Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mégis mit kezdjek a húgommal...

Mégis mit kezdjek a húgommal és azzal, hogy ő babázni akar?

Figyelt kérdés

Tehát, elég komplikált a helyzet, de megpróbálok lényegre törő lenni. Húgommal és a barátommal együtt lakunk (a lakást a miénk barátommal). Nem régóta, mert Ő egyetemista és koleszos volt, de nem tetszett neki az ottani légkör, így hozzánk költözött, amíg más megoldást nem talál. Messze van a szülői ház és az egyetem egymástól.

Van neki egy barátja elvileg, bár nem túl felhőtlen a kapcsolatuk, sok a vita és többször szakítottak már, kb 1 éve tart a dolog.

Tudni kell húgomról, hogy bár most lett 20 éves, elég gyerekesen gondolkozik sok dologról, plusz mellé rendetlen, trehány amivel nem is feltétlen lenne baj, de... Terhes lett. Nem rég derült ki és hát a fejébe vette, hogy a gyerekek olyan aranyosak, ő bizony megtartja. A gond csak annyi, hogy a srác hallani sem akar gyerekről és már lassan a húgomról sem, nem dolgozik egyik se, a sulit anyáék fizetik neki, tehát nincs se munkaviszonya, se tapasztalata, sem semmije. De hát ő már pedig elhatározta magát. És persze úgy gondolta, hogy majd ideszüli hozzánk és majd én (mi) pénzelem őket meg anyáék segítenek neki, hisz én is és barátom is olyan jól keresünk. Ami igaz, átlagon felül keresünk, de nem azért, hogy finanszírozzuk húgom kirohanásait.

Hiába mondtuk el neki, hogy ebben a jelenlegi helyzetben az egyetlen jó döntés, ha nem tartja meg a gyereket, mert egyszerűen semmi feltétel nem adott, nem érdekli. Elmondtam neki, hogy ide biztos, hogy nem szülhet, még viccnek is rossz, először kérlelgetett, hogy ne már, utána meg besértődött, hogy miért vagyok ilyen "gonosz" vele. Barátom szintén a mi álláspontunkon van, de húgom hajthatatlan. Elmondtam neki, hogy akkor menjen dolgozni, keressen albérletet és oldja meg az életét, bár hozzátettem, hogy szerintem ez egyáltalán nem lesz ilyen egyszerű, az albérletek piszok drágák, 100-110 körül vannak és terhesen nem sok esélye van munkára stb stb, de persze ez már nem tetszett neki, mert hogy Ő valóban nem fog tudni annyit keresni, hogy eltartsa magukat.

Egyszerűen nem is tudjuk, hogy mit csináljunk vele vagy mit mondjunk neki, hogy észbe kapjon, az eddigi próbálkozások sikertelenek voltak, kezdi nálam is kihúzni a dugót a műsoraival, amiket lerendez.

Ti mit tennétek?



2018. jún. 26. 13:02
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
94%
MOST kezd el összepakolni a cuccait! Nincs idő itt heteket csikicsukizni. Amíg annyit lát, hogy csak fenyegeted, semmi nem fog történni. Amikor meglátja a bőröndjét az ajtón kívül, na akkor talán.
2018. jún. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, sajnos rájöttünk mi is, hogy más megoldás nincs, megmondtam neki, hogy pakoljon és menjen máshova babasat játszani, mert itt biztos nem fog. Most persze ő van vérig sértődve.
2018. jún. 26. 18:57
 13/40 anonim ***** válasza:
85%

Ti lesztek jo darabig a bunko stb-k, de szerintem ez a helyes a reszetekrol. Nagyon szeretem az ocsem, de ha azzal jonne, h terhes a baratnoje, kapasbol ravagnam az ajtot. Ha penz kell nekik azert, nem akarjak megtartani adok. De ne szuljon senki nekem felelotlensegbol gyereket. Talan meg az orokbeadas lenne egy jarhato ut.


Az en sztorim: 19 evesen teherbe estem, 10.heten elveteltem. Nem volt mutet. Szerencsem volt. Akkor a parommal nagyon szerettuk volna megtartani, pedig mindenki ellenunk volt.

Azota albiba koltoztunk, ahol a berlo szerzodes hijan (jo nagy barmok voltunk) jol lerantott rolunk 350et. Innen a szuleink segitsegevel keveredtunk ki. Megtettuk a feljelentest penz sehol meg mindig. (nem is lesz) utana vettunk egy ket szobas lakast hitelre. A szuleimnel laktunk kb egy evig, mert ketten ujitottunk fel mindent.


Most latom at, hogy a szuleink segitsege nelkul mi sehol nem lennenk. Egy baba nagyon sok kiadassal es lemondassal jar. Most 23 vagyok. A baba projekt nagyon messze van meg tolunk, mert...

-nem akarom, hogy apa nelkul noljon fel l, mert a parom annyit dolgozik, hogy mi sem latjuk egymast szinte

-nem akarom, hogy a suli mellett kelljen nevelnem, hiszen ha valaki gyereket szul szerintem szeretne a leheto legtobbet a picivel ertekes idot tolteni

-ameddig nincs biztos anyagi hatterunk, tartalekaink addig a semmire nem vallalok babat, hiszen a szuleim eddig is annyit dolgoztak ertunk, hogy nincs pofam kolcson kerni, szeretetert ciszont pelenkat, gyogyszert, ne adj isten tapszert nem adnak


Teljesen maskepp gondolom, mint 19 evesen. Remélem a hugod is felebred egyszer!

2018. jún. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
74%

Szegény elég rossz helyzetbe került, de nem jogos, hogy téged hibáztat érte. Végülis senki nem kényszeríti rá, hogy elvetesse. Van másik út is. Nagyon gyorsan keres valami munkát amíg tud, megpróbál bejutni egy anyaotthonba, dolgozik éjjel-nappal és ha még van ereje, folytatja az egyetemet. Aki tényleg komolyan gondolja, hogy ennyire fontos neki a gyerek, az megteszi. Ő valószínűleg nem fogja, mert nem elég kényelmes. Nem a testvér felelőssége.


A saját gyerekemet nem tudnám csak úgy az utcára tenni terhesen, viszont azt nem viselném el, hogy nélkülem dönt egy gyerek születéséről, mikor még ő is gyerek. Senkire nem lehet rákényszeríteni, hogy más gyerekét tartsa el az akarata ellenére. Ha én lennék a szülője és megtehetném, adnék neki egy kezdő összeget, amivel el tud indulni. 1-2 havi lakbért például, hogy ne azonnal kerüljön az utcára, és legyen esélye munkát keresni, de ne üljön otthon a szülők pénzén. Nem tenném ki csak úgy, de nem is nevelném fel a gyerekét úgy, hogy engem meg sem kérdezett. Ha már a terhesség elején szólna és nem kész tényként kezelné, hogy majd más felneveli helyette, hanem rendesen megbeszélnénk és segítséget kérne, akkor természetesen segítenék neki, amíg szükséges, de így is elvárnám, hogy a saját lábára álljon. De más nyakára szülni a megkérdezése nélkül szerintem megbocsáthatatlan pofátlanság.

2018. jún. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
76%

Hát, ha babázni felnőttnek érzi magát akkor legyen felnőtt az élet többi részéhez is.

Persze, majd ti eltartjátok, amint rájön hogy a gyerek nagyrésze sírás, nemalvás és peluscsere nem pedig cuki instagramszelfik, rögtön le fogja passzolni nektek.

Az ilyen nem fog elmenni dolgozni ha a segge alá van tolva minden hanem becsúszik még 1-2 cuki babuci.


Ha az én gyerekem jönne ezzel ugyanúgy kitenném, ez ingyenélés.

2018. jún. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
20%
Nem a te dolgod, hogy finanszírozd a húgodat, de attól még segíthetsz neki, hogy megtarthassa a babát, ha szeretné. mert máskülönben nagyon nagy lelki sérülést okozhat neki a rákényszerített abortusz. Vannak szervezetek, akiket felkereshet, és segítenek neki, mehet anyaotthonba, vagy örökbe is adhatja
2018. jún. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
89%
Semmit sem kell vele kezdeni. Ki kell tenni a szűrét, mondván hogy ideje otthont teremtenie a babucijának.
2018. jún. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat, tényleg próbálok vele megértő lenni, de azért van egy határ... Mondtam neki, hogy esetleg ő is utána nézhetne a neten, hogy milyen lehetőségei vannak, de ahogy látom egyre kevésbé lelkes már, most hogy tudja nem szülhet a nyakunkra.


És leírom ismét: NEM KAMU!! Tényleg tűnjetek már el innen, ha nem tudtok érdemben valaszolni, azért mert a te korlátolt agyad nem tud egy ilyen helyzetet elképzelni az nem az én bajom, menj és szónokolj mashol a kamu szövegeddel együtt!!

2018. jún. 27. 21:06
 19/40 A kérdező kommentje:

Pont letojom, hogy szerinted mi kamu és mi nem, én úgyis tudom, hogy nem az és a legkevésbé sem hat meg, ha nehány IQ szegény debilnek az az egyetlen elfoglaltsága, hogy benyogi random kérdésekhez, hogy mekkora kamu. Hogy mitől és miert lenne kamu, ő maga se tudja, de azért telioffolja a kérdést, hisz értelemszerűen választ a feltett kérdésre nem tud adni.

Ismét jelentettem a szánalmas hozzászólásod, ne aggódj ez is törölve lesz! :) De folytasd csak nyugodtan, téged fognak kivágni, mint macskát sz*arni a szabályok be nem tartása miatt, nem engem!

2018. jún. 27. 21:58
 20/40 A kérdező kommentje:
Pontosan, valaki pedig, ahelyett hogy segítő szándékú választ adna, offol és elárasztja a rosszindulataval mások kérdését... Remélem, majd egyszer a te “kamu” kerdesednel is hozzad hasonló, nulla segítőkészséggel rendelkező egyen fog OFFolni.
2018. jún. 27. 22:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!