Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt fogyni?

Terhesség alatt fogyni?

Figyelt kérdés
Dokim azt mondta hogy a következő vizsgálatra jó lenne ha kevesebb lenne a súlyom mert szerinte sokat híztam (3,5kg) és 20 hetes vagyok. Figyelek mit eszek , ő is mondta hogy csirke csak zöldséggel semmi tészta, krumpli. Már másfél hete így eszem mégsem lettem kevesebb semmivel sem. Egyáltalán fog lemenni belőle vagy csak stagnálni fogok? Végülis az is jó ha marad a súly és nem hízom csak nem akarom hogy azt higgye hogy nem is tartom be amit mondott.
2020. aug. 15. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is hány kiló és hány cm vagy? Van e rajtad felesleg? Ha 2000 kalóriát eszel és nem vagy cukros, szénhidrát legyen meg 200 gramm/nap. Az igaz, hogy fontos, hogy ez leginkább teljes kiőrlésű legyen. Azért krumpli belefér, durumtészta is bőven, néha édesség. Tény,hogy sokan átesnek terhesen a ló túloldalára és atom durva mennyiségű cukrot tolnak magukba, de azért GDM nélkül 1-1 szelet csoki/süti belefér, vagy nyár van, kiválthatod gyümölccsel is az édességet. Még jógázz, sétálj, mozogj, ha nincs ellenjavallata. Sokat fog segíteni szülésnél. Valamint a szülés utáni sokk épp elég lesz, mint érzelmileg, mint testileg, ha még szembesülsz azzal is, hogy +20 kg, még rosszabb lesz.
2020. aug. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos sok rajtam a felesleg, 170cm vagyok és 88kg. Az utóbbi időben elszaladt velem a ló kb, terhesség előtt fogytam 9kgt mire sikerült a baba. Azt mondta hogy semmi gyümölcsöt se egyek.. Veszélyeztetett vagyok és egyenlőre lepény is közel a méhszájhoz így csak sétálni szoktam esténként csak.
2020. aug. 15. 08:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát az nem kevés, 30-as BMI. Én 175 centihez voltam 79 és már ott is volt fölösleg. Gyümölcsből egyél bogyósat most ( ribizli, málna, szeder) abban nincs sok cukor, vagy almát. Banánt meg dinnyét hanyagold inkább. Én GDM-es voltam, de azért gyümölcsöt ettem délután, bírta a cukrom. Ha nem mozoghatsz, tényleg figyelned kell. Teljes kiőrlésű szénhidrát, sok fehérje és rost. Inni csak vizet vagy üres teát. Reggel különösen figyelj oda, semmi péksütemény meg gyors felszívódású CH. Tartalmasan egyél, sok zöldség, husi, sajt, túró, tojás, főzelék, durumtészta, barnarizs, natúr joghurt, korpovit keksz, teljes kiőrlésű zabkása, dió, mandula nasinak. Egyél napi 5-6 alkalommal. Az édességet én hagynám. Max. nagyon néha egy kicsit. 🙂 Ilyen súlynál nem baj, ha fogysz kicsit. Hidd el, helyes étkezés mellett nincs túlsúly. Én most szültem 1 hónapja, 69 kg vagyok. ( GDM diéta csodákra képes), kb. 10 éve voltam ennyi. Csak hát én is szeretem a tésztákat, édességet sajnos. Inzulinrezisztenciád nincs?
2020. aug. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy kicsit volt magasabb az értèk márciusban de a doki azt mondta hogy az jó .
2020. aug. 15. 09:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 30-as volt a BMI-m majdnem és aggódtam is, hogy jaj most mi lesz.



Semmi nem volt, teljesen egészséges terhesség.


Orvosilag bármi indokolja hogy ne hízz 3 kilót 20 hét alatt? Megnövekedett méh, vízvisszatartás, több vér, placenta, a kisbabád és lám ott az a 3 kiló extra. Nem te "híztál".


Nekem a dokim azt mondta, hogy ameddig az eredményeim jók, őt nem érdekli a súlyom. Ha 6 héttel a szülés után még mindig sok lesz rajtam, megfogja érdeklődni nálam, hogy kikérje-e dietetikus véleményét.


12 héttel vagyok a szülés után és 3 kilóval kevesebb vagyok mint előtte.

2020. aug. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy lenne bármi ok, csak h sok az alapsúlyom. Eddig is figyeltem és fogok is csak nem értem ahogy mondta hogy kövi vizsgálatra legyek kevesebb kg.
2020. aug. 15. 13:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert a magyar orvosok megszállottan súly mániások. Minden baj forrása a zsír a combunkon.


Oké kicsit sarkítottam.


Fogadott orvos egyébként? Gondolom ott is hibát keres ahol nincs, hogy úgy érezd foglalkozik veled, és busásabban megfizesd.


Még ha alapból túlsúllyal is kezdtél, amíg nincs bajod addig csak ne fogjon fogyókúrára, de ez az én véleményem. Azt javasolhatja, hogy egészségesebben étkezz, de ezt saját magadért csináld.


Ismétlem mindezt csak abban az esetben mondom ha nincs bajod amúgy.

2020. aug. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!