Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy hónappal nagyobb a baba?...

Egy hónappal nagyobb a baba? Nem sok az egy kicsit?

Figyelt kérdés

Ismerősöm 7-8 hónapos és most hallottam h az orvos szerint egy hónappal nagyobb a baba, mint egyébként kellene. Az elején kisebb volt, szóval nem lehet h korábban fogant és idáig nem is volt erről szó. Az anyuka felszedett pár kilót, lehet ez is közrejátszik. Talán magas vércukorszint? Az én babámat 1-2 nappal idősebbnek látták az UH-n, ami normálisnak mondható, mert a fogantatás nem esik egybe az utolsó menstruáció időpontjával.....de egy egész hónap?

Mi lehet az oka h nagyobb?


2010. júl. 19. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Valoszinu nagy baba lesz,4-5 kg kozt.De ez csak az en tippem.Baratnomnek 3 hettel mondtak nagyobbnak,4600 gr szuletett a kislanya,idore.
2010. júl. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
jesszus! barátnődnek volt valami betegsége, vagy magyarázták valamivel h nagy a baba?
2010. júl. 19. 11:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Valóban lehet, hogy nagyobb lesz a babája, az én barátnőmenk is az elején egy héttel kisebbnek mondták a kisfiát, majd a 37.héten meg kellett császározni, mert nagyon nagy volt a baba. 5017g-al és 54cm-el született a kisfia, a kiírt előtt 3héttel, császárral. Nagyon nagyon nagy baba volt, főleg, hogy hosszra nem volt hatalmas, elég duci volt,, már nem is szép... 15kilót hízott, nem volt cukros.
2010. júl. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is elég nagy babáim születtek, 4350 gr 55 cm (39+6) és 4100 gr 56 cm (39). Nem volt semmilyen betegségem, a cukrom is rendben van. Nálunk ez puszta genetika, férjemmel mindketten magasak és nehéz csontozatúak vagyunk. Az első babámat mindvégig 2 héttel idősebbnek mérték, a kicsi hol lemaradásban volt 1 héttel, hol belehúzott, és nagyobbnak mérték. Mindezt csak azért írtam le, mert nem kell egyből rémeket látni. Az UH-s mérés csak becslés, combcsont, haskörfogat, stb. értékek alapján. Lehet, hogy mondjuk a baba szép hosszú lesz, 58-60 centi, és a hosszabb csontocskái miatt méri a gép idősebbnek.
2010. júl. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nem kell betegnek lenni ahhoz, h. valakinek nagy babája szülessen. Hugomat anyukám 100 kilóval szülte, nem volt cukros, stb, a magassága is 170cm, mint apukámnak, és a gyerek 61cm.-rel, és 4.5kg.-mal született. Van ilyen. Már szerintem semmi sem meglepő.
2010. júl. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia elso vagyok.

Baratnomnek 5 gyereke van.Ebbol 4,4 kg feletti sullyal szuletett.Nincs semmilyen betegsege.

2010. júl. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, nem látok rémeket, csakhát mindenhol azt lehet hallani, h oda kell figyelni, h mit eszünk, meg ilyenek......nem kifejezetten nagy darab a család a pasi pl csak 170 körül van, a csaj is.....kicsit elszaladt vele a ló evés terén, tolja magába a sütiket, ezért gondoltam a cukorra, mert azt hallottam, h az "felfújja" a gyereket, ill. már a védőnő is mondta az anyukának, h álljon le egy kicsit....

A császár veszélye sem elhanyagolható, de majd meglátjuk mi lesz velük, végülis azért van az orvos, h tudja!

Köszönöm a válaszokat, nekem a 4-5 kg soknak tűnik, de egyre több ilyet hallani!

2010. júl. 19. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!