Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam? Ti mit tennétek a...

Megtartsam? Ti mit tennétek a helyzetemben? Nagyon szépen megköszönném a mihamarabbi válaszokat?!

Figyelt kérdés

34 éves leszek októberben

Elválltam az 1. férjemtől akiől van 1 gyönyörű 12 éves kislányom a "probléma" viszont az hogy nekem van egy új férjem akit a kislányom utál megölné egy kanál vízben csak engem néz.. És most derült ki hogy 5 hetes terhes vagyok amikor közöltem a kislányommal a hírt szószerint kiakadt a férjem még nemtudja mivel Németországban dolgozik 1 hónap múlva jön haza Szóval még van időm gondolkodni hiszen nemszeretnék a kislányomnak fájdalmat okozni aztmondta akkor az apukájához költözik ha megtartom a babát És nem szeretnék rossz viszonyba lenni az élő szeretett kislányommal a még ismeretlen magzatom miatt ez most olyan gonoszul hangzik de így érzem... Mit csinálnátok a helyemben? Elvetessem a babát vagy megtartsam? A babának semmi akadálya nem lenne csak a lányom hisz anyagi és családi háttér is megvan hozzá..

És a lányom olyanokat vág a fejemhez hogy az nem lesz a testvérje.. és stb. szegény a vállást még így 5 év után sem tudta feldolgozni.. Nagyon tanácstalan vagyok mit tegyek? ti mit tennétek?


2010. júl. 18. 22:27
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%

A lányodnak nem a magzattal van gondja, hanem azért lázong, mert széthullott a családja, elváltatok.

Én szülnék, a kislány idővel megnyugszik.

2010. júl. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
81%

nagyon komolyan mondom h elvinném a gyereket pszihologushoz.


12éves kamasz, nem irányithatja ő a te életedet szeritnem.

szeritnem nem tehetsz különbséget a gyermekeid között. és igenis a kicsi az ő tesvére. ha a párod nem képes elfogadni hát harcoljanak, de a kicsit fogadja el. mert a kicsi is a te gyermeked akárcsak ő.


sajnálom h asokan nem fognak egyetérteni velem, de ez az én véleményem

2010. júl. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
74%

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de miért nem kedveli a kislányod az új férjedet? Én tuti nem tudnék olyan emberrel együtt élni, akit valamilyen ok miatt nem fogad el a gyerekem, hiszen akárhogyis, neked ő kéne, hogy a legeslegfontosabb legyen...

A kérdésre pedig szerintem senki sem adhat választ. Ez olyasmi, amiben nektek kel dönteni.

2010. júl. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
83%
Megtartanám. És megpróbálnám a nagylányt segíteni abban, hogy feldolgozza a válást. Zűr van, ha még mindig ilyen zaklatott. Miért nem szereti a jelenlegi férjedet? Rendezni kell az ő viszonyukat is, hogy elfogadjon egy kistesót. Sok sikert hozzá!
2010. júl. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz kérdés! Ha nem mondod el a férjednek és elveteted, aztán elszólod magad te, vagy dühében a lányod, akkor mit szólna (a férjed)? Neki nincs gyereke? Lehet, hogy vágyik egy közös babára, és megértő lenne a lányoddal, aki idővel meglágyulna. Szeintem én vállalnám, mindent megtennék egy babáért.
2010. júl. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
87%

Egy emberi életről ne egy tapasztalatlan tudatlan gyerek döntsön, hanem a 2 felessőségteljen szülője!

A lányod idővel megnyugszik, ez hiszti. Később ő maga is viselné a terhét a te abortuszodnak (miattad öltem kislányom...).

Plusz az apát meg se kérdezed? Miért lenne nagyobb beleszólása egy gyereknek ebbe, mint a tulajdon apjának???


Én megtartanám, ha a párom is úgy gondolja.

2010. júl. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
80%
100%-ban igaz a 22:38-as, én voltam a felette lévő is!
2010. júl. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

A férjem elfogadja a lányom ezzel nincs probléma a lányom alapból visszautasító felé nemszereti.. nem befolyásolhatom az érzéseit.. és azthiszi el akarom ezzel szakítani az apukájától...De ez nemigaz minden héten nála van sőtt most hogy szünet van szinte mindig itt egy hét ott 2 hét.. de nemtudom mit tegyek köszönöm a válaszokat :)

És még kíváncsi vagyok a többiek véleményére is :)

majd megírom hogyan döntöttem és igazatok van csak nemakarom megbántani :)

2010. júl. 18. 22:41
 9/35 anonim ***** válasza:
81%

hát ez egy marha nehéz dolog. Ez nagyon rosszul jött ki, kétélü a dolog. Neked is és neki is igazat adok. Neked azért, mert gondolom oka volt annak, hogy az elsö férjeddel elváltatok. Fiatal vagy még ahhoz, hogy "elásd" magad és csak a lányodnak élj, kell egy társ, esetleg tényleg egy közös gyerek az új férjeddel. A lányodnak meg azért adok igazat, mert neki végülis az új férjed egy idegen, egy betolakodó, ahogy a születendö gyermeketeket is annak nézi. Ezért is rossz ha ekkora a korkülönbség a gyerekek között. Édesanyám ezért is nem házasodott újra, hogy nekünk ne legyen rossz, bár ö eleve 33 évesen szült engem tehát az más. De én sem bírtam volna elviselni egy másik gyereket bár én a kor miatt és az is más helyzet.

Én megtartanám a picit a helyedben, a lányod már elég nagy, maximum nem fogja szeretni most mit tudok erre mondani. Ha 18 lesz elköltözhet otthonról, de te miatta ne tedd tönkre az életed ha amúgy boldog vagy a jelenlegi férjeddel és amúgy örülsz is a terhességnek. Felnött fejjel meg úgyis másképp fogja látni a dolgokat.

Gratulálok a picihez!!!:)

22/L 32 hetes

2010. júl. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
84%

Egy kisbaba és két felnőtt életéről nem dönthet egy sértődött,hisztis 12 éves.beszélgess el vele,magyarázd el neki,h ettől nem jut neki kevesebb szeretet,sőt,lesz egy kishúga,aki felnéz majd rá.De a baba élete nem az ő kezében van,

Ráadásul gondolj bele,h később te mit éreznél,ha elveteted ezt a babát,a lányodról mindig az jutna eszedbe,h miatta halt meg pici élet.És a párod joggal gyűlölné meg a nevelt lányát,és téged is,hiszen nem vele, a társaddal, a pároddal, a baba apjával beszélted meg,hanem hagytad,h egy gyerek döntsön.

2010. júl. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!