Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha annyira alacsony a vérnyomá...

Ha annyira alacsony a vérnyomásom koffein nélkül, hogy szinte elájulok, fogyaszthatok koffeint?

Figyelt kérdés

Terhesség előtt napi 3-4 kávét ittam, most inkább napi fél liter kólát, vagy 1 liter fekete vagy zöld teát. De ha semmit nem veszek magamhoz nagyon rosszul vagyok.

Nem a rászokástól vagyok ilyen punnyadt, mielőtt valaki ezzel jönne, 25 éves koromban kezdtem napi 1 helyett 3-4 -et inni, és onnan érzem úgy, hogy élek... A sport se segít, utána kicsit jobb kb. 1 óráig, aztán ugyanaz. Volt, hogy annyira alacsony volt, hogy kidőltem, mikor magamhoz tértem, és meg tudtam mérni, akkor volt 90/70. Csak izgulok hogy mivel ártok jobban a babának, a koffeinnel, vagy azzal, hogy nincs vérkeringésem.

32N


2020. ápr. 29. 13:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

A koffeinnel többet ártasz. Napi 150 mg felett növeled vele a vetélés, koraszülés esélyét. A kóla pluszban tönkreteszi a fogaidat, csontjaidat (elvonja a kalciumot).

Eleve a koffein csak ideiglenes vérnyomás emelő.

Tiszta folyadékot kellene fogyasztanod minél többet. Az valóban emeli a vérnyomást.

(Egyébként terhesen 80/50 volt az átlagos vérnyomásom. Semmi gondot nem okozott)

2020. ápr. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
szerintem egy kávé reggel nem árt (amiket iszol, jobban árt, a kóla foszforsav tartalma a Calcium károsító) A zöld tea is jó - nem túl forró (~70°)vízben 5-6 percig ázva (jobb, mint a fekete, az meg a bélbolyhokat károsítja) Nem károgok tovább, de jobb a kávé - és abból az Arabica szelídebb. De ezt orvos mondta régebben, kérdezd meg őt.
2020. ápr. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rengetek vizet iszom amúgy, minimum napi 4 liter megvan.
2020. ápr. 29. 13:35
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Az en vernyomasom alapbol is alacsony, terhesen plane. En ha ugy erzem, iszok egy keveset tejjel. Nekem is a vizet ajanlotta a vedonom de semmit nem hasznal. Nem fog semmi baj tortenni ha neha neha iszol egy lightos kavet. 😊

Boldog babavarast!



23hkm

2020. ápr. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
A kólában van foszforsav, ami kalciumot von ki a szervezetből. Zöld tea szerintem mehet rendszeresen, ha lájtosra csinálod és beosztod. Inkább, minthogy ájuldozz. És mindenképp mozogj többször (nem kell sport, elég a séta) és igyál elég folyadékot. Nekem is volt terhesen olyan alacsony, hogy csak megállíthatatlanul remegtem, szédültem, hányingerem volt és majdnem elájultam - akkor muszáj volt sos durván bekávéznom, ami használt is, pedig egyébként sosem szoktam, mert attól meg hasmenésem van :) És alapból dettó ilyen 90/60-as vérnyomásom terhesség nélkül is, szóval annál alacsonyabb volt az első trimeszterben (egyszer 16 órát aludtam egyhuzamban, az is tuti attól volt). Ja és ezt mindkét gyerekemnél eljátszottam. De egészségesek lettek.
2020. ápr. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Én is nagy kávés voltam terhesség előtt és ugyancsak alacsony vérnyomásom volt terhesen az utolsó 1 hónapot leszámítva(amikor normális volt).Nekem a nőgyógyász mondta, hogy 1 max 2 tejeskávét nyugodtan ihatok egész napra elosztva.(a teáktól hánytam)
2020. ápr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

Inkabb kave legyen, mint zold tea. Ugyanis a zold teanak van egy vizhajto tulajdonsaga.

Amugy nekem kb elo lett irva a kavefogyasztas, mert alapbol nagyon alacsony a vernyomasom. Tobb alkalommal volt, h el is ajultam miatta. Elofordult, h a mentosnek tobb alkalommal kellett megprobalni megmerni es 3. alkalommal ramondta, h irjunk be egy 70/50et es akkro ne csodalkozzunk az ajulason xD

2020. ápr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

200 mg felett veszélyes a koffeinfogyasztás, ez nagyjából 2 espressonak felel meg. Ha ezt a nap folyamán elosztod (tea, kávé, akármi formájában), akkor nem okozol gondot a babának, és talán te is úgy érzed, hogy életben tudsz maradni :)


A kóla szerintem a legrosszabb megoldás, akkor igyál meg egy rendes kávét helyette.


Nekem is általában 90/60-70 körül mérik a dokinál a vérnyomásom, rá is kérdeztem amúgy, hogy a kávéval mi a helyzet (adta magát a helyzet, pont úgy mentem orvoshoz, hogy fél órával előtte ittam meg egy csésze kávét, kérdeztem, hogy nem baj-e, akkor mérték ezt a rendkívül magas értéket), nekem azt mondta, hogy ha jól esik, nyugodtan (a fentieket figyelembe véve, persze).

2020. ápr. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

Nekem is sajnos olyan alacsony a vérnyomásom, hogy a 80/50 az átlag. Eleinte próbáltam kávé nélkül de annak az lett a vége hogy majdnem naponta fájt a fejem, így a dokim azt mondta napi 1 tejes kávétól semmi baja nem lesz a gyereknek. Jobb mint a sok paracetamol az állandó fejfájásra :-D

Azt hallottam napi 2 gyenge kávé nem hat negatívan a magzatra.

2020. ápr. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

Nyugodtan kávézz, semmi baja nem lesz a babának.

Nyilván ahelyett, hogy eddig reggel meg délben bedobtál egy nagy kávét most kicsit jobban oszd el, igyál több picike adagot. Összességében 1-2 csésze kávé simán belefér. Ha a feelingre is adni akarsz egy kicsit és hiányoznak a nagy kávék akkor át tudod verni magad koffeinmentessel is legalább egy kicsit.

2020. ápr. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!