Sok segítséget fogsz kapni. Egyébként kötelező, legalábbis akkor, ha szeretnél pl. anyasági segélyt kapni.

2010. aug. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

9hetesen voltam nála, most 20hetes vagyok...

Kapásból 76kgnak mért, 140es vérnyomással, másnap voltam a terhesrendelésen a beutalókért(ekg, labor, fogászat..., amit nálunk elsőre kérnek) jelentem 63kg vagyok, a büdös életben nem volt 140es a vérnyomás, jó ha 110... az ottani nőgyógy asszisztens leesett a székről, mikor meglátta a kiskönyvem. Kihúzta az ekgt, a fogorvost a védőnőm.

Az első csemetémet 7hónaposan nézte meg először... 4hónapos volt, mikor a körzetébe kerültünk.

Szerinted rohanok hozzá havonta. Havonta vizsgál a nőgyógyászom, nálunk havonta van labor(vizelet és vércukor) minden alkalommal mérnek súlyt és vérnyomást.

2010. aug. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

persze van ilyen is, amit az utolsó elírt, de azért szerencsére nem ez a jellemző!!

az én védőnőm rendes és lelkiismeretes, mindenben segít, még olyan dolgokban is, ami nem is az ő feladata lenne.

2010. aug. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A 2. vagyok.


Én mindhárom terhességem alatt MAXIMÁLISAN meg voltam elégedve a védőnőmmel. Ugyanaz a személy, 11 éve kezdtem hozzá járni, mikor az első gyerekemet vártam. Soha félre nem informált, nem mért rosszul, mindennel képben van, soha nem maradtam le semmiről miatta, mindenben segített.

Ha azt mondta, jön, akkor jött. Ha bármilyen papír kellett, azonnal intézte, még most is, hogy már a két nagyobbnak kellett néha régi lelet, amit itthon hirtelen nem találtam. Egy jó védőnő aranyat ér. Nem vagyok béna anyuka, nem hívogattam, de jó érzés, hogy rendszer volt a látogatásában, a tanácsadásokban.

2010. aug. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is meg voltam a védőnőmmel elégedve.Megszületett a pici,hazajöttünk,már másnak jött is a dokinővel megnézni minden rendben e a picivel,dokinő megvizsgálta.Jó volt a lelkemnek,h kijöttek,megnézték,oké minden.Eleinte hetente,majd havonta jött a védőnő hozzánk.Aztán volt olyan,h kint ülünk a picivel az udvaron,és megáll a kapuban.Nézek,mondja,h csak a környéken járt,gondolta benéz.Szerintem is jó,ha van ilyen támogatás.Mindig segített terhesség alatt is.Néha már úgy kellett rászólni,h ezt már tudom,ne mondja el hatszor a dolgokat..figyelmes volt...

Szóval nem vesztesz vele semmit,ha elmész a körzeti védőnőhöz!

2010. aug. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Amit még én szerettem benne,hogyha bármi gondom volt,akár este,vagy reggel,délután,mindig felhívhattam,hogy tanácsot kérjek tőle.Készségesen segített!Ez is egy jó pont,hogyha bizonytalan vagy,tudj egy megbízható szakemberhez fordulni.
2010. aug. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát a kiskönyvet tőle kell elkérned, szóval muszály legalább egyszer elmenned hozzá.Mondjuk én úgytudom, hogy vagy az orvostól kell igazolás, hogy legalább 4szer látott, vagy a védőnőtől, hogy megkapd az anyaságit,de ez nem biztos.Meg nálunk a védőnő adta oda (az orvos által már aláírt) a recepteket amiket ki kell majd váltani miután megszületett a pici.(pl. popsi kenőcs, D-vitamin, K-vitamin, alkohol, fürdető)

Meg elvileg egyszer kikell mennie házhoz környezet tanulményra még a baba érkezése elött, és utána is 1-2szer.Persze hallottam olyat ahol ez kimaradt!

2010. aug. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!