Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Jelen állás szerint mennyibe...

Jelen állás szerint mennyibe kerül most a terhességmegszakítás?

Figyelt kérdés
Szeretném ha negatív kommentelők megkímélnének elég nagy szívfájdalmam van így is! Nem azért mert felelőtlen nő vagyok azért estem teherbe!! Védekezés mellett lettem terhes!
2016. nov. 17. 17:59
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Semmi baj! Ezek után az én fejemben is megfordult! Csak eddig biztos voltam, hogy megfelelő a gyógyszeres védekezés!
2016. nov. 17. 18:37
 12/24 A kérdező kommentje:
Nem szociális indokból szeretném a terhesség megszakítást és szociális alapon nem is kaphatnék kedvezményt, igaz hogy 3 gyermekünk van de nem kapunk semmilyen szociális ellátást mert nem vagyunk rá jogosultak! Bőven meghaladjuk az egy főre jutó összeget! Igazábol nem a pénz hiány miatt szeretnénk a megszakítást! Csak azért kérdeztem hogy mennyibe kerül mert mindenhol ezt a 28-29000 forint körüli összeget olvastam ezzel szemben a hölgy 38000- t mondott
2016. nov. 17. 18:41
 13/24 anonim ***** válasza:
47%

1. Nem a védőnő kompetenciája eldönteni, hogy az egészségi állapotod indokolja-e az abortuszt.

2. Annyira nem lehetsz súlyos cukorbeteg, ha csak gyógyszert szedsz.

3. A valóban súlyos cukorbetegek is vállalhatnak terhességet és egészséges babát szülnek, csak be kell tartani a szabályokat.

4. Ha a fentiek nem indokolják az abortuszt, attól még te elvetetheted.

2016. nov. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
39%

Nem tök mindegy hogy 28 vagy 38, ha ki tudjátok fizetni?


Egyébként nem te vagy, aki már egy hónappal vagy mennyivel korábban is itt vekengett ezen, hogy terhes vagy nem terhes... jaj, a 3 gyerek...?

Ugyanaz a debil "minden mondatomat felkiáltójellel zárom".

2016. nov. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Nem nem én vagyok az a debil!!!!!!!!!!!!! De úgy látom, hogy ezen a fórumon akad amúgy pedig anyukád büszke lehet rád, hogy ilyen okos értelmes inteligens embert nevelt mint te!!!!!!!!!!!!!!!! ( csak hogy boldog legyél a felkiáltójelekkel )
2016. nov. 17. 18:59
 16/24 anonim ***** válasza:
33%
Szia en is elotte allok 37500ft ha nem kapsz tamogatast
2016. nov. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod
2016. nov. 17. 19:32
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Szomorúan olvasom a történeted. Gondolj bele, ahogy néhány korábbi válaszadó is írta, lehet, hogy egy teljesen egészséges picur fejlődik benned! Ha gond lenne, valószínűleg úgyis időben kiderülne. Lehet ő kárpótolna az eddigi szenvedésekért. Én inkább imádkoznék a pozitív kimenetelért, ill bátorságért!
2016. nov. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
40%

A terhességmegszakítás térítési díja

Főszabály szerint a beavatkozás térítésköteles, a díjat az Egészségbiztosítási Alap számlájára kell befizetni. Szociális helyzet függvényében, anyagi rászorultság alapján lehetséges, hogy a kérelmező csupán a térítési díj felét vagy csak 30%-át fizesse meg, illetve indokolt esetben egészében mentesüljön a díjfizetés alól.

Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár közleménye alapján 2011. január 1-től az abortusz térítési díja 29 710 Ft.

50 %-os kedvezményre jogosultak gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, átmeneti járadékban, rendszeres szociális járadékban, egészségkárosodási járadékban, öregségi nyugdíjban, rokkantsági járadékban, rokkantsági nyugdíjban, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülők. A térítési díj összege 14 855 Ft.

A térítési díj 30%-át, 8 913 Ft-ot kell megfizetnie azoknak, akik munkanélküliek járadékában, álláskeresési járadékban, álláskeresési segélyben, ápolási díjban, átmeneti segélyben, kiskorúak járadékában, rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben, rendkívüli szociális segélyben, vállalkozói járadékban, keresetpótló juttatásban, rendelkezésre állási támogatásban részesülnek.

Térítésmentes a beavatkozás a magasabb összegű családi pótlékban, fogyatékossági támogatásban, vakok személyi járadékában, rendszeres szociális segélyben részesülőknek.

2016. nov. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
31%
Kedves Kérdező! Én nem foglak leszólni vagy kritizálni az abortusz miatt, nekem is volt sajnos. De te most elméleteket gyártasz magadnak, hogy miért nem akarod megtartani. Nem lenne jobb magadnak is bevallani az igazságot, hogy egyszerűen nem fér bele a további életviteletbe? Hidd el könnyebb lenne feldolgoznod. 2 terhességet csináltam végig cukorbetegséggel amelyből az egyik ikerterhesség volt. Egészségesek. Én is gyógyszert szedek két fajtát is a cukorra, szóval ha te is, annyira súlyos nem lehet a cukorbetegséged. Fogadd el, hogy így alakult és ezt fogod tenni. Am meg ha valóban fogamzásgátlót szedtél akkor nem szerettél volna gyermeket...szóval... Kitartás!
2016. nov. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!