Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mégis mit kezdjek a húgommal...

Mégis mit kezdjek a húgommal és azzal, hogy ő babázni akar?

Figyelt kérdés

Tehát, elég komplikált a helyzet, de megpróbálok lényegre törő lenni. Húgommal és a barátommal együtt lakunk (a lakást a miénk barátommal). Nem régóta, mert Ő egyetemista és koleszos volt, de nem tetszett neki az ottani légkör, így hozzánk költözött, amíg más megoldást nem talál. Messze van a szülői ház és az egyetem egymástól.

Van neki egy barátja elvileg, bár nem túl felhőtlen a kapcsolatuk, sok a vita és többször szakítottak már, kb 1 éve tart a dolog.

Tudni kell húgomról, hogy bár most lett 20 éves, elég gyerekesen gondolkozik sok dologról, plusz mellé rendetlen, trehány amivel nem is feltétlen lenne baj, de... Terhes lett. Nem rég derült ki és hát a fejébe vette, hogy a gyerekek olyan aranyosak, ő bizony megtartja. A gond csak annyi, hogy a srác hallani sem akar gyerekről és már lassan a húgomról sem, nem dolgozik egyik se, a sulit anyáék fizetik neki, tehát nincs se munkaviszonya, se tapasztalata, sem semmije. De hát ő már pedig elhatározta magát. És persze úgy gondolta, hogy majd ideszüli hozzánk és majd én (mi) pénzelem őket meg anyáék segítenek neki, hisz én is és barátom is olyan jól keresünk. Ami igaz, átlagon felül keresünk, de nem azért, hogy finanszírozzuk húgom kirohanásait.

Hiába mondtuk el neki, hogy ebben a jelenlegi helyzetben az egyetlen jó döntés, ha nem tartja meg a gyereket, mert egyszerűen semmi feltétel nem adott, nem érdekli. Elmondtam neki, hogy ide biztos, hogy nem szülhet, még viccnek is rossz, először kérlelgetett, hogy ne már, utána meg besértődött, hogy miért vagyok ilyen "gonosz" vele. Barátom szintén a mi álláspontunkon van, de húgom hajthatatlan. Elmondtam neki, hogy akkor menjen dolgozni, keressen albérletet és oldja meg az életét, bár hozzátettem, hogy szerintem ez egyáltalán nem lesz ilyen egyszerű, az albérletek piszok drágák, 100-110 körül vannak és terhesen nem sok esélye van munkára stb stb, de persze ez már nem tetszett neki, mert hogy Ő valóban nem fog tudni annyit keresni, hogy eltartsa magukat.

Egyszerűen nem is tudjuk, hogy mit csináljunk vele vagy mit mondjunk neki, hogy észbe kapjon, az eddigi próbálkozások sikertelenek voltak, kezdi nálam is kihúzni a dugót a műsoraival, amiket lerendez.

Ti mit tennétek?



2018. jún. 26. 13:02
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
88%
Kidobnám a fenébe... ennyi.
2018. jún. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
33%
A belinkelt kérdés nyilván ugyanaz, csak 2 hónappal ezelötti. Ha esetleg nem kamu akkor viszont már letelt az idő, hogy az abortuszt megcsinálják, úgyhogy sajnálom, de késő:(.
2018. jún. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
12%

22-es vagyok!

A kérdező említette,hogy megnézné azt a kérdést.így megkerestem.3-dik kommentben

Nem hiszem,hogy egy tinédzserrel nem lehet megbeszélni ezt a dolgot.Nagyon elvontnak kell akkor lennie.Itt a gyk-n minden fiatal ebben az esetben menne ab-ra.

Az nem megoldás,hogy kirakja a kérdező.

Elég baj ha nem fogja fel a döntése súlyát a húga a kérdezőnek.

Nehogy már ennyire hülye legyen ha egyetemista.

Hol van ebben a családban a kommunikáció?

Mégegyszer össze kellene ülni mindenkinek és átbeszélni mi lenne jó megoldás.

Ha megakarja tartani akkor gyökeresen változzon meg és ne másra támaszkodjon.(bár szerintem nem jó döntés a baba megtartása).Ez vélemény volt részemről.

Ha tényleg ilyen a kérdező húga nem hinném,hogy változna csak a baba kedvéért.

Bár az emberek tudnak változni ha tényleg szeretnének vagy ha olyan helyzetbe kerülnek.Én nem ismerem a húgát így nem tudhatom mire is hajlandó ezért ,hogy babát megtartsa.

2018. jún. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
14%

Annyira szomorú, hogy egyből elfordul tőle az egész család, azért mert terhes lett. Ha meg akarja tartani, nyilván nem a családnak kell mindent vállalnia, DE úgy gondolom, hogy minden tőlem telhető segítséget megadnék a húgomnak, ha várandós lenne. Akkor is, ha a pasija elfordul tőle. Már nem gyerek, csak iskolába jár. Felnőttesdit játszott, amivel mindenki egyetértett. Hiszen ma mindenki ezt teszi, csak meg lehet szabadulni a gyerektől, de hogy ez hosszútávon jó-e arra nem most kapunk választ. (Biztos vagyok benne, hogy nem a gyerektől való megszabadulás a válasz erre a kérdésre)

Sajnálom kérdező, bár értem a helyzeted és értem, hogy haragszol és számon kérsz, de a húgod és nem elfordulni kellene tőle. Nem tudhatod, mikor és hogyan fogja a segítségedet megköszönni. Hiszem, hogy ha szeretettel vagyunk a családtagjaink iránt, akkor az életünk jobb lesz, mintha haraggal dobálódzunk a másikra. A húgod most segítségre szorul. Ne hagyd szarban! Nem azt jelenti, hogy neked kell a gyermekét meg őt eltartani, de segíteni míg lábra áll igen a dolgod. Vagy legalábbis békén hagyni.

2018. jún. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
80%
Utolso,ezzel csak az a baj,hogy a kerdesben emlitett lany a kerdes es az informaciok alapjan nem igazan szeretne talpraallni onnan ahol van,tehat elvarja,hogy a testvere es az anyukajaek finanszirozzak az o babajat meg eletet.
2018. jún. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
21%
24-es vagyok. Igen, tudom, hogy azért lett belinkelve a kérdés. Azért írtam azt, hogy így vagy nem igaz, vagy ha igaz akkor már “mindegy”, mert az áprilisi kérdésből kiindupva a kérdező testvére túl van az első trimeszteren, így már nincsen abortuszra lehetőség.
2018. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy visszakerestétek nekem azt a másik kérdést, elolvasom mindenképp, amit ott írnak, de ettől még nem ugyanaz a 2 kérdés. Az enyém teljesen független a belinkelttől, nem tudom miért kell ezt 50x elmondani.


Egyébként pedig nem elfordultunk tőle, kismilliószor elmagyaráztuk neki, hogy semmilyen körülmény nem adott ahhoz, hogy gyereket szüljön, se munkája (soha nem is volt még), se barátja, se pénze, se semmi. Ő úgy képzelte el, hogy majd mi megoldjuk helyette. Így is segítettünk neki amúgy már eleget, csak hogy kiemeljen az egyiket, ugye nálunk lakik és természetesen nem kell beszálljon semmibe, meg igazából nem is tudna mivel.

De azért ez már nekünk is sok, semmi kedvünk a húgom babázhatnékját finanszírozni és persze hallgatni a gyereksírást, hisz nem túl nagy azért a lakás, simán mi is felkelnénk, ha bőgne. Semmi hajlandóságot nem tanúsít arról, hogy méltóztatna felnőni és megoldani az általa kialakított helyzetet, ő neki a legmegfelelőbb, ha majd más megoldja neki, csak hogy ez nem így működik.

2018. jún. 29. 10:30
 28/40 A kérdező kommentje:
76%-os te miért akarod mindenáron a belinkelt kérdéssel összefüggésbe hozni az enyémet??! Semmi köze a kettőnek egymáshoz, világosan elmondtam. A húgom pedig még benne van az abortusz által megszabott határidőben..!
2018. jún. 29. 10:34
 29/40 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem egyesek szerint miért megvetendő amit csinál a kérdező családja.

A kisasszonynak az volt a terve hogy ő majd ül a fenekén, babázgat és mindezt finanszírozza neki a család.

Ha azzal jönne hogy ő akkor talpra áll és szeretne segítséget kérni a családtól állás, lakáskeresésben, segítő szervezetek felkutatásában, körbekérdezni kinek van-e régi babaholmija, akár lakhatást AMÍG nem talál sajátot az teljesen más lenne, ott nyilván minden jóérzésű ember segít hiszen körbekérdezni az ismerősi körben ki tudna munkát adni egy kismamának nem kerül semmibe. Viszont itt nem ez a helyzet.

2018. jún. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
16%
Ha ez így van és a "kisasszony" semmiért az életben eddig sem vállalt felelősséget és egy elvetemült vérszívó, akkor csak érdekelne, hogy mégis miért lett ilyen? Ezen kicsit el kellene a családnak is gondolkodni, függetlenül most az abortusztól!
2018. jún. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!