Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mégis mit kezdjek a húgommal...

Mégis mit kezdjek a húgommal és azzal, hogy ő babázni akar?

Figyelt kérdés

Tehát, elég komplikált a helyzet, de megpróbálok lényegre törő lenni. Húgommal és a barátommal együtt lakunk (a lakást a miénk barátommal). Nem régóta, mert Ő egyetemista és koleszos volt, de nem tetszett neki az ottani légkör, így hozzánk költözött, amíg más megoldást nem talál. Messze van a szülői ház és az egyetem egymástól.

Van neki egy barátja elvileg, bár nem túl felhőtlen a kapcsolatuk, sok a vita és többször szakítottak már, kb 1 éve tart a dolog.

Tudni kell húgomról, hogy bár most lett 20 éves, elég gyerekesen gondolkozik sok dologról, plusz mellé rendetlen, trehány amivel nem is feltétlen lenne baj, de... Terhes lett. Nem rég derült ki és hát a fejébe vette, hogy a gyerekek olyan aranyosak, ő bizony megtartja. A gond csak annyi, hogy a srác hallani sem akar gyerekről és már lassan a húgomról sem, nem dolgozik egyik se, a sulit anyáék fizetik neki, tehát nincs se munkaviszonya, se tapasztalata, sem semmije. De hát ő már pedig elhatározta magát. És persze úgy gondolta, hogy majd ideszüli hozzánk és majd én (mi) pénzelem őket meg anyáék segítenek neki, hisz én is és barátom is olyan jól keresünk. Ami igaz, átlagon felül keresünk, de nem azért, hogy finanszírozzuk húgom kirohanásait.

Hiába mondtuk el neki, hogy ebben a jelenlegi helyzetben az egyetlen jó döntés, ha nem tartja meg a gyereket, mert egyszerűen semmi feltétel nem adott, nem érdekli. Elmondtam neki, hogy ide biztos, hogy nem szülhet, még viccnek is rossz, először kérlelgetett, hogy ne már, utána meg besértődött, hogy miért vagyok ilyen "gonosz" vele. Barátom szintén a mi álláspontunkon van, de húgom hajthatatlan. Elmondtam neki, hogy akkor menjen dolgozni, keressen albérletet és oldja meg az életét, bár hozzátettem, hogy szerintem ez egyáltalán nem lesz ilyen egyszerű, az albérletek piszok drágák, 100-110 körül vannak és terhesen nem sok esélye van munkára stb stb, de persze ez már nem tetszett neki, mert hogy Ő valóban nem fog tudni annyit keresni, hogy eltartsa magukat.

Egyszerűen nem is tudjuk, hogy mit csináljunk vele vagy mit mondjunk neki, hogy észbe kapjon, az eddigi próbálkozások sikertelenek voltak, kezdi nálam is kihúzni a dugót a műsoraival, amiket lerendez.

Ti mit tennétek?



2018. jún. 26. 13:02
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
94%

A szüleitek támogatják az ötletét? Mit szóltak hozzá?


Elmúlt 18, helyette nem dönthet senki, ha ő nem megy abortuszra, kényszeríteni nem lehet.

Ha meg is tartja a babát, egy újabb gyerek kerül felelőtlen anya/szülők kezébe.

2018. jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
81%
Pontosan ugyanezt a kérdést olvastam már itt kicsit több, mint féléve. Minden részlet stimmel.
2018. jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Nem, a szüleink sem támogatják egyáltalán az ötletet, hisz ismerik húgomat, ők is elmondták neki világosan, hogy ez egy nagyon rossz döntés lenne, hisz egyedül úgy sem tudja magát majd eltartani a semmiből és nem várhatja el senkitől, hogy helyette oldják meg az életét.


#2: Jó és? Én ezzel mit csináljak, most írok ebbe a topikba először, az nekem nem segítség, hogy volt már ilyen kérdés. Vagy talán mégis annyiban, hogy elolvashatnám ott ki mit tanácsolt a kérdezőnek, végül is nem rossz ötlet!

2018. jún. 26. 13:13
 4/40 anonim ***** válasza:
92%

Már most közölném vele, hogy 1 hete van kiköltözni a lakásomból. Ha ezt nem tudja megoldani, akkor egy baba életét hogy akarja megoldani???

Ti nem jótékonysági intézmény vagytok, így is hálás lehetne, hogy eddig megszállhatott nálatok.


Ha rajtad meg a szülőkön is látja a segítség minden hiányát, hamar észreveszi, hogy erre egyedül képtelen lesz...

2018. jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
91%

Ha a hugom,ha nem ha ilyen ertetlen fognam a cuccat osszepakolnam,es adnek neki par napot hogy induljon amerre lat. Es elmagyaraznam neki utoljara szepen vagy csunyan hogy ha ahhoz felnott hogy szuljon,akkor alljon a sajat labara ne nekem/nekunk csinaljon ide egy kisbabat meg meg varja is el,hogy penzeljem...

Az eszem megall,milyen emberek vannak..

2018. jún. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Miért kell minden kérdésre rábökni, hogy hú mekkora kamu és ha kiíródik egy másikhoz hasonló kérdés, akkor az tuti kamu? Képzeld nem az, de ha nem tudsz éremben hozzászólni a témához, akár tovább is mehetsz, mert jelenleg csak OFFolod a kérdésem.


A többieknek köszi, én is hasonlóan "drasztikus" következtetésre jutottam, de azért még próbálok vele beszélni.

2018. jún. 26. 13:38
 7/40 anonim ***** válasza:
95%

Első vagyok.

Kitenném a lakásból, akármilyen kegyetlenül is hangzik. Ha marad, akkor rátok fogja passzolni a gyereket, ő meg eljár szórakozni/egyetemre. Mert amint megszületik a kicsi, rájön, hogy nemcsak cuki meg édi-bédi, hanem sír, etetni, pelenkázni, fürdetni, ruházni, orvoshoz vinni kell stb.

2018. jún. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
90%

Otodik vagyok.

Meg mindig nem fer a fejembe,hogy gondolta ezt el penz nelkul. Annyira szivesen meghallgatnam.

23eves vagyok,4ledolgozott evvel a hatam mogott,ami oke nem tul sok de kemenyen felkuzdottem magam a 0-rol bizonyos pozicioba. Meg igy is felve vagtunk bele.

Nem am ugy,hogy a tesom meg anyamek eltartanak,meg iskola meg isten nyila..

2018. jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
95%

Semmit nem kell vele kezdeni.

Elmondtad, hogy a nyakatokra nem szülhet, esetleg ezt nyomatékosítsd újra, és amennyiben megtartja adj neki Xhetet hogy keressen lakást magának...


Az ilyen kis egybites, elkényeztetett mancikáknak ennyi az eszük sajnos, csak lesik a trendi instamamikat, az édibébi cukibabucikkal, és azt hiszik a gyereknevelés csak a szelfizésről meg a csillámos csodákról szól, a balek szülőkön és a még balekabb tesón élősködve. Nem hiszem hogy meg fogod tudni győzni...

2018. jún. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
88%
Menjen vissza a koleszba, érdeklődjön utána a védőnőnél-gyámügynél-tanulmányi osztályon, stb, hogy milyen lakhatási, tanulmányi és anyagi támogatási formák vannak a megesett diáklányoknak. Ha szülni akar, akkor első lépés, hogy felnő az ügyintézéshez is.
2018. jún. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!