Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszom lesz. Most látom a...

Abortuszom lesz. Most látom a tájékoztató papíron, hogy vénás injectioval történő érzéstelenítéssel végzik. AZ NEM ALTATÁSBAN LESZ AKKOR?

Figyelt kérdés

2014. jún. 4. 22:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
58%
Abban egyébként biztos vagy, hogy az egészségi állapotod kizárja a babát? Mármint mondta ezt szülész is?
2014. jún. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Sajnos sok a fertőzésem, és a beültetett sejtek, amit kaptam hosszú ideig megtámadták a létfontosságú szerveimet. De mára szerencsére jobban vagyok, mégis orvosi tanácsra nem javasolta
2014. jún. 5. 09:50
 13/22 anonim ***** válasza:
25%
Ha nagyon profi nőgyógyászod lenne, az megcsinálná neked helyi érzéstelenítésben is, de ez az orvosgeneráció sajnos kihalóban van, akik még erre képesek. Anyukámnak mindenféle bódítás nélkül helyi érzéstelenítésben csinálta az orvosa, egy jót beszélgettek, amikor szólt a doki, hogy tessék, kész van, ennyi volt.
2014. jún. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
egyébként nem azért nem vállalja az orvosom a műtétet, mert a körülmények....hanem mert a korház, ahová tartozik, nem végez abortuszt. Ő jó szívvel irányított a kolégájához, de őt nem ismerem...Egyébként negyed évente kell nőgyógyászhoz járnom, a kontroll miatt. Köszönöm az eddigi normális válaszokat!
2014. jún. 5. 11:08
 15/22 anonim ***** válasza:
53%

A múltkor valahol olvastam, hogy mi a különbség az altatás, és az érzéstelenítő-kábító injekció között. Szerintem nálad az utóbbit tervezik alkalmazni. És ez nem egyenlő az altatással. Lesz anesztes? Lesz műtő? Lélegeztetés?


Nem értek amúgy hozzá, egy post alatti hozzászólásokból bogarásztam ki a lényeget, de ott is csak laikusok szakértették meg a témát. Szerintem kérdezz rá az orvosodnál, vagy annál, aki a beavatkozást végezni fogja, illetve beszéljétek át mindegyik veszélyeit, és a további lehetőségeket.


Sajnálom a történteket, és jobbulást kívánok.


Az okoskodónak, aki szerint egy rákosnak tisztában kellene lennie a különbséggel: egyáltalán nem biztos. Van olyan, akit egyszer sem operálnak, mert inoperábilis, például.

2014. jún. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, az intravénás narkózis altatást jelent! Nem minden altatásnál kell lélegeztetőgép, az abortusznál sem használják. A vénás altatás biztonságosabb, mert a maszkosnál nem lehet tudni, mennyi altatószer szívódott fel/ürült ki. Abortuszt kétféleképpen tudnak csinálni: altatva (99%-ban), és regionális érzéstelenítésben (pl. epidurális vagy spinális, azoknak, akiket nem lehet elaltatni pl. májbetegség miatt). Helyi érzéstelenítés ilyen esetben NINCS, már nagyon régóta!
2014. jún. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
36%
Igen, nincs, de miért nincs? Mert hatalmas szakértelmet kívánna és ezt nem vállalják fel az orvosok, azért nincs helyi érzéstelenítés.
2014. jún. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem egészen, hanem mert a rövid altatás korszerűbb, és kevesebb az esélye, hogy elcseszik, és ezáltal mindent érez... Az abortusz egy műtét, sok lehetséges szövődménnyel, tehát a műtőben a helye, aneszteziológus felügyeletével, nem egy könnyű kis anyajegykimetszés... A helyi érzéstelenítés régen muszájból volt, mert az altatószerek korszerűtlenek voltak, de szerencsére ma már nem így van.
2014. jún. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak jelezném, hogy abortuszt helyi érzéstelenítésben, vagy bódítással végezni szimpla spórolás. Nem kell hozzá műtő, aneszteziológus, lélegeztető.
2014. jún. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
ok vegig olvastam mostmar en sem tartom viccesnek sorry!!
2014. jún. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!