Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Anyukák! Ti elvetetnétek a...

Anyukák! Ti elvetetnétek a babátok, ha biztosan ki lehet mutatni, hogy meleg/leszbikus lesz?

Figyelt kérdés
Csak érdekelne simán, valaki múltkor azt mondta itt, hogy egy kutatás szerint, az anyák 90%-a elvetetné a homoszexuális gyerekét.

2014. okt. 11. 17:31
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
92%

"szegény országból fogok örökbe fogadni. Olyan helyről ahol esélye sem lenne egy árvának a normális életre, afrikai, ázsiai országok. "


Ehhez nem kell afrikába menni. Az első cigány gyerek, akit az árvaházban találsz, megfelel ennek a kritériumnak. Ne menj a világ végére, ha esélytelen árva gyereket akarsz örökbefogadni! N31

2014. okt. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Julie S ***** válasza:
24%
Nem degradalonak szantam. Viszont a genjeink tovabb orokitesehez ezt latom szuksegesnek. Sajnalom, ha ez neked serto volt. A homoszexualitasnak is megvan a maga helye, de hetero testver(ek) nelkul sajnos nem szolgalja a fenti celt. Termeszetesen ettol meg senki sem er kevesebbet emberileg.
2014. okt. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
29%
Fogadj cigány gyereket örökbe én is azt mondom.Az örökbefogadó határozat kézhezvételétől már 1-2 éven belül lehet gyermeked.Nem kell ahhoz rögtön Ázsiáig szaladni..
2014. okt. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

A génjeink tovább adása miért olyan fontos?

Az értékeket, kultúránkat, szokásainkat, népünk hagyományait, szellemiségét nem génekkel adjuk tovább. Számomra ezek fontos dolgok és azt szeretném ha majd a gyerekem is tisztában lenne ezzel az örökséggel, büszke lenne rá.

(Természetesen a saját származása mellett, legyen az roma vagy vietnámi.)

2014. okt. 11. 23:47
 25/33 Julie S ***** válasza:
32%
A szokasok, kulturak, ertekrendek mulandok - van, ami evtizedek, van, ami evszazadok/-ezredek/-milliok alatt. A genjeink tovabb orokitese minden eloleny "biologiai programjanak" a resze. Kinel jol mukodik, kinel nem. Nem veletlen az sem, hogy olyan sokan szinte barmire hajlandoak azert, hogy sajat gyerekuk legyen, ahelyett, hogy orokbe fogadnanak. Egy anyat eleve szorosabb kapocs (biologiai) kot a sajat gyermekehez, mint egy orokbe fogadotthoz. Ez utobbit is lehet szeretni, mindent megadni neki, de megsem o hordta ki, nem o szulte, kimaradt a "kezdeti kotodes". Nem mondom, hogy ezek nelkul ne lehetne boldog csaladkent elni, de vannak kulonbsegek, amik tenyek, amiken nem lehet valtoztatni. Az szep, ha valaki boldog a nem ver szerinti gyermekeivel, de az se legyen mar baj, ha masok meg inkabb sajatot szeretnenek. Hiszen nem vagyunk egyformak, mas-mas ertekrenddel, vilagnezettel. Nekem fontos, hogy legalabb egy gyermekem legyen, aki tovabb orokiti a csaladom genjeit, hiszen ezek hataroznak meg minket, ezek adjak az alapot, amit persze aztan sok egyeb tenyezo formalhat majd a kesobbiekben.
2014. okt. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:
96%
Én férfi vagyok, de biztosan elfogadnék egy olyan gyermeket is, aki - genetikai okokból - homoszexuális lesz (vagy nem!). A gének nem mindig a becsléseknek megfelelően alakítják ki a személyiséget, tehát nem biztos, hogy homoszexuális lesz az utód. A nagyszülők persze érthetően vágynak saját unokára, sőt a leszbikusok is szeretnének gyereket. A mesterséges megtermékenyítés az örökbefogadás elfogadhatóbb alternatívája lenne, így a leszbikus nőnek saját gyereke, a nagyszülőnek saját unokája lehet. Két leszbikus pedig fel tud nevelni egy gyereket, ehhez nem fér kétség. :-)
2014. okt. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
95%

Ha lenne ilyen vizsgálat semmiképpen nem kérném az elvégzését.

A gyerekeimnek szerető társat kívánok és boldogságot.

2014. okt. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
94%

A válaszom nem, sőt ilyen vizsgálatra el sem mennék. 3. gyerekemnél a korom miatt javasolták az amniot, a down-kór kockázata miatt. Nem mentem el a vizsgálatra, nem akartam tudni, nem tudnék elvetetni egy babát semmilyen okból csak ha súlyos fejlődési rendellenessége lenne.

Őszintén nem szeretném, ha majd valamelyik gyermekem meleg lenne, de ha így alakul akkor is szeretni fogom, nem a szexuális vonzódással van bajom, hanem azzal hogy a társadalom nagyrésze nem elfogadó, félteném a kirekesztéstől.

Fontos a saját gyerek, tudod egy hetero pár persze, hogy vágyik rá, hogy saját génjeiket továbbadják, de ha valamely okból nem lehet gyermekük, az örökbefogadás itt is megoldás lehet.

Az jó ha te szeretnél majd örökbefogadni, de én is azt mondom, ehhez nem kell külföldre menned, itt is vannak sanyarú sorsú magárahagyott gyermekek, akiknek szeretetre van szüksége.

Nem tudom a kutatásban milyen anyák vettek részt, de tényleg, egy meglévő magzatot csak ezért én nem vetetnék el, ez borzasztó!!!!

2014. okt. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
94%
Nem vetetném el! Megértem és elfogadom a másságot. Egy régi osztálytársam nemet váltott, végig mellette álltam. Kíváncsiságból megcsináltatnám a vizsgálatot, de ha meleg lenne vagy transzszexuális, esetleg beteg, akkor sem vetetném el. 22/L
2014. okt. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
2%
Hazudik itt mindenki ! Persze hogy elvetetnétek ha leszbikus meleg gyereketek lenne ! Mért ti nemvágytok az unokákra ??? leszbikusnak nemlesz gyereke !!
2014. okt. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!