Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt más is így? 167cm és 50...

Volt más is így? 167cm és 50 kg voltam a terhességem elején. A 24. hétben járok és eddig 13 kg-ot híztam. Mindenki riogat, hogy túl sok lesz a végére és nem tudom majd leadni. Nem érzem túl soknak, de kezdek félni, hogy talán mégis az.

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 19:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
bizony, a baba még csak most kezd felszedni majd. 24.héttől. én most 32 hetes vagyok, csak hasam van, de igy is nehéz.55ről kezdtem, most 60kg vagyok, és még nincs vége, a baba még 2 hónapig sokat hizik...gyümölcs, zöldség, tej, sajt, tojás, sovány hús, napi egy adag édesség is belefér, és mindjárt nem a combjaidra rakódik a kaja...mert ugye, ha lerakodott, az a babának nem kellett...
2010. júl. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szia!Nálam is hasonló a helyzet.Én 160 cm-vel és 50 kilósan kezdtem a terhességet.Most vagyok a 31. hétben, és eddig 13 kg jött fel.Én sem ettem kettő helyett, viszont az édességeket kívántam, és sokszor nem tagadtam meg magamtól.A dokim nem mondott rá semmit.A családom szerint eloszlik arányosan a súly, és nem látszik, hogy ennyi jött fel.A védőnő most kezdett el csesztetni vele.Hogy csípjük meg idejében ezt a hízást.Ne igyak cukros üdítőket (ebben hallgatok is rá), ne egyek fehér kenyeret, és édességeket.Jó, hogy azt nem mondja, hogy fogyózzak.Azt gondolom, hogy a kisbabám fejlődése, hízása sokkal fontosabb, mint a vonalaim.Az utolsó trimeszterben szinte már csak híznak a babák.Úgy érzem, támogatnom kell ebben.És ha megkívánok egy fagyit, megeszem, nem érdekel.Az, hogy hogy fogok lefogyni szülés után, hagy legyen már az én gondom.Sokan azt is elfelejtik, hogy a vékony nők eleve többet híznak a terhesség alatt.Te is nagyon vékony voltál.A szoptatáshoz kellenek a zsírraktárak, ezért a természet úőgy oldja meg, hogy több kilót szedünk fel.És ezt szakirodalomban olvastam.Azt is elfelejtik, hogy nem a hízás, hanem a BMI index a fontos.Az enyém 23-as, ami a normál tartományba esik.A könyv szerint azok a kismamák, akiknek a BMi-je a normál tartományba esik ( 20-25-ig),viselik a legjobban a terhességet, és magzatuk is ideális mértékben gyarapodik.Mi vagyunk a legproblémamentesebbek.Gondolj erre, és ne hallgass az okoskákra.
2010. júl. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Kisfiam 96kg-mal szültem, 68kg-mal kezdtem.8 hónapos volt mire 67kg-ra visszamentem, mert rengeteg volt a teendő.Ne aggódj!
2010. júl. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

[link]


én itt szoktam nézegetni, hogy hogy állok súlyilag!:)

2010. júl. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia!


168 cm vagyok.

1.baba:61kg - szülés 78kg. 4.napon otthon:63kg, baba 5/6 hónapos korában:55kg voltam.

2.baba:53kg - szülés 68 kg. 4 hónapos babánál a súlyom 53kg.

3.baba:55kg - most(37h)68kg.

A terheléses vércukrom határérték lett (70!)voltam akkor.

Cukrot úgy-ahogy kiiktattam + több zöldség, mint szénhidrát, fogytam 2kg-t, 1 hónapja nem híztam. A baba így is fejlődik.

Egyébként teljesen alkati kérdés, én 1 pillanatig sem fogyóztam egyik gyerkőcnél sem, csak sokat rohangáltam.

Két barátnőm még most is küzd a terhességi kilóival, pedig már több éve szültek.

Egyébként, én azt sem bánnám, ha bálna maradnék, mert utáltam, amikor csontkollekció voltam pár hónappal a szülések után.

Viszont a magasabb cukorérték a túl hirtelen hízástól alakult ki.

2010. júl. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az a kalkulátor különösen hasznos, köszönöm!
2010. júl. 20. 18:30
 17/18 anonim ***** válasza:

Vajon a táblázat szerint, ha alultáplált vagyok, miért van mégis nagyobb babám az átlagnál már a 30.héten? nem az anyuka zsirpárnáit kell növelni...nem azzal teszek meg mindent a babám egészségéért, hogy ha kell, ha nem,hülyére zabálom magam, mert terhes vagyok.

Ez pedig az én véleményem. Mindenki saját maga tudja...

2010. júl. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy zabálja hülyére magát a kérdező.Erről szó sem volt.Én is minden nap eszek zöldséget, gyümölcsöt, megválogatom, mit eszek.Járok terhestornára is.De ha nagyon megkívánok valamit, nem fogok sóvárogni, hogy úristen, hízlal!!Egyébként mivel nagyon lelassul az anyagcsere, hogy minél jobban hasznosítsd a táplálékot( székrekedés egyebek) akármit csinálsz, hízni fogsz.Akkor is, ha magvakon, müzlin meg tönkölybúzán élsz.Az a fontos, hogy a baba megkapjon mindent.A szülés után kapásból lejön 5 kg.A szoptatás is kalóriát vesz el az anyukától, szépen lassan majd leadja az ember.Butaság ezen aggódni.
2010. júl. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!