Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam? Ti mit tennétek a...

Megtartsam? Ti mit tennétek a helyzetemben? Nagyon szépen megköszönném a mihamarabbi válaszokat?!

Figyelt kérdés

34 éves leszek októberben

Elválltam az 1. férjemtől akiől van 1 gyönyörű 12 éves kislányom a "probléma" viszont az hogy nekem van egy új férjem akit a kislányom utál megölné egy kanál vízben csak engem néz.. És most derült ki hogy 5 hetes terhes vagyok amikor közöltem a kislányommal a hírt szószerint kiakadt a férjem még nemtudja mivel Németországban dolgozik 1 hónap múlva jön haza Szóval még van időm gondolkodni hiszen nemszeretnék a kislányomnak fájdalmat okozni aztmondta akkor az apukájához költözik ha megtartom a babát És nem szeretnék rossz viszonyba lenni az élő szeretett kislányommal a még ismeretlen magzatom miatt ez most olyan gonoszul hangzik de így érzem... Mit csinálnátok a helyemben? Elvetessem a babát vagy megtartsam? A babának semmi akadálya nem lenne csak a lányom hisz anyagi és családi háttér is megvan hozzá..

És a lányom olyanokat vág a fejemhez hogy az nem lesz a testvérje.. és stb. szegény a vállást még így 5 év után sem tudta feldolgozni.. Nagyon tanácstalan vagyok mit tegyek? ti mit tennétek?


2010. júl. 18. 22:27
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
62%
Én SENKINEK nem hagynám eldönteni, hogy megtartsam-e a babámat vagy sem, nemhogy egy 12 évesnek..emlékszem milyen voltam 12 évesen. A tesóm is utálja a páromat, mégis amióta kismama vagyok annyira várja, hogy megszülessen a keresztlánya..ne aggódj rendbe jön minden, de az abortuszt nem tudod visszacsinálni!
2010. júl. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Csak érdekelne,h aki lepontozza a válaszokat,az úgy gondolja,az lenne a helyes,ha a kérdező hallgatna a lányára,és elvetetné a babát?!
2010. júl. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Hát én is egyetértek a többséggel, ha most egy 12évesre hallgatsz, és elveteted a babát akkor lehet többé nem lehet utána gyereketek, ez nagyon meggondolandó, majd rájön ha nem most akkor 1-2év múlva hogy jó lenne inkább az anyával meg a kis tesóval"

De ahogy olvastam megtartod!

Jól döntöttél, legyetek boldogok a babával, és majd megbékél a lányod is.

Majd írj a továbbiakban..

2010. júl. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik válaszoló irta hogy "Valószínűleg annyira próbáltad őt kárpótolni a veszteség miatt, hogy mostmár nem érzi a határokat. "


Én ezt nagyon csúnyán fogalmaztam volna meg...Egyszerűen el van kényeztetve! Amit meg is értek, hisz veled maradt és Te pedig biztos ott lested a kívánságait ahol tudtad, és tök mindegy mi volt az te azt megtetted!


Emlékszem mikor anyuék 5 évvel ezelőtt elváltak. (18 éves voltam) Az iskolát abba kellett hagynom, el kellett mennem dolgozni, és mivel anyu lépett le őt hibáztattam azért mert nincs iskolám.

Egy kicsit több idő elteltével már nem hibáztatom csak arra gondolok hogy ha akkor nem apámmal maradok hanem anyuval megyek, másképp alakul az életem! De az én döntésem volt, most próbálok rajta javitani...de nem is ez a lényeg!


Ne hagyd hogy befolyásolja az életed, hiába ő a kicsi lányod! Hagyd had menjen apukához...rájön majd ott sem jobb...! Igazság szerint nagyon okosakat irtak az előttem lévők...

Ne engedd hogy befolyásoljon továbbra is. Itt az ideje hogy magadat nézd egy kicsit ne a lányodat!!!!


Üdv 27 hetes pocakos

2010. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :) A baba biztos meg lesz tartva :)

És már a férjem is tudja a lányom hisztizik és pakol.. :)

Segítettem neki mint ahogy az egyik válaszoló írta :)

Ha akar mehet az apukájával jó a viszony szoktunk beszélgetni a gyerekről...

És végülis nem eget rengető távolságra lakik az apja mi Szerencsen lakunk az apuka pedig Miskolcon :)

Köszönöm a válaszokat aki szeretné leírni a véleményét szívesen fogadom :)A sorsomról majd írok :) Utolsónak boldog babavárást és mindenkinek akinek picije lesz :)

2010. júl. 19. 10:28
 26/35 A kérdező kommentje:
09:35-ös adsz valami e-mail vagy msn címet hogy tudjuk tartani a kapcsolatot??
2010. júl. 19. 10:36
 27/35 anonim ***** válasza:

Nálunk a férjemnek van kamasz gyereke (fiú), aki az anyjával él. Kicsit mi is tartottunk tőle, hogy mit fog szólni a kistesóhoz, de eszünkbe sem jutott, hogy ő döntsön a pici sorsáról. 12 hetes voltam, amikor közöltük vele a hírt, és meglepően jól fogadta, pedig az anyja utál engem és igyekszik a srácot is ellenünk hangolni.

A lényeg: jó döntést hoztatok, minden jót kívánok a picihez! A kislányod idővel majd megbékél. Én elmagyaráznám neki, hogy ha téged szeret, nem kívánhatja, hogy megöld a kisbabádat. Ennyire nem lehet gonosz és önző. El kell fogadnia, hogy az ő apjával elváltatok, és bármit tesz, ezen nem változtathat. A lányod csak egy dologban dönthet: vagy elfogadja a férjed és a kistesót, és kipróbálja, milyen egy szerető családban élni, vagy hisztizik tovább, és ezzel mindenki életét megkeseríti (a sajátját is). Ne hagyd magad manipulálni!

2010. júl. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2010. júl. 19. 13:26
 29/35 anonim ***** válasza:

Szia.

Ha leírod az email címed elküldöm az msnemet.

vagy privibe írd le az msnedet, mert neked nem tudok küldeni

2010. júl. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:

Szerintem tartsd meg a babát. És a 12 éves lányoddal meg ideje elbeszélgetni. Akár úgy is, h az édesapja ott van veletek. Biztosítja a lányát, h mindig szeretni fogja, viszont a gyereknek be kell látnia(hiszen nem kisbaba már), hogy többé nem fogsz együtt élni az apukájával. Mert talán azért utálja a párod mert azt hiszi, majd minden rendbe jön az exeddel.

Mondjátok el neki, hogy lesz egy kistestvére aki nagyon fogja őt szeretni.

2010. júl. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!