Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek kellett már elvetetnie...

Kinek kellett már elvetetnie a babáját a 12. hét után fejlődési rendellenesség, a magzat betegsége miatt? Hogy zajlik ez? Mikor lett utána babája? Beállt a mensitek?

Figyelt kérdés
El kell vetetnem mert oedémás. Hétfőn lesz genetikai vizsgálat.Ha ott is rossz az eredmény ...A tegnapi uh-s leletem a Mitől lehet beteg a babám? Biztos hogy el kell vetetnem,12 hetes vagyok.Segítsetek egész nap csak sírok nem tudom abbahagyni. Msn címem ha valaki járt már így: momoka86@freemail.hu
2009. febr. 21. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

részvétem, nyugodj meg, kb. fél év múlva már biztosan lehet gyereked, de még nem biztos, ne sirasd, a barátnőmnek is bejósoltak ilyet és makk egészséges lett a lánya, ha meg mégis el kell vetetni, mivel még sem vagy sokkal idősebb 12 hltnél minden a hagyományos abortusz protokllja szerint zajlik, a szervezeted csak annyit fog észrevenni, mintha erősebben megjönne, három hónap pihenőt szoktak ilyenkor javasolni a következő gyerek előtt és utána hajrá.

én azért drukkolok, még a kicsinek, de ha már nincs remény, akkor adj hálát a sorsnak, hogy kiderült, és hogy nem később derült ki, van aki csak 18-20 hetesen szerez tudomást hasonlóról és akkor már sokkal rosszabb lelkileg és persze testileg, kitartást, szorítok neked!

2009. febr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hydropszos a babád?Akkor nincs más választás.....

Én 28 hetesen tudtam meg,hogy beteg a babám(agyi fej.rend.)....Már nem dönthettem.1 hónapig élt az intenzíven.

Most bő 1 év után 16 hetes kismama vagyok.Most 2 hetente nézik a babát.

Sírj,én az első éjszakán sírógörcsöt kaptam.Sajnos az ismételt vizsgálatok mind azt mutatták.....

28 héttől kellett úgy hordanom,hogy nem tudtuk mi lesz.4 hét múlva ,32 hetesen megszületett.

Hogy miért?

Soha nem kapsz rá választ.Nálunk spontán kialakulás volt,így az ismétlődésre nincs esély!

2009. febr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az előző vagyok!Lentebb olvastam több kérdést biztos azt is te írtad.

Az egyik barátnőm ikreket várt és az egyik baba hydropszos volt.24 hetesen vették észre és mivel a másik baba egészséges,így ki kellett hordania.Sajnos 27 hetesen megszült.....A beteg babája 24 percet élt.

Az egészséges baba 900 g körül volt a beteg 1500 g volt a sok víztől.

2009. febr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kedvesek vagytok.DE SZERETNÉK MÉG VÁLASZOKAT A KÉRDÉSEMRE.MI AZ ABORTUSZ MENETE 12. HÉT UTÁN?A MENSITEK BEÁLLT E UTÁNA EZT HOGY VÉSZELTÉTEK ÁT?KÉRLEK TITEKET SEGÍTSETEK!!!!
2009. febr. 21. 16:02
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

van akinek egy-két hónap alatt beáll a ciklusa. hat hétig általában amúgy sem szexelhetsz, tehát amikor a kontrollra mész, akkor lehet legkorábban valami, én megkérném a dokit, hogy uh-val kukkantson a petefészkemre, és mondja meg, hogy kb. mit lát, ha lát peteérést, és azt mondja nem kell várni, akkor hajrá, de ha azt mondja várj még, akkor is hasznos információ arra nézve, hogy követni tudd a ciklusod, szerintem már látni fog akkor érett vagy domináns tüszőket!

a lelki tényező is fontos, tudod, hogy hol csináltatot az ab-t (ha kell), mert a SOTE II-n van egy nagyon klassz klinikai pszichológus, aki értelmes és meg tud nyugtatni.

az abortusz enyhe altatásban történik, előtte valamilyen segédeszközzel tágítják a méhszájat (nem fáj max egy kicsit kellemetlen), aztán egy kis narkózist kapsz, majd egy kanál szerű éles eszközzel evégzik a kaparást, amely során megtisztítják a méh nyálkahártyáját. ezt követően enyhe, menstruáció-szerű vérzésed lesz. a ciklusod egy kicsit késhet, de az is lehet, hogy a beavatkozást egy erősebb mensinek könyveli el a szervezet és normálisan megjön. aztán hat hét múlva kontroll, a vérzés abbamaradását és a méhszáj állapotát vizsgálják, hogy mennyire viselte meg a beavatkozás, az orvos ezekből az adatokból fog javaslatot tenni arra, hogy mikor érdemes újra próbálkozni.

2009. febr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
KÖSZI A VÁLASZT AZ UTOLSÓNAK FŐLEG.nOS ATTÓL FÉLEK H SOHA NEM LEHET GYEREKEM.VAGY NEM ÁLL BE A CIKLUSOM MERT EDDIG SE JÖTT MEG . EZ A BABA IS CLOSTYLBEGILTTEL SIKERÜLT MERT ELŐTTE HORMONOK MIATT FÉL ÉVIG MEG SE JÖTT.
2009. febr. 21. 16:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok: miért ne lennél terhes megint? ha egyszer ment megy mégegyszer! leggalább már nem vársz feleslegesen, hanem a hat hetes kontrollon megbeszélheted a gyógyszeres kezelést és újra belefoghatsz az egészbe!

sőt, lehet, hogy most ez rosszul hangzik, de ez a terhesség még javíthat is a hormonrendszereden, nem véletlen, hogy a már szült nők könnyebben is esnek teherbe, és ez Rád is vonatkozik, mert ez a hatás a nem befejezett terhességeknél is érvényesül.

fel a fejjel, legyél optimistább, leszel Te még anyuka, nem is soká!

2009. febr. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is borzasztóan sajnálom ami veled történt, de emellett sajnos el is kell, hogy keserítselek. Nekem volt két terhességem is, ahol a babáknak genetikai betegsége (üvegcsontúság) volt, az egyiket 24., a másikat 15. hetesen vették észre, ekkor derült ki, hogy meg kell szakítani a terhességemet. A 12. hét után, mivel már túl nagy a baba az abortuszhoz (megsérülhet a méhed, méhszájad, hüvelyed), sajnos meg kell szülnöd őt. Tudom, hogy ez borzasztóan hangzik, de sajnos csak ez a módszer létezik. Előző eset kapsz vagy gélt, vagy gyógyszert amitől majd kitágul a méhszájad és másnap infúzióval beindítják a fájásokat és a végén megszületik. Nem tudom, hány hetes vagy igazából ha még nem olyan nagy a baba nem fáj (fizikailag) annyira, persze azért vajúdás van. Utána nekem 6 hét múlva beállt a ciklusom, most pedig egy 3 hónapos makk egészséges kisfiú anyukája vagyok, a lényeg, hogy NE ADD FEL! Ha van még kérdésed nagyon szívesen válaszolok: pbander@freemail.hu! Szorítok nagyon!!! Az is lehet, hogy nincs baj! És sírd ki magad, az a legjobb!
2009. febr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon sajnálom, amin most keresztül kell menned. :(

De a mensi miatt csak annyit tudok mondani, ne félj, a terhesség a legkiválóbb hormonkezelés!

Anyumnak anno csak évente 1-szer vagy 2-szer volt mensije. Átlag 6 havonta! Ahogy az első baba összejött, a szülés után ott volt a mensi kerek 28 napra, mind a 4 szülése után!!! Tehát a szülés után 14-28 nappal VAN peteréés! 4-6 héttel pedig mensi. A tej miatt a prolaktin szorítja vissza sokaknak a peteréést, de mivel nálad ez még nem emelkedett magasra, nem lesz "baj"!

Nekem 9 hetesen indult meg a vetélés itthon, és szerdán fejezték be műtéttel (tudtuk már, hogy nem él, de péntekre jegyeztek csak elő...).

Nagyon sok vér távozik a "kaparással", utána csak enyhe mensi lesz, nagyon maximum 10 napig. Nekem 3 napja volt a műtét, és már fájás sincs, csak épp egy kis vérzés.

2 hét múlva a kontrollon mondja meg a doki, hogy a következő babával mikor lehet próbálkozni! Úgy vagyok, ahogy te, szívből remélem, hogy minél hamarabb, mert az lesz az igazi gyógyír, a páromnak is, nekem is.

Nekem sem volt peteérésem 10 hónapig. A 11. hónapban a babatervezok otthonáról rendeltem egy fekete üröm nevű kapszulát. Elkezdtem, mikor megérkezett postán, hiszen ciklusom nem volt, és veszítenivalóm sem! 14. napon peteérés! A baba nem sikerült, de életem első 28 napos ciklusa igen!! A 12. próbálkozós hónapban, januárban viszont, már sikerült a baba, szintén fekete ürömös ciklusban.

Most szeretném, ha újra megjönne normálisan, így a műtét napját számítottam a ciklus első napjának, és újra szedni kezdtem! Próbáld ki te is, nincs veszítenivalód, főleg, hogy úgyis várni kell a babaprojekttel egy kicsit.

(napi 2-t kell szedni, hát én 5-t szedtem, de meglett az eredménye!).

Sírj nagyon-nagyon sokat, és beszélj hozzá, addig is, míg veletek van, aztán, ha majd angyal lesz, akkor is!

Én minden áldott nap beszélek a mi kis Lilinkhez (mert liliom), és kérem őt, hogy mihamarabb küldje a kistestvért!

Ha valamiben segíthetek, írj privátot!

Üdv

2009. febr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én úgy tudom indokolt esetben 14. hétig végeznek abortuszt. A tágítóról annyit (saját tapasztalat): pokolian fáj, mikor felhelyezik, de ezzel túl is leszel a nehezén. A vérzés pedig teljesen egyén függő: van aki tényleg alig vérzik és van, akiből dől a vér. Ezt nem lehet előre tudni.

Én emlékeim szerint kb 1 hónap múlva menstruáltam.

2009. febr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!