Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy elmentem ma...

Normális, hogy elmentem ma dokihoz, de meg sem vizsgált, csak az elmondott tünetek alapján felírta a gyógyszert?

Figyelt kérdés

27 hetes vagyok, mondtam neki, hogy semmi extra túrószerű folyásom sincs, meg nincs kellemetlen szaga, csak viszketek.

Erre mondta, hogy a nagy melegben az emberben könnyebben elburjánzik a gomba, szóval öltözzek úgy, hogy ne fülledjek be. Kérdezte volt-e már ilyen panaszom, mondtam nem, erre mondta a canesten kúpot, hogy azt vegyek, meg kiírt egy pimafucin nevezetű krémet, hogy azzal kenjem magam, meg mondta, hogy babaszappannal mosakodjak.

Mondjuk itt is mindig a canestent olvasom...szóval biztos jó az, de a krémről még nem hallottam.


2010. júl. 26. 11:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

de nyugtassatok meg, hogy egy fertőzéstől vagy gombától vagy mitől a babának nem lehet semmi baja, ugye???


amúgy szerintem azért nem vizsgált meg, mert nem rég voltam dokinál, látta a kis könyvben, hogy minden ok.(nem nála, de szintén sztk, de ő jófej, csak pénteken rendel)

2010. júl. 26. 11:54
 12/21 anonim ***** válasza:
Gomba fertőzéstől nem lesz baja, nyugi.Sajnos elég gyakori terhességben, mert ilyenkor legyengül az immunrendszer.Ha zárt a méhszájad, nincs mitől tartanod.Nem jut fel kórokozó.És ezek a kúpok, krémek helyileg hatnak, tehát még a gyógyszer sem ártalmas.Ez inkább akkor lenne gond, ha közvetlenül szülés előtt állnál.Mert ahogy halad át a baba a szülőcsatornán, okozhat nála szájpenészt.De nálad ettől nem kell tartani.Viszont ki kell kezelni alaposan.Az nem árt, ha lát másik orvos is.És tényleg durva, hogy nem vizsgált meg.És ha nincs is gombád?Én is sztk-ba jártam még a terhességem előtt.Bármi panaszom volt, az volt az első, hogy feküdjek fel az asztalra.Mindig megvizsgált a doki.Látatlanba hogy lehet felállítani egy diagnózist????
2010. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

biztos megvizsgált volna az a doki, akihez szoktam járni...és akkor szerintetek nem lenne gáz, ha várnék péntekig??Akkor elmegyek hozzá.

Vagy Vácra át tudok menni, ott fogadnak a kórházban?Oda tartozunk, csak Dunakeszin lakunk...

2010. júl. 26. 12:08
 14/21 A kérdező kommentje:
amúgy még a viszketés sem olyan nagyon vészes, pl miután zuhanyzom jó, reggel nem is érzem, csak miután wc-zek általában, mert akkor ugye irritálom a papírral...ja és nem is a hüvelyemnél viszket, hanem inkább előrébb, és kívül.
2010. júl. 26. 12:10
 15/21 anonim ***** válasza:

A pimafucin krém nagggggggggyon jó.

Nekem a canesten semmit nem ért........a krém hozott helyre amikor terhességem alatt hasonló problémám volt.

Tényleg elég felelőtlen a dokid, hogy nem vizsgált meg, de jó cuccot ajánlott neked.

Én gyorsan kiváltanám, hogy ne szenvedj tovább.

Amikor én használtam nagyon durván benyeltem valamit, mert kórházban voltam a vesémmel, és amikor hazamentem úgy viszkedtem, hogy ilyet még soha nem éreztem. Azt hittem lemarom magam. A krém használata utáni másnapra már szinte alig éreztem.

2010. júl. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Tényleg durva, hogy meg sem vizsgált.

De az előttem szólóval egyetértek, nekem is a pimafucin kenőcsöt, és pimafucort kúpot szokta felírni ilyen esetben, és nagyon hatásosak. Nekem sem ért soha semmit a canesten.

Jobbulást kívánok!

2010. júl. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
szóval akkor ti azt mondjátok váltsam ki, és használjam?de akkor nem mennék el másikhoz...
2010. júl. 26. 14:21
 18/21 anonim ***** válasza:

Igazából nem tudok tanácsot adni ebben. Csak leírtam, mint véleményt, hogy jó a pimafucin. Ha nagyon viszketsz szerintem váltsd ki, baj nem lesz belőle, hisz akkor nem írná fel. De legközelebb ha ilyen van, ne hagyd ennyiben, és válts dokit.

Utolsó voltam.

2010. júl. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én is egyetértek az utolsóval. Igazából nem mondom, hogy ne menj dokihoz, mert így látatlanba nem lehet mit mondani, na meg orvos se vagyok. Te érzed mennyire dúrva a dolog. De szerintem váltsd ki a krémet.....nem egy oltári nagy összeg. Nekem januárban volt rá szükségem, ha jól emlékszem olyan 800 forint volt, és tényleg segített.

Ne szenvedj, de ami még ettől is fontosabb, ne hagyd, hogy a bacik tovább szaporodjanak.

Utolsó előtti voltam

2010. júl. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

köszi, kiváltottam ma a kúpot is,pénteken meg elmegyek a dokihoz,a kinél eddig voltam, megmondom mi volt.

köszi a válaszokat.

2010. júl. 26. 18:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!