Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Készüljek lelkileg inkább a...

Készüljek lelkileg inkább a császármetszésre?

Figyelt kérdés

Eddig még nem mondtam se a védőnőmnek se a dokimnak mert elfelejtettem, de elég kötött izomzattal születtem medence és csípő tájon. A mindennapi életem nem befolyásolja, csak kicsit látszik a járásomon. De anyum most emlékeztetett, hogy kiskoromban mondta a doki, hogy ennek a szülésnél lesz csak az életemben hátránya...Azt hallottam az ilyen kismamák nehezebben vagy egyáltalán nem tágulnak...

Szerintetek?


2010. júl. 23. 08:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt mindenképpen meg kell mondani az orvosnak, a gyerek a szülőcsatornában összepréselődik amúgy is, nem túl jó ötlet természetes módon szülni, a csecsemő még agyvérzést is kaphat.
2010. júl. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmiféle képpen sem!Minden a maga ütemében fog történni,majd meglátod,csak azt fogod várni,hogy a kezeid között tartsd a picit!Nem szabad ilyenre készülni,mert rosszul is elsűlhet a dolog,bepánikolhatsz!Bár én mind a két lányomat spontán fejvéggel szültem,az elsőnél én is próbáltam "készülni"a szülésre,de hamar rájöttem hogy ezt el kell felejtenem,mert kezdtem bepánikolni,hogy mi fog velem történni,nagyon fog fájni...stb!És mikor ott voltam,fájásaim voltak,el is felejtettem,hogy paráztam tőle,és csak hagytam,hogy ugy történjennek a dolgok ahogyan kell!A második lányomnál már fel sem vettem,hogy min fogok keresztül menni!Szóval te is hagyd a felkészülést,semmivel nem lesz rosszabb ha nem készülsz fel :)
2010. júl. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp szolj a dokinak, hogy neked anno ezt mondták és majd ő dönt, hogy mi a helyes a Te és a Baba érdekében. Nem kell rá készülni csak nyugi..a doki majd odafigyel rátok.
2010. júl. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én gyógytornásztól hallottam olyan sztorit, hogy a medence állapota miatt a doki megtiltotta a hüvelyi szülést, de a gyógytornász ezzel nem értett egyet, és dokiváltás lett a vége. Végül sikeresen megszülte a babát. Szerintem ha konzultáltál az orvosoddal, de nem tetszik a véleménye, vagy bizonytalan vagy keresd fel Grillát (www.grilla.hu), mert ő ért mindkét részhez elég jól.
2010. júl. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mondhatod neki, de szerintem nem igazán fogja érdekelni. Csak emiatt nem fog előre császármetszéshez készülni (ha nincs más ok rá). Megindul a szülés, és látni fogjátok tágulsz-e vagy sem. Elég akkor gondolkodnod ezen. Rengeteget változik az ember teste, ízületei, izmai gyermekkora óta, plusz a terhességnél amúgy is "fellazulnak" a szövetek. NE parázz előre!
2010. júl. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2010. júl. 23. 12:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!