Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csinalnal a 15 eves...

Mit csinalnal a 15 eves lanyoddal ha szulni szeretne?

Figyelt kérdés
15 evesen szulne.

2019. aug. 22. 18:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
98%

El kell neki mondani, hogy normális, hogy így érez, tombolnak a hormonjai, régen is ennyi idősen kezdtek szülni.

Egy kisbaba tényleg cuki és aranyos, de nagy felelősség is. Magyarazd el, hogy milyen háttér kell hozzá: legyen hol laknia, legyen mibe öltöztetni, alapvető higiéniai kellékek szükségesek, stb. Ezen felül egy bébi nem feltétlenül olyan, mint a filmekben, hogy kéttot ringatsz rajta, mire rád mosolyog szeretetteljes, hanem gyakran sír vigasztalhatatlanul hasfajas, fogzás miatt, vagy akár a szülő rá sem jön, hogy miért.

Tedd hozzá, hogy a babának szüksége van az anyukajara is, neki sem jó, ha az első hónapjai alatt az meg az érettségire készül. Mert érettségi nélkül nagyon nehéz lenne. Nézzétek meg együtt, hogy mennyit keres valaki érettségi nélkül. Mit lehet abból venni? Jó lenne az a babának?

Tedd hozzá, hogy lesz neki is gyereke, ne aggódjon. De még nincs itt az ideje. Addig is utána járhat mindennek a témában,igy mire oda jut felkészült lesz.

Meselj arról, amikor ő volt kicsi s, neked milyen volt.

2019. aug. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%

Elmondanám neki, hogy mennyibe kerül az indulás, a havi kiadasok, a váratlan kiadások, és a lelki oldala mivel jár.

Elmondanam tovabba azt is, hogy megszünik a spontaneitás, nincs szombatonként buli.

Szülhet, ha van havi min 150ezer saját bevétele, de amig nincs,addig nagyon gyorsan verje ki a fejéből, mert az én pénztárcámból ne gazdálkodjon és ne rójjon az én nyakamba plusz terhet, mert én lennék a gyerek gyámja és nem ő. Szóval nem, nem tamogatnám az effajta vágyait.

2019. aug. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is elmondanám hogy neki kéne eltartania. Hogy mivel jár a terhesség, a szülés, a gyereknevelés. Megnézetnék vele egy szülés videót. Szóval mindent megtennék, hogy megértessem vele hogy a gyerekvállalás nem egy habos babos mese
2019. aug. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Azzal kezdeném, hogy ebben a korban fordult meg először a fejemben nekem is, nincs ezzel semmi baj - de a mai világban ez nagyon-nagyon korai volna. Szerezzen érettségit, vagy legalább szakmát. Legyen egy stabil párkapcsolata. Rágja át addig nyugodtan a témát (terhesség, szülés, támogatások, gyereknevelés). Ez nem 2 napos dolog. Kérdezzen. Készüljön fel. Szórakozzon. És egyelőre védekezzen. Ha 3-4 év múlva még mindig úgy gondolja, hogy fiatal anyuka szeretne lenni, oldalán egy felelősségteljes apa jelölttel, ám legyen, áldásom rájuk.
2019. aug. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen imádtam neveket keresgélni a "gyerekeimnek" . A (barát) barátnőmmel nem kevés energiát fektettünk fantáziálásba. Aztán kitoltam a korhatárt, 17 éves koromra, majd 20, 25 és végül 27 évesen szültem. 😁
2019. aug. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 voltam mikor megszuletett a legkisebb testvérem. Én azóta szerettemvolna gyereket. Nyilván tudtam h "nem lehet még". De én onnantól teljes baba őrületben voltam. Imádtam vele lenni, ellatni stb. Végül 26evesen szültem az első fiam és most 31evesen két héten belül a másodikat. Nem lehet hogy nála is a vagy van még de tudja hogy ezzel még azért várnia kell?
2019. aug. 23. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!