Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most mit csináljak még csak...

Most mit csináljak még csak 15 éves vagyok?

Figyelt kérdés
Fél éve van barátom és most teherbe estem tőle. Pedig minden alkalommal óvszert használtunk. Az eszemmel tudom, hogy nem tarthatom meg, de a szívem mást súg. Mindenki azt mondja, hogy az én döntésemet fogják elfogadni, dehát még abban sem tudtam dönteni, hogy hová menjek tovább tanulni, hogy tudnék én ebben dönteni.
2010. júl. 13. 12:23
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
90%

Ez utóbbi régen gyakran előfordult, de ma már sokkal kíméletesebbek ezek a műtétek. Kicsi a valószínüsége de előfordulhat.

Hát szüleid nem sokat segítettek, gratulálok nekik. A döntés a tiéd, de nagyon gondold meg. Miből tudnád eltartani, ebben tudnak segíteni? Miből ruházod? Mit szeretnél a jövőddel ha nem lenne ott a baba? Válaszold meg a kérdéseket magadnak, írd le mi szól ellene és mi mellette. Nekem ez szokott segíteni a fontos döntésekben.

Sok szerencsét!

2010. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
77%

Annyira "bírom" mikor ilyen esetben azt írják sokan, hogy "abortusz elles vagyok, de ebben az esetben ez lenne a megoldás"Aki ezt írja, az nem abortusz ellenes!!!!!!Aki abortusz ellenes, az tudja, hogy egy életről van szó, akit meg kell menteni bármi áron!!!!

Van egy csomó alapítvány, ahol segítenek, és örökbe is lehet adni a picit...rengetegen vágynak babára akiknek nem lehet.

2010. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Anyuék biztos, hogy nem engednék az örökbeadást, mert azt mondták, hogy bármi lesz is a döntésem ők abban támogatnak. De én is úgy érzem, hogy nem kéne még egy gyerek nekem, mert azt nem anyáméknak szeretném szülni.
2010. júl. 13. 13:08
 14/40 anonim ***** válasza:
46%

Tulajdonképpen kimondtad a választ! Nem kellene még neked gyerek, nem is kellene ezen sokáig gondolkoznod. Egy pici élet növekszik benned, napról napra emberibb a kis zigóta, így minél hamarabb keress fel egy dokit akivel megbeszélitek a továbbiakat. A mai abortuszok már kíméletesen, sajnos van egy ismerősöm akit elítélek a tettei miatt, kb 8 abortusza volt és azóta 2 gyereke. Magánügy mit művel, ő nem tizenévesen lett terhes, nálad viszont félő, hogy nem tudod eltartani a babát. Vkinek dolgozni kell, mert ruha, kaja és miegymás kell a picinek. Rengeteg pénzbe kerül manapság egy gyerek, tudom lehet másképp is, de nézzük az igényesebb oldalt.

Az örökbeadás meg pláne, 15 évesen óriáspocakkal vajon hol tudod folytatni a tanulmányaidat? Mit fognak rólad gondolni az emberek, pláne, hogy utána nincs is baba. Légy túl rajta és legyél sokkal okosabb. Igaza van a szüleidnek, ha erre volt eszed, akkor gondold át, irass fel gyógyszert az abortusz után és gondolj szeretettel erre a kiséletre utólag is. Ilyen fiatal apukára sztem nem is lehetne számítani és még haragudni sem lehet érte mert ő is gyerek.

2010. júl. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 eszo ***** válasza:
100%

Hát nem tudom..én inkább úgy veszem észre, hogy a szüleid örülnének, ha megtartanád a babát..nem? támogatnának mindenben..itt kérdéses az apuka is..ő tudja? mit szólt? mennyi idős? ő szülei?


Én tudom magamról, hogyha bármikor is becsúszott volna egy gyerek, biztosan megtartottam volna..


Sajnos egy hónapja nekem elment a kisbabám, úgyhogy lehet, hogy azért állok így a dolgokhoz..


Különben meg az abortusz manapság mindennapos műtét..nekem is műtéttel kellett befejezni a vetélésemet, mert nem tisztult ki magától..akkor elmondta az orvos a kockázatokat..de olyan nem volt közte, hogy nem lehet majd gyermekem..azt mondta, hogy sérülhet a méh, de azt is tudják kezelni utána..


Majd írj, hogyan döntöttél!

Légy nagyon megfontolt!


Az biztos, hogy ez életed egyik legmeghatározóbb döntése lesz!

Remélem jól cselekszel majd!

kitartás!

2010. júl. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
67%

figy 17 évea vagyok tervezett baba van a hasamban. 5 hetes vagyok ma kerken. látom hogy körülöttem mennyi nő köztük rokonok is szenvednek hoyg nem esnek teherbe. nekem 1 év 3 hónaba telt nem védekeztük egyáltalán ez nem volt helyes neked ilyen nem szabad, én tudtam hogy nem lesz, msot mégis lett örülünk is neki, én fiatal anyuka akartam lenni, és eddig mindig amit terveztem össze jött, ezt is igy szerettem volna igy is lesz.

egy biztos örökbe ne add. nem szabad. nagyon fogod bánni, és ö se fog jobb dolgot hinni rolad, és nem fogja majd megérteni h de fitala voltál. ez egy gyerenek nem mentség.

az hogy védekeztetek nagyon jó dolog, ügyes vagy, de ha igy is megfogant akkor neked ezt az életet szánták. nem agyok ilyen misztikus izéé csak hiszek abban h van ok okozati dolog a viágon és abban is h mindennek oka van bármi is történik.

sztem tartsd meg, mindne nehzebb lesz, de iskolát is tudsz csinálni melette, szüleid rendesek nagyon. nekem is nagy családom van. nekem is segitenek majd, és nem káértem tölük ök mondták hogy szeretnének. a ruhákat és a tárgyakat kell hozzá megvenni egy ideig ugyis az idődön kivül anyatejet eszik. aztán bölcsibe jár több időd lesz oviba szintén aztán addigra 6 év mulva már mikor elsős lesz a suliba lesz neked böven munkahelyed hogy kifizesdd a drágább könyveket.

én 17 évesen igy gondoklkozok bár én esti sulit csinálok dolgozom vezetem a háztAartást párommal együtt élek.

irdd meg hogy mi lett nagyon érdekel.

2010. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, lehet hogy csak én vagyok érthetetlen, de ha a szüleid mindenben támogatnak, akárhogy döntesz, akkor az örökbe adást miért nem támogatják?
2010. júl. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Azért mert ha úgy döntenék hogy megtartjuk, akkor a felnevelésében is segítenének. Semmiképpen nem hagynák, hogy örökbe adjam ha már egyszer megszületik az unokájuk. Viszont ha nem tartom meg akkor ezt a döntésemet is elfogadják és ennek megfelelően fognak támogatni(lelkileg).
2010. júl. 13. 14:20
 19/40 A kérdező kommentje:
Az apuka egyébként már nem gyerek. 22 éves. Természetesen nem szeretne még ősem gyereket, de szerinte is nekem kell dönteni.
2010. júl. 13. 14:24
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy osztálytársam aki tizenévesen esett teherbe.Nem mostanában volt,már 31 éves vagyok.Akkoriban azt hiszem jobban megszólták az ilyesmit.Támogatták a szülei és nagy pocakkal járta ki a sulit.Ma már az egyik kedvenc óvónő a faluban.Azért mert fiatalon estél teherbe még lehet normális életed közben.Nem te vagy az első és nem is az utolsó akivel ez megtörténik.
2010. júl. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!