Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik, ha fejlődési...

Mi történik, ha fejlődési rendellenesség miatt meg kell szülni pl. egy 21 hetes magzatot?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes, de ezen gondolkozok tegnap óta. Megindítják a szülést, de életképtelenül jön világra a magzat? Vagy pár percig még él?

Lehet hülye kérdés, de még nem voltam terhes!


2010. aug. 3. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha olyan fokú a fejlődési rendellenessége, hogy a kinti életre nem alkalmas, akkor oxitocint kötnek az anyára és mesterséges vajúdás után megszüli a babát, aki vagy pár perc vagy óra múlva sajnos eltávozik.

Utána meg a betegség megállapítás után preparátum lesz belőle, hogy az orvostanhallgatóknak legyen mit nézegetniük.

Nagyon nehéz kérdés, nagyon fájdalmas válasz.

2010. aug. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Akkor ez miért pont ez érdekel??? Komolyan mondom, ki vagyok akadva ilyenkor.. Nekem a 19. héten kellett elvenni a kislányomat, mert beteg volt. Hosszú műtétem volt, kapartak, de utólag bevallották, hogy már elég nagy volt.. képzelheted, mit éreztem. Aki meg ilyen korban megszüli, igen, van esélye, hogy életben lássa a pici babáját. De jó lenne, ha morbid kérdések helyett vidámakat találnál ki....
2010. aug. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én átéltem...kívánom hogy neked sose kelljen ilyen szörnyűséget végigcsinálnod.
2010. aug. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért baj neked, hogy megkérdeztem. Nem kívánom ezt senkinek sem, téged is nagyon sajnállak és nem viccből tettem fel a kérdést, hogy azokon röhögjek, akik átéltek már ilyet!

Csak egyszerűen nem tudtam, hogy mi van ilyenkor! Ennyi!

2010. aug. 3. 12:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én CMV pozitív voltam, és ilyenkor sajnos van rá esély, hogy beteg lesz a baba. De elég későn derült ki. A dokim azt mondta, hogy nem vállalja, hogy megindítja előbb a szülést, mert elég nagy az esély rá, hogy a méhlepény mégsem engedte át a betegséget. Szóval agyaltam ezen én is nagyon sokat. De szerencsére egészséges lett a baba, szóval a dokim jól döntött.
2010. aug. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Legalább megkérdezi, sok helyen ködösen írnak bármiről, és sajnos ezen az oldalon a tapasztalatokból tanulhatunk.

Én pl reggel kérdeztem, mi van ha a 19hetes pici nem él, jele stb. Mákom van rugdos, jól van. Megszületik kap is, mert a frászt hozza rám... jó nagy puszit.


De pl nekem is fingom sincs, mi lenne, ha nem lennék szerencsés. Meg kéne szülni akár a mindennapos anyák vajúdással kitolással, hallanám, hogy "felsír", vagy fix, hogy halva születik, mert nem éli túl a kitolást, hiába a köldökzsinór(ugye nincs még kifejlődve a bőr védekezőképessége, meg még "puha"), mint az ab úgy végeznék, altatnak, és kikaparják...

2010. aug. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én átéltem...pont a 21.héten


Amint elvágták a köldökzsinórt, meghalt:(

2010. aug. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!