Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy meleg (jelen esetben leszbikus) pár vállal gyereket?

Figyelt kérdés

A párom és én, tervezzük, hogy 2-3-4 év múlva gyerekeket szeretnénk... Milyen az élete egy olyan gyereknek, akinek két anyukája van? És ha vannak ptoblémák ezzel, akár a társak miatt vagy a gyerek lelkében, azt ki lehet kerülni?

Mit javasolnátok? Fagyasztott spermium? Vagy örökbefogadás? Vagy...?



2012. szept. 5. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

SZerintem egy kisgyereknek szeretet kell elsősorban. Minden más orvosolható, megbeszélhető. Én úgy gondolom, hogy egy meleg pár is meg tudja adni azt a szeretet, amire szüksége van egy gyereknek, odafigyelést, taníttatást. Sokszor (rossz dolog, de ki kell mondani) több figyelmet kapna egy gyerek ilyen helyzetben, mint egy véletlenül becsúszott, tragikus párkapcsolatban heteroszexuálisok között. Nem jobb azért egy család, mert férfi és nő a szülők. Nem is rosszabb. De van rosszabb. Legyünk reálisak.


Az örökbefogadás szép dolog, a gyermek esélyhez jut egy jobb életre, a lányok pedig anyák lehetnek férfi segítség nélkül. Ha egyikük sem ellenzi ezt, én ezt választanám.


A második helyen szerintem a fagyi baba van, aki leadott spermát, az tisztában van vele, hogy mire is vállalkozott ekkor. Ez is korrekt, apa tud róla, gondolom vannak névtelen helyek is, ahol erre lehetőség van.


Szerintem gerinctelen dolog egy férfi kihasználása (ha a "vagy..." erre vonatkozott). Ezt a megoldást semmi esetre sem választanám. Gusztustalan.


Szerintem beszéljétek meg a pároddal, hogy mi lenne számotokra a legjobb megoldás, esetleg érdemes keresni egy nyitott gondolkodású pszichológust is, akár gyermekpszichológust, hogy hogy is kell kezelni az ilyen helyzetet, de úgy gondolom, hogy ha felelősségteljes édesanyák akartok lenni, úgy is utánajártok annak, hogy mi a picinek a legjobb! Sok sikert és sok boldogságot kívánok nektek!

2012. szept. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Örökbe csak egyedülállóként fogadhattok, vagyis csak olyan babát, aki másnak nem kell (csúnya a kifejezés, bocs, nem tudok jobbat), tehát rendszerint idősebb, roma vagy fogyatékos gyereket. Mesterséges megtermékenyítésre tudtommal szintén csak heteroszexuális párok jelentkezhetnek.
2012. szept. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
51%

Külföldön szerintem könnyebb gyermeket vállalnia egy homoszexuális párnak. Ha itt akartok akkor csak az egyiköt lehet hivatalosan az anyja, a másikotok meg lehet a keresztanyja -például.


Lehetőségek:

- Örökbefogadás (itt nehezebb, ha úgy mentek, mint egy pár akkor kicsi az esélye, hogy kaptok is egy gyereket- egyedülállókéntelőadva több az esélyetek, de ez valószínűleg törvénybe ütköző- nem vagyok benne biztos.)

- Kereshetek olyan meleg párt akik szintén gyereket akarnak- megegyeztek, hogy legyen, stb. -2apa, 2anya.

- Kereshetek olyan férfit aki "adna" spermát, így láthajátok-megismerhetitek és megbeszélhetitek vele, hogy akar-e majd találkozni a gyerekkel vagy rátok bízza (hivatalosan lemond róla).

- Spermabank, mesterséges megtermékenyítés orvos által, már meglévő spermával (előzőnél arra gondoltam, hogy egyikötök "termékenyíti" meg a másikat, pl. mint az L-ben.)

- Kerestek egy férfit aki lefekszik az egyikötökkel, gumi néljül- nem ajánlóm.


Hátrányoság nem éri a gyereket, de felkell készíteni mindenre.

2012. szept. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!