Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teszveszes anyukák! Ez mit jelen?

Teszveszes anyukák! Ez mit jelen?

Figyelt kérdés

Köszönjük az ajánlatát. Sajnos egy másik felhasználónak van egy levédett ajánlata, ami magasabb, mint az Öné. Ha ténylegesen meg kívánja venni ezt az árut, ellenőrizze az aktuális árat, és licitáljon újból.


Azt értem, hogy licitált mondjuk 1500 Forintot az áru(k)ra, de hogy lehetséges az, hogy egy eladónak minden termékénél egy felhasználó van, aki "túllicitál" állandóan.


Megpróbálom értelmesebben megfogalmazni. Szóval:


Én licitálok egy 1FT-nak kikiáltott termékre (sosincs minimálár!) és ezután közvetlen licitál rám egy felhasználó. Amikor újra licitálnék pl. 200 forinttal, akkor is a fentebbi szöveget írja ki.

És mindegyik terméknél így van. Ez valami új "csalás"?! Vagy eddig én nem tudtam róla, hogy ilyen is létezik?! Pl. előre megbeszélt dolgok vagy 2 regisztráció, de azonos személy?!


Miért jó ez valakinek?


2012. jan. 23. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nem csalás,te is meg tudod csinálni,teljesen megszokott dolog.

Azért licitál felül téged folyamatosan valaki, mert ő nagyobb összeggel licitált.

Ez azt jelenti, hogy, ha mondjuk 1 Ft-ról indul a termék, akkor ő rögtön azt írta be licitnek a licitálok rovatba, hogy, mondjuk 500 Ft. Ekkor kiíródik, mint licitáló 1 Ft-tal, de amint valaki más ajánl, mondjuk 100 Ft-ot, ő rögtön beíródik 200 Ft-tal. Ez addig megy, amíg nem lépi túl valaki az ő általa "ajánlott" 500 Ft-ot.

Ha te bírsz 600-at, akkor már nem fog túllicitálni.

Sokan így csinálják, hogy beírják egyből azt az összeget, amit megér nekik a termék, addig az összegig ránézés nélkül felüllicitálnak minden újabb licitálót.

Remélem,segítettem!

2012. jan. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, így már értem.


Csak azt nem, hogy 25 aukcióból (egy személytől) miért mindig ugyan az a személy licitál?!

Mert ha 3-4 termékre tartana igényt egy témakörből, akkor még megérteném, de hogy 25 aukcióból az összesre licitál.. érdekes. Na mindegy :))


Köszi azért!

2012. jan. 23. 17:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy így akarják feltornázni az árat!

Ez így valószínűleg megbeszélt dolog lehet!

Ez nem szabályellenes, csak inkorrekt egy kicsit!

2012. jan. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy az is lehet, hogy az összes dolog tetszik neki. Nekem is volt olyan, hogy 1 Ft-os aukcióknál sokra licitáltam egy azon eladótól, hogy spóroljak a postán.
2012. jan. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ennyire szar lett ez a két oldal, én már nem is nézelődök ott. Én úgy jártam, hogy licitáltam egy könyvre, amit meg is nyertem, erre hívott az eladó hogy a másik oldalom(Vatera) valaki hamarabb licitált, és neki kell odaadnia. Már csak azt nem értettem miért engen hozott nyertesnek.

Na et volt az utplsó licitem ott. Árakban is nagyon el vannak már szállva.....

2012. jan. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!