Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most mit csináljak még csak...

Most mit csináljak még csak 15 éves vagyok?

Figyelt kérdés
Fél éve van barátom és most teherbe estem tőle. Pedig minden alkalommal óvszert használtunk. Az eszemmel tudom, hogy nem tarthatom meg, de a szívem mást súg. Mindenki azt mondja, hogy az én döntésemet fogják elfogadni, dehát még abban sem tudtam dönteni, hogy hová menjek tovább tanulni, hogy tudnék én ebben dönteni.
2010. júl. 13. 12:23
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

szia, segíteni sajnos érdemben nem tudok, de találtam egy cikket:


[link]

szerintem olvasd el és nyugodj meg. majd higgadt fejjel dönts.


nekem amúgy januárban volt terhességmegszakításom, vagyis fél éve. nem történt semmi komplikáció, és már nyoma sincs semminek, 2 hete voltam UH-n.

nagyon sok erőt kívánok Neked!

2010. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

figyi, ha az apuka 22 éves, és ő is támogat, meg a szüleid is, és neked sem egyértelmű, akkor nehogy már elvetesd!!!Nálad rosszabb helyzetben is voltak akik felvállalták, és jó sült ki belőle!A rosszabb helyzetet úgy értem, hogy kitagadták a szülei meg ilyenek.Szerintem vállad be, később is tudsz tanulni.

Párod amúgy tanul, dolgozik?

2010. júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

írj egy listát pro/kontra érvekkel


nem befolyásolni akarlak, de leírom, mi jár neked kb

saját jogodon a családi pótlék, ha tanulsz továbbra is

a gyerek után a gyes 28ezer körül 2 évig, egyszeri anyasági támogatás, ha elmész a vizsgálatokra, gyerek jogán családi pótlék


apukától, ha nem éltek együtt gyerektartás (amennyiben nincs jövedelme az állam meg fogja előlegezni, ha kéred)


magántanuló is lehetsz, de tulajdonképpen még arra sincs szükség, hiszen a következő tanévet majdnem végig tudod járni, év végén vizsgázhatsz ...a rá következő tanév elejére meg már majdnem 6 hónapos lesz a babád, szóval akár bölcsibe is mehet


viszont rengeteget kell a gyerekre költeni: pelenka 30-40 Ft darabja és jó pár darab kell naponta, ruhák, játékok, bútorok: teszveszen olcsón megveheted. Tisztálkodási cuccok, gyógyszerek, vitaminok ...ezekre az összes családi pótlék és gyes el fog menni, ha peched van és nem tudod szoptatni, akkor egy vagyon a tápszer

2010. júl. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
Jól mondja az utolsó, de ne felejtsd el, hogy ezek mellé még a szüleid is támogatnak!
2010. júl. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 eszo ***** válasza:

Megtudhatjuk, hogy merrefelé hajlassz jobban??


engem nagyon érdekelne!

2010. júl. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Az MTV-n szokott lenni a Várandós tinimamik, szerintem elég tanulságosak!
2010. júl. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Hát azoktól a lányoktól nem sok jót lehet tanu6lni csak annyit hogy nem kell a gyereket szoptatni meg hogy hogyan kell gyerek mellet csavarogni.Szerintem a kérdezőnek kisebb gondja is nagyobb most mint hogy az MTV nézze.
2010. júl. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Mi volt az ultrahangon?
2010. júl. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Most jöttem az ultrahangról és azt mondta a doktornő, hogy kb.4-5 hetes terhes lehetek. A héten el kell menni a családsegítőkhöz és utána megcsinálja az abortuszt. Azt mondta, hogy Ő is az abortusz mellett döntene mert gyereknek nem kell még egy gyerek ez nem játékbaba és nagyon komoly felelősséggel jár. Úgyhogy az abortusz mellett döntöttem. Mindenkinek köszönöm a hozzászólást és a segítséget.
2010. júl. 13. 21:03
 30/40 anonim ***** válasza:
64%
jó kis dokinő lehet...
2010. júl. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!